PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa powietrze woda - do cwu



sero0
03-05-2010, 19:34
Jednak zdecydowałem sie na takie rozwiązanie, i stąd mam dwa pytania:
1. Planuję w domu zabudować Reku z G.W.C, czy da się podłączyć pompę ciepła do tej samej instalacji GWC co Rekuperator?
2. Ewentualnie czy można umiejscowić czerpnie do pompy w okolicy pieca na paliwo stałe?

sero0
08-05-2010, 22:03
Dzięki wielkie

mery26
18-05-2010, 09:13
Nie denerwuj się :-)
ad.1 zależy od samej PC. Zasadniczo nie gdyż wentylator PC ma określoną wydajność. W mojej kanały o fi 160-180 (nie pamiętam dokładnie) nie powinny przekraczać ok 6-9 mb. Sprawdź dane urządzenia które wybrałeś.
ad. 2 Musisz pamiętać, że taka PC "przerabia" b. duże ilości powietrza. Zimą z reguły pracuje w niekorzystnych warunkach - suche, zimne powietrze. Zastanów się skąd pobierze powietrze, gdzie wyrzuci.

kolorado
18-05-2010, 15:45
ad. 2 Musisz pamiętać, że taka PC "przerabia" b. duże ilości powietrza. Zimą z reguły pracuje w niekorzystnych warunkach - suche, zimne powietrze. Zastanów się skąd pobierze powietrze, gdzie wyrzuci.
Ale zimą to C.W.U na ogół grzeje się z kotła CO, więc problem odpada...

1950
18-05-2010, 16:34
TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159343-Pompa-powietrze-woda-TYLKO-do-cwu)

Grzesiek13
19-05-2010, 16:39
Jednak zdecydowałem sie na takie rozwiązanie, i stąd mam dwa pytania:
1. Planuję w domu zabudować Reku z G.W.C, czy da się podłączyć pompę ciepła do tej samej instalacji GWC co Rekuperator?
2. Ewentualnie czy można umiejscowić czerpnie do pompy w okolicy pieca na paliwo stałe?

Tak da sie podłaczyć, ale trzeba sprawdzić wydajność i w razie czego dołożyć wentylator kanałowy z regulacją prędkości (wydajności).
Czerpnia nie może być w okolicy kotła na paliwo stałe, bo może zakłócić obieg powietrza do spalania, a poza tym tam jest pełno syfu.
Podłącz czerpnię do wyrzutu z reku - tak najprościej i może obejdzie się bez dodatkowego wentylatora.
Teraz takie PC sa w znośnych cenach, coś ok. 6000 zł więc kombinuj.