PDA

Zobacz pełną wersję : wysokość górnej elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki - o co chodzi?



szopen
04-05-2010, 07:38
Dzień dobry,

Czy ktoś jak krowie na miedzy może mi wyjaśnić takie zdania z decyzji o warunkach zabudowy:

"Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki; Maksymalnie do 4,0m od
gzymsu (okapu), do 2 kondygnacji nadziemnych w tym poddasze użytkowe. Maksymalna wysokość budynku
od poziomu terenu do kalenicy 9m"

Czyli budynek może mieć maksymalnie 9 metrów, ale o co chodzi z tymi 4 metrami "od gzymsu (okapu)" ? W którą stronę 4 metry, do ziemi cyz kalenicy? I gdzie jest ten gzyms/okap?

marta1.cz
31-07-2010, 13:16
właśnie szukam odpowiedzi na to pytanie!! Czy może już uzyskał Pan odpowiedź...????

robert skitek
01-08-2010, 09:49
"Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki; Maksymalnie do 4,0m od
gzymsu (okapu), do 2 kondygnacji nadziemnych w tym poddasze użytkowe. Maksymalna wysokość budynku
od poziomu terenu do kalenicy 9m"

4,0m od terenu do gzymsu (okapu) - czyli najniższej krawędzi dachu - tam gdzie jest rynna
2 kondygnacje nadziemne w tym poddasze użytkowe - czyli parter+poddasze
Max. wys. budynku do kalenicy czyli do najwyższej krawędzi dachu (tam gdzie gąsiory).

marta1.cz
01-08-2010, 19:58
A jak policzyć te wysokość do gzymsu - czy jest to wysokość piętra i parteru?? My u siebie w warunkach mamy do 4 metrów, a kilka dni temu kupiliśmy projekt domu piętrowego Złote piaski M59 i boję się, że Pan z biura przeoczył ten punkt w warunkach zabudowy :( Czy w takiej sytuacji musimy składać wniosek o zmianę tych warunków??

Spirea
02-08-2010, 01:42
u nas w warunkach było tak, że wysokość okapu głównej bryły dachu od poziomu przyległego terenu miała byc maksymalnie 4 m. Architektka liczyła nam od poziomu zero, czyli ziemi do najniższego okapu dachu. W związku z tym, że chcieliśmy mieć wysoką ściankę kolankową, parter był wyższy ze względu na wentylację mechaniczną, a dom miał być bezokapowy uzyskaliśmy zmianę decyzji z 4 na 5m. Jeśli Wasz projekt ma płaski dach, to macie problem, ale jeśli jest spadzisty z okapem, wysokości standardowe to nie powinno być problemu. Sprawdź na rysunkach przekroju.

robert skitek
02-08-2010, 19:37
A jak policzyć te wysokość do gzymsu - czy jest to wysokość piętra i parteru?? My u siebie w warunkach mamy do 4 metrów, a kilka dni temu kupiliśmy projekt domu piętrowego Złote piaski M59 i boję się, że Pan z biura przeoczył ten punkt w warunkach zabudowy :( Czy w takiej sytuacji musimy składać wniosek o zmianę tych warunków??

Tak jak pisałem - od terenu do okapu dachu. Jeśli macie dom piętrowy a nie parterowy z poddaszem to nie przejdzie. Złożyć wniosek można ale niekoniecznie dostaniecie zmienione WZ.

marta1.cz
02-08-2010, 21:15
Dziekuję bardzo za odpowiedź. Jutro składamy wniosek o zmianę 2 punktów w warunkach w formie postanowienia. Zobaczymy czy się uda...

yavol
15-12-2010, 09:18
odkopię trochę temat i mam nadzieje że uzyskam odpowiedz
w warunkach zabudowy mam takie oto zdanie:
wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki budynku mieszkalnego - max 6,0m

i teraz pytanie do którego miejsca liczy się to 6m? czy lukarna zmienia te wymiary?
planuję taki oto dom http://www.dobredomy.pl/projekty/pliki/aramis/w1.jpg

i nie wiem dokąd to policzyć.
z góry dzięki za informacje
pozdrawiam Y

Margoth*
15-12-2010, 10:34
Wg słów roberta skitka (patrz post wyżej z 1.08.2010) 4 m max możesz mieć od poziomu gruntu do dolnej krawędzi dachu, czyli do podłogi na balkonie, bo u Ciebie jest to w jednej linii.

yavol
15-12-2010, 10:47
no właśnie chce się upewnieć ze lukarna nie podnosi tej wysokości