PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja co w układzie otwartym ?



kaja
04-05-2010, 23:21
Proszę o pomoc w sprawie instalacji co. Mieszkam na parteże w domu wielorodzinnym i chciałbym założyć instalacje co w układzie otwartym.Mam problem z umieszczeniem naczynia przelewowego tz na jakiej wysokości mam go zainstalować?.Na piętrze odpada bo sąsiedzi nie pozwolą
Chciałbym jeszcze dodać ,że zamontuje pompe wymuszającą obieg na zasilaniu całej instalacji i dojdzie jeszcze wiszący bojler na ciepłą wode 80l.Wysokość całkowita kotłowni wynosi 2,30cm. Piec o mocy od12do14kw .naczynie przelewowe 25l. To wszystko plus grzejniki będą na jednym poziomie gdyż nie mam dostępu do piwnicy. Z góry dziękuję za odpowiedż.

szyjka
27-05-2010, 13:30
Naczynie wzbiorcze montuje się ok 50 cm (min 30) nad najwyższym punktem w którym płynie woda, jeśli masz pompę obiegową podłączoną na powrocie to sprawdź jaką ma wysokość pompowania i daj wyżej. Połączenie z naczyniem powinno być prowadzone jak najprościej i nie mieć zbyt małej średnicy i nie powinno montować się na niej żadnych zaworów i innych przewężeń.
To tyle w telegraficzny skrócie resztę bez problemu znajdziesz przeszukując neta.