PDA

Zobacz pełną wersję : projekt W SAM RAZ pracownia HORYZONT



JacolL_34
06-01-2003, 16:32
Zwracam się z uprzejma prośbą o jakiekolwiek informacje n.t. W sam raz , otym czy nie ma problemów z budową z w/w pracowni.
Dom będę stawiał systemem gospodarczym beton komórkowy 24 cm + 12-15 cm styropianu.
Jakieś rady do ogrzewania jaki piec gazowy ( 160mkw. ) + ogrzewanie kominkowe.
Zastanawiam sie nad rekuperatorem.( za i przeciw?)
Za ewentualne wszystkie rady i odpowiedzi wielkie dzieki. Aha zaczynam wiosną.( Gorzów Wlkp.)

Bartt
06-01-2003, 16:37
Co do horyzontu to sam czekam na informacje - dotąd b. skąpe Inne sprawy znajdziesz przy pomocy opcji szukaj. Po paru razach załapiesz. Mało kto będzie ci odpowiadał na pytania, które padały już wielokrotnie. Pozdrawiam Bartek

JacolL_34
06-01-2003, 16:40
Wielkie dzięki.

dorkasz1
06-02-2003, 17:48
Ja tez bede budowala W Sam Raz,ale niestety jestem na tym samym etapie co Ty. Zaczynam na wiosne i nie znam nikogo kto juz by ten dom wybudowal. W pracowni niestety nie moga lub nie chca udzielic informacji.
Pozdrawiam.
P.S. Moze bedziemy sie wspierac w trakcie budowy? Ja bede budowac kolo Wroclawia, wiec pozostaje forum lub prywatna poczta.

Jacek1914
12-03-2003, 16:10
Witaj ja to ja to znaczy Jacol_34 to Jacek1914, usilnie namawiam na kontakt
z uwagi na fakt iż budować będziemy to samo. tel 0 - 600 465-134
0 - 95 7 29-87-03
Klikam z Gorzowa Wlkp. Studiowałem we Wrocku Pozdrowionka
Może od czasu do czasu na gadu - gadu mój nr 2667460

Jasiu
12-03-2003, 18:59
Buduje dom Akacja II - na forum jest też grupa budująca Wierzbę.

Ogólnie wszystkie projekty Horyzontu są bardzo podobne (ci sami autorzy). Domy proste i funkcjonalne. Przy projektowaniu dachu (mały bzik ?) względy estetyczne biorą górę :smile:

Bartt
12-03-2003, 22:13
Architektów jest ze czterech :smile:. W internecie sprawdź, co jeszcze robili.

agnikkrol
17-03-2003, 14:13
witam wszystkich !!!
Też będe budowała dom wg. projektu "w sam raz". Zaczynamy w maju ale mam nadzieję, że jesienią już tam zamieszkamy :smile:. Co myślicie o tym rozwiązaniu z sufitem w salonie a raczej jego brakiem? zamierzam pomieszczenie na WC przy kuchni przeznaczyć na garderobę pozatym usuwam kilka okien: w sypialni to wąskie i chyba te dwa boczne jedno z kuchni a drugie z salonu tylko mam mały problem bo pod tym oknem w salonie jest kaloryfer a jak nie będzie okna to gdzie mam wsadzić kaloryfer?Myśleliśmy o ogrzewaniu podłogowym ale nie wiem czy jest to dobry pomysł na taką dużą powierzchnię? Co o tym wszystkim myślicie ?

kazimierz ogiński
16-02-2004, 19:13
czy ktoś buduje dom o nazwie W SAM RAZ /z horyzontu.
Jeśli tak to proszę o kontakt.
kazimierz

Marek_tojaa
19-04-2004, 15:49
Zaczynamy budowę w maju, jeśli juz zacząłeś daj znać na jakim jestes etapie, dzięki

kazimierz ogiński
19-04-2004, 18:35
jeszcze nie zacząłem /tez planuje rozpoczecie w maju.

migota
19-04-2004, 18:45
Rowniez podoba mi się ten dom, ale boję się kosztow. Czy macie wycenę tego domu?

Pozdrawiam,

kazimierz ogiński
20-04-2004, 13:34
wycena pewnie jest .projekt mam u architekta który prowadzi uzgodnienia itp.ale koszty rzeczywiste bede mniejsze niż w wycenie,ponieważ będe dudował w sytemie gospodarczym i sam mam możliwość dużo zrobić w swojej firmie.

pozdrawiam k.oginski

Jadziek
10-11-2006, 14:05
kto wybudowa "wsamrasa"?? pochwalcie sie... fotkami wrazeniami

LIDIA52
11-08-2007, 10:39
I MÓGŁBY SIĘ ZE mną podizelić doświadczeniami , zdjęciami , pomysłami itp jak to zazwyczaj przy budowie bywa sama mam parte pomysłów na przeróbki ale jestem ciekawa co inni poprzerabiali , chętnie zobaczyłabym ten domek na żywo ja mam zamiar budować na Śląsku okolice Katowic

pozdrawiam
:D

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=81&sid=5

natka1979
06-10-2007, 14:44
Witam

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=81&sid=5

jak wam sie podoba ten projekt domku , nam wpadł w oko
dół pozostałby bez zmian tzn zamiast wc przy wejściu byłaby spiżarka , natomiast pokój nr 7 wykorzystam na garderobę dla mnie i dla męże oraz prasowalnie , problem pojawia się z poddaszem uważam że te pokoje są zdecydowanie za małe po 8m o nie ,, chciałabym tam mieć przynajmniej 2 pokoje dla dzieci po ok 13-15 m a dla nas sypialnia ok 10m w zupełności by wystarczyła no i koniecznie chciałabym powiększyć łazienkę , ale mieszam :lol:
sprawę załatwiłoby zlikwidowanie wolnej przestrzeni nad salonem i tam zrobic pokój i troszke poprzerabiac te inne ale znowu szkoda nam tej wilnej przestrzeni i tej galerii :-?

i co wy na to ???

pozdrawiam

natka1979
08-10-2007, 20:44
nikt nie uważa że jest albo ładny albo brzydki buuuu :(
szkoda myślałam że cos pomożecie

Whitemag
09-10-2007, 10:05
Pierwsze wrazenia to domek zaprojektowany z rozmachem, mnostwo szczegolow podrazajacych jego przyszla budowe...
Parter fajny, choc pomieszczenie gospodarcze w troszke niefortunnym miejscu. Rowniez ten gabinet dosc maly... proponowalbym zamienic gabinet na pomieszczenie gospodarcze.
Dziwne sa proporcje pomieszczen - duzy pokoj z jadalnia 44m2, a kuchnia zamknieta 10m2 - moim zdaniem malo.
Poddasze fatalne. Zamiast wchodzic na gore proponuje usiasc w ogrodku i podziwiac bardzo ladny, piekielnie drogi dach.

To tak na pierwszy rzut oka.

Pozdrawiam

kamionkal
09-10-2007, 16:03
1979. Fantastyczny rocznik (mój m.in.) :)

A co do projektu - dom b. łądny, natomiast muszę poprzec whitemaga, że nie jest to projekt jakiego szuka 90% forumowiczów - czyli ekonomicznego w budowie. Wielopłaszczyznowy dach, wykusz w jadalni...

Jeśli nie ograniczają Cię finanse to luz. Choć i tak pomieszczenia na poddaszu wydają mi się małe (az 15 m traci się na komuniikację!) - czy pow z projektu jest liczona po podłodze? bo jeśli żadna z łazienek nie ma więcej niż 4,5m to kiepsko. Duża łazienka z narożną wanną to jedna ze znaczących przewag domów vs mieszkań w bloku :) Poza tym widze dużo pokoi a żadnej garderoby - także króko mówiąc potwierdzam słuszność zmian jakie chcesz wprowadzić, ale czy nie lepiej byłoby poszukać gotowego projektu który już te zmiany uwzględnia :)

Niewielki rozmiar kotłowni narzuca też raczej wybór ogrzewania - przy działce masz dostęp do gazu?

Fajnie, że 1) na dole oprócz salonu są aż dwa pokoje, co daje możliwośc wykończenia parteru i kontynuacji robót jeśli rodzina stanie się tak liczna, ż eniezbędne będzie mieszkalne poddasze :) 2) jest przejście z garażu do domu przez pom. gospodarcze 3) jest ładnie umieszczony, duży salon z jadalnią