PDA

Zobacz pełną wersję : jakie czujki temperatury? Jakie okablowanie?



brachol
04-05-2010, 21:19
Witam
w domu planuje dać kominek z płaszczem wodnym i do tego kocioł gazowy z zamkniętą komora spalania będzie to współpracowało z buforem. Ogrzewanie to głównie kaloryfery poza kuchnia i lazienkami gdzie bedzie podłogówka. I mam teraz pytanie o to jaki zastosować sterownik do takiego układu czy dać tylko jeden na pietro na którym ustawie sobie żądaną temperaturę + głowice termostatyczne na grzejnikach i pętlach podłogowki jakbym chciał gdzieś mieć chlodniej lub cieplej?
Czy dać jakiś inny sterownik?
I jak powinno wyglądać okablowanie żeby potem nie ryć w tynkach?

jacekaqua
04-05-2010, 21:49
wydaje mi sie ze troche musisz poczytac o schematach hydraulicznych,mieszacz pojęcia

brachol
04-05-2010, 22:11
wydaje mi sie ze troche musisz poczytac o schematach hydraulicznych,mieszacz pojęcia

a mozesz w takim razie napisac jak to powinno wygladac?

aadamuss24
06-05-2010, 21:38
Sterownik kominka jest zależny od kominka. Sterownik pieca gazowego jest zależny od pieca. Przeważnie sterowniki nie widzą siebie nawzajem i trzeba rzeźbić. Czujniki temperatury bufora również zależne od automatyki pieca. Przewody do czujników temp. bufora zwykle dwużyłowe, sterowniki pokojowe od 2-5 żył lub bezprzewodowe, przewody do sterownika kominka 3 żyłowe. Przewody od regulatorów do rozdzielacza 2 lub 4 żyłowe. Chyba jednka za mało podajesz informacji :) pozdr adam

brachol
07-05-2010, 06:12
Chyba jednka za mało podajesz informacji :) pozdr adam
a jakie informacje musiałbym podać?

jesionki
07-05-2010, 08:52
Sterownik kominka jest zależny od kominka. Sterownik pieca gazowego jest zależny od pieca. Przeważnie sterowniki nie widzą siebie nawzajem i trzeba rzeźbić. Czujniki temperatury bufora również zależne od automatyki pieca.

Sory że się wtrącę, ale nie do końca racja!!!
Na rynku jest sterownik Euroster UNI2, który pozwoli na sterowanie tymi urządzeniami i pogodówką w 3 konfigóracjach.
link do instrukcji: http://www.euroster.com.pl/download/instrukcje/euni2.pdf