PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką rozsądną długość powinien mieć arkusz blachodachówki?



Mammamija
04-05-2010, 20:57
Witam!
Nawet z tym co w temacie mam problem. Ale po kolei. Rozmawiałem dziś z gościem, który zrobił pomiary dachu mojego domu, by wytłoczyć blachodachówkę - erę. Na zadane mu pytanie, czy arkusze najdłuższe będą w całości, odpowiedział że nie. Najdłuższe arkusze musiały by mieć długość 5,6 m, jest ich kilkanaście (pozostałe są krótsze). Stwierdził, że tak długie arkusze źle się układa na dachu. Nie wiem dlaczego. Jeśli nie wierzę to powinienem spytać umówionego blacharza. Zawsze myślałem, że lepiej położyć długi arkusz z góry na dół, niż łączyć arkusze. Coś mi tu nie pasuje, albo jestem w błędzie. Co Wy na to? Jak to jest naprawdę?
Pozdrawiam.

GostekD
05-05-2010, 09:14
Witam!
Nawet z tym co w temacie mam problem. Ale po kolei. Rozmawiałem dziś z gościem, który zrobił pomiary dachu mojego domu, by wytłoczyć blachodachówkę - erę. Na zadane mu pytanie, czy arkusze najdłuższe będą w całości, odpowiedział że nie. Najdłuższe arkusze musiały by mieć długość 5,6 m, jest ich kilkanaście (pozostałe są krótsze). Stwierdził, że tak długie arkusze źle się układa na dachu. Nie wiem dlaczego. Jeśli nie wierzę to powinienem spytać umówionego blacharza. Zawsze myślałem, że lepiej położyć długi arkusz z góry na dół, niż łączyć arkusze. Coś mi tu nie pasuje, albo jestem w błędzie. Co Wy na to? Jak to jest naprawdę?
Pozdrawiam.

witam
co do długości arkuszy to ten gość miał rację przy długim arkuszu jesli nie przypilnujesz dekarzy to preniosą go np w 2 lub 3 osoby arkusz wówczas naciągnie sie na przetłoczeniach. Po zamontowaniu na dachu bedziesz widział każde boczne łączenie arkuszy a poza tym przy krótsze arkusze mniej pracują przy zmianach temperatury.

pozdr

Mammamija
05-05-2010, 18:32
Właśnie bacznie przyglądam się tym łączeniom bocznym widocznym na wielu dachach. Na niektórych są baaardzo widoczne. Myślę, że u mnie tak nie będzie. Pogodziłem się już z tym, że te arkusze muszą/powinny być krótsze niż wcześniej sądziłem. Podobno ma być lepiej. Ale pojawił sie nowy problem. Orynnowanie. O tym w nowym temacie, może prędzej ktoś się odezwie. Pozdrawiam.

Ko***o
07-05-2010, 08:02
Cześć
Nawet producenci blachodachówek nie dają gwarancji na arkusze powyżej 4.5MB ze względu na rozkalibrowanie zamka czyli powyginanie elementu zapinającago blachodachówkę. PO za tym długi arkusz 5.6mb który skręcony na sztywno będzie musiał poddać się amplitudzie temperatur , kurczyć się i rozszerzać. Znam przypadki gdzie długi arkusz kurcząc się na zimę powodował wyginanie wkrętów na końcach blach. Najnormalniej powiększały się dziury pod wkrętami, a uszczelka wkręta powinna się wulkanizować z blachą i pozostać w jednym położeniu.

Mammamija
07-05-2010, 12:24
PO rozmowie z dekarzem POgodziłem się już z tym, że arkusze będą krótsze.

henter2
16-05-2010, 17:47
A jednak mogą być dłuższe tylko z dobrej i grubszej blachy nie 0,5 tylko minimum 0,8 najlepiej firmy Lindab