PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi zewnętrzne AGMAR



tlalken
05-05-2010, 10:32
Czy ktoś ma zamontowane drzwi wejsciowe z firmy Agmar ?

Bardzo proszę o wszelkie opinie na temat tych drzwi

emilus18
31-07-2010, 17:13
Właśnie sobie zamontowaliśmy. jak się będą sprawować - zobaczymy...

80mariusz80
04-01-2012, 11:20
Aktualizuję.
Jestem zainteresowany tymi drzwiami. Interesują mnie opinie użytkowników tych drzwi, zwłaszcza pod kątem ich paczenia.

swistak81
04-01-2012, 11:36
Ja mam. Zdjęcie w dzienniku.
Zamontowane stosunkowo niedawno niestety więc nici z konkretnej opinii.
Jak na razie ok, ładne, solidne.

monika.KIELCE
04-01-2012, 11:54
Mam 1,5 roku. Model Aspera, grubsze. Bez zastrzeżeń. Ciepłe, nie paczą się. Jedyne co, to dość łatwo porysować szyldy. Zardzewiał też łepek jednej śruby mocującej szyld, ale to już chyba bardziej wina montażysty, bo pewnie zdarł powłokę antykorozyjną.

finlandia
04-01-2012, 14:51
Powłokę antykorozyjną? Wybacz, ale w ostatnich 5 latach jakość klamek i szyldów spadła kolosalnie i może jej tam w ogóle nie było. Trudno jest teraz kupić klamkę inną niż najtańsza, chińska.

monika.KIELCE
04-01-2012, 18:30
W takim razie minus dla Agmara, bo najtańsze stalowe KMT, które mam z kotłowni na dwór, nie mają takiego problemu.

finlandia
04-01-2012, 22:32
Wiesz... Chiny są przeoogromne i klamki od nich też są różne:)
Producent drzwi może nie mieć do końca wpływu na to, jakie klamki kupi pośrednik

monika.KIELCE
05-01-2012, 06:42
Zapomniałam napisać, że klamki są z katalogu Agmara, więc to raczej producent je wybrał.
W każdym razie dla mnie to na tyle błaha sprawa, że drzwi ogólnie polecam i sama kupiłabym raz jeszcze. A śrubkę mąż wymieni i po kłopocie.
Z dwojga złego wolę co 2-3 lata zmienić klamkę niż mieć spaczone drzwi, przez które wieje.

tomark
06-01-2012, 18:59
Z dwojga złego wolę co 2-3 lata zmienić klamkę niż mieć spaczone drzwi, przez które wieje.
Tak jeżeli po 2-3 latach dostaniesz klamkę do swoich drzwi. Najczęściej do tego typu drzwi wszelkie okucia są specjalnie dopasowywane tak jak części do konkretnych modeli samochodów. Takiej klamki nie dostaniesz w pierwszym lepszym żelaźniaku ( oczywiście jeżeli jeszcze takowe uchowały się w twojej okolicy ).
Moja rada jest taka: póki jeszcze dostawca twoich drzwi funkcjonuje i model drzwi jest sprzedawany kup sobie zapasowe klamki, zamek może zawiasy. Aby za 2-3 lata nie okazało się, że z powodu klamki, zamka czy innej dupereli musisz wyrwać całe drzwi i wstawić nowe.

finlandia
06-01-2012, 19:07
Tommark,
masz jakieś złe doświadczenia?
Przeciętnemu Klientowi nie są potrzebne zapasowe elementy, ale... poważnemu sprzedawcy już mogą się przydać.
Sprawdziłem klamkę - wg strony to.. zwykła klamka - dość popularny na rynku chińczyk. Fakt - rysuje się, ale nie jest totalnym badziewiem. Systematycznie je montuję w standardzie pewnych drzwi stalowych. Co nie znaczy, że uważam tą klamkę za szczyt możliwości.

tomark
06-01-2012, 19:22
Przepraszam. Nie doczytałem początku i myślałem, że dyskusja dotyczy całych drzwi chińskich a nie solidnego polskiego producenta.
Tak więc nie wstrzeliłem się w temat.

finlandia
06-01-2012, 19:52
:)Wiec by uspokoic Monikę trzeba sprostować klamka i zamek /niestety?/ to nic nadzywaczajnego i da się je dostać w każdym sklepie z okuciami

tomark
06-01-2012, 21:32
Dokładnie tak.

monika.KIELCE
07-01-2012, 07:52
Czyli jak już przyjdzie do wymiany, to będę mieć szerszy wybór, bo to typowy wymiar. No i dobrze.

emilus18
08-01-2012, 20:24
Ja swoje użytkuję rok - na moje nieszczęście się wypaczyły trochę i składałam reklamację. Ponieważ "łódka" zrobiła się do zewnątrz i nie zamykał się górny zamek, panowie szybko przyjechali i zrobili regulację która ma na celu usunięcie problemu. Druga część regulacji ma być w drugiej połowie stycznia - nie można ponoć od razu wszystkiego zrobić bo drzwi mogą pęknąć. Jeśli taka zmiana nie przyniesie rezultatu - będą mi wymieniać drzwi... choć wolę przy swoich zostać...

emilus18
16-05-2012, 20:23
No i wymienili dziś skrzydło na nowe :) Dostaliśmy ocieplone, z podwójną szybą - wyglądają duużo lepiej niż nasze poprzednie. Są przede wszystkim mocniejsze. No i wszystko gratis oczywiście. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie - łącznie z rozpatrywaniem pisemnej reklamacji z prośba o wymianę.

julo23
17-01-2014, 10:10
Ja niestety czekam już 12 tydzień na moje drzwi, które oprócz tego ze są z dostawką to raczej nie mają nic nadzwyczajnego w sobie.
zamówione 22 listopada 2013r. do dziś nawet nie mogę sie doprosić o informację kiedy będą, interweniowałem kilka razy u sprzedawcy, ten twierdzi że jest jakaś nowa pani w firmie agmar i jest malo kompetentna, nic nie wiem i ma oddzwonić lecz nie oddzwania w tej w sprawie.
Do tego doszedł okres świąt i nowy rok. A ja nadal nie mam drzwi. Jest połowa stycznia...

80mariusz80
17-01-2014, 10:30
Ja niestety czekam już 12 tydzień na moje drzwi, które oprócz tego ze są z dostawką to raczej nie mają nic nadzwyczajnego w sobie.
zamówione 22 listopada 2013r. do dziś nawet nie mogę sie doprosić o informację kiedy będą, interweniowałem kilka razy u sprzedawcy, ten twierdzi że jest jakaś nowa pani w firmie agmar i jest malo kompetentna, nic nie wiem i ma oddzwonić lecz nie oddzwania w tej w sprawie.
Do tego doszedł okres świąt i nowy rok. A ja nadal nie mam drzwi. Jest połowa stycznia...
Dzwoń bezpośrednio do producenta i olej handlarza, choć za to mu się płaci. W moim przypadku nie dało się polakierować drzwi na inny kolor - tak twierdził Kronodom z Pszczyny, wziąłem sprawę w swoje ręce i co się okazało? Nie dość że można polakierować na inny kolor, to jeszcze w cenie standardowej.
Kierownikiem produkcji jest (był?) tam pan Robert Oskroba. Przyjazna i komunikatywna osoba.
Pozdrawiam

julo23
17-01-2014, 12:30
Nie wiem co się dzieje u nich w firmie ale dziwna sytuacja, coś kręcą jakby wogóle tych drzwi nie zrobili.
Dobrze że sprzedawca miał identyczne na wystawce i sie dogadałem że je wezme za pół ceny.

finlandia
17-01-2014, 13:55
julo,
patrzę w kalendarz i liczę: od 22 listopada mija dopiero 8 tydzień.. a Ty piszesz o 12?
Policz święta - w tym roku praktycznie 2 tygodnie wypadły z kalendarza..

julo23
17-01-2014, 20:48
Sorry. od 22 października - nie listopada.

St@nley
24-01-2015, 19:21
Czy przybyło może użytkowników drzwi Agmar? Może macie jakieś nowe uwagi?

80mariusz80
24-01-2015, 20:43
Ja mam ich drzwi 3 rok. Sosnowe. Nic się nie dzieje z nimi złego. Nie wypaczają się. Pod koniec ub. roku kiedy mocno zacinał deszcz, to miałem w środku niewielką plamę wody (nie mam jeszcze balustrad na podeście przed drzwiami). W internecie znalazłem sobie instrukcję regulacji zawiasów i sam sobie docisnąłem dolną krawędź drzwi - mam nadzieję że to pomoże przy następnych opadach z silnym wiatrem. Ogólnie jestem zadowolony i nie narzekam na te drzwi.
Pozdrawiam.

theme
28-01-2015, 10:28
Masz drzwi montowane do środka, że powstała Ci plama na podłodze? Jeśli tak to pomyśl nad okapnikiem. Wygląda to tak:

301375
Źródło: http://www.drzwi.pl

dziuniek07
02-08-2015, 13:37
Witam,

Zamierzam kupić drzwi zewnętrzne tej firmy, ale waham się ponieważ wejście jest od strony południowej trochę osłonięte balkonem. Czy może ktoś z forumowiczów ma zamontowane drzwi w podobnych warunkach i jak się sprawują?

Pozdrawiam

blazejkus
05-08-2015, 22:51
Witam,

Zamierzam kupić drzwi zewnętrzne tej firmy, ale waham się ponieważ wejście jest od strony południowej trochę osłonięte balkonem. Czy może ktoś z forumowiczów ma zamontowane drzwi w podobnych warunkach i jak się sprawują?

Pozdrawiam


Witam.
Ja mam zamontowane podobnie od południa,trochę osłonięte daszkiem ale od godz. 16-17 całe w słońcu.Montowane na wiosnę. jak do tej pory ok

Adrian1224
17-05-2016, 11:56
Odświeżę temat,ktoś może doda jakieś nowe opinie o drzwiach zewnętrznych firmy Agmar?
Zastanawiam się między Erkado a Agmarem.

theme
19-05-2016, 10:47
Agmarów nie znam z osobistej sprzedaży i montażu więc nie chcę się wypowiadać kopiując opinie kolegów.
Erkado mam w ofercie i są to na prawdę dobre drzwi, choć moim zdaniem mogłyby być ciut tańsze. Jakość bardzo dobra.

St@nley
21-01-2017, 14:50
Czy może ma ktoś z was te drzwi z pochwytem i elektrozaczepem? Chciałbym się dowiedzieć jak one będą się otwierały jeżeli nie podłączy się elektozaczepu? Czy będą działały na zasadzie rolki?

Ok**se
21-01-2017, 15:05
Powinny po przesunieciu dzwigienki przy elektrozaczepie

St@nley
21-01-2017, 15:30
Powinny po przesunieciu dzwigienki przy elektrozaczepie
Też tak przypuszczam ale pewności niestety nie mam. Może ktoś ma te drzwi z elekrozaczepem?

Adaxis
23-06-2017, 22:42
Witam, zakupiliśmy drzwi zew. Agmar Montana dąb bagienny i po montażu oglądamy i zdziwienko bo kolor "dąb bagienny" jakiś inny niż pozostałe elementy stolarki w tym kolorze, tzn. okna i brama garażowa oraz drzwi wyglądają tak, jakby je jakiś amator pomalował ręcznie sprayem podkładowym typu bejca. O co chodzi, taki kiepski standard za taaką kasę - co robić, doradźcie.

St@nley
25-06-2017, 20:16
Witam, zakupiliśmy drzwi zew. Agmar Montana dąb bagienny i po montażu oglądamy i zdziwienko bo kolor "dąb bagienny" jakiś inny niż pozostałe elementy stolarki w tym kolorze, tzn. okna i brama garażowa oraz drzwi wyglądają tak, jakby je jakiś amator pomalował ręcznie sprayem podkładowym typu bejca. O co chodzi, taki kiepski standard za taaką kasę - co robić, doradźcie. A okna masz drewniane? Bo jeżeli pcv to wiadomo, że kolor będzie się różnił. U mnie 2tyg. temu zamontowali Agmar Platino w okleinie dębowej, kolor antracyt i praktycznie nie widać różnicy pomiędzy oknami i bramą.

St@nley
25-06-2017, 20:18
Powinny po przesunieciu dzwigienki przy elektrozaczepie
Teraz już mogę potwierdzić, że tak właśnie działają. ;)

birtek
21-07-2017, 15:42
Ja mam ich drzwi 3 rok. Sosnowe. Nic się nie dzieje z nimi złego. Nie wypaczają się. Pod koniec ub. roku kiedy mocno zacinał deszcz, to miałem w środku niewielką plamę wody (nie mam jeszcze balustrad na podeście przed drzwiami). W internecie znalazłem sobie instrukcję regulacji zawiasów i sam sobie docisnąłem dolną krawędź drzwi - mam nadzieję że to pomoże przy następnych opadach z silnym wiatrem. Ogólnie jestem zadowolony i nie narzekam na te drzwi.
Pozdrawiam.

możesz przesłać linka do tej instrukcji bo mi się ciężko domyka górny zamek

Kamilo1504
06-09-2017, 17:56
Witam ja chcial bym sie podzielic z wami swoimi doświadczeniami z uzytkowania tych drzwi . Ja wybralem drzwi ramiakowe model karbon dab . Wiadomo zamowienie u posrednika dogadanie z cena termin montazu panowie przyjechali zamontowali, nie minal miesiac a tu drzwi puchna rozchodza sie na laczeniach malo tego opadly na zawiasach , wycieka zywica z drewna podkreslam zamowilem drzwi debowe gdzie tu zywica , moze mi to ktos wytlumaczyc ? Tel do posrednika posrednik do producenta , przjezdza serwis Panowie spisali protokol za tydzien przychodzi odp o odmowie gwarancji z powodu zlego uzytkowania jak przez miesiac mozna zle uzytkowac drzwi w surowym domu. Zero reakcji od posrednika zero kontaktu z klijentem sprawa oprze sie o sąd . Nie polecam radze omijac szerokim lukiem.

finlandia
06-09-2017, 21:19
Zapewne nie masz tynków a dębowe drzwi to jedynie sosna w okleinie dębowej.
Nie wiem czy jest winny producent, czy moze sprzedawca który nie był dość douczony.
Dlatego dobre drzwi kupuje się w specjalistycznych salonach, a nie u pośrednika dla którego sprzedaż droższych drzwi drewnianych to wyłącznie chęć zysku.

Kamilo1504
07-09-2017, 18:39
Tak masz racje winny jest posrednik i wlasnie z ta chec zysku beda odpowiadac.

finlandia
07-09-2017, 20:37
Ronco ccesz,ale zanim kogoś oskarżać przeczytaj dokladnie swoją umowę i warunki gwarancji.
ps. Chec zysku jednych żeruje na źle pojętej oszczędności drugich.

Kamilo1504
08-09-2017, 09:13
Z tego co mowisz wynika ze ty jestes tym PIERWSZYM.....

finlandia
08-09-2017, 13:29
Tak, jestem po drugiej stronie i dość często słyszę pytania o Agmar. Ale zaufaniem obdarzyłem innego producenta a w kategorii tanszych drzwi preferuję inne rozwiązania.

Twoj przypadek na razie nic nie mówi. Nie podałeś faktów na ktorych oparł decyzję serwis.
Miałeś tynki?

Kamilo1504
08-09-2017, 18:07
Tak a ja zaufalem posrednikowi ktory zapewnial, te drzwi beda sluzyc przez lata jednak posrednik okazal sie banda niedouczonych wyzyskiwaczy a ty jezeli jestes po stronie wyzyskiwaczy to nie mamy o czym rozmawiac...

finlandia
08-09-2017, 21:25
Jeśli miałeś tynki /prace mokre/to co mogło stac się drzwiom? Tylko konkrety prosze a nie pieniactwo.

tomekmy
04-12-2017, 12:48
Czołem.
To ja zapytam o .... usługodawcę, który może zarówno sprzedać jak i SOLIDNIE osadzić drzwi od Agmar. Szukam kogoś kto zajmie się całością; przyjedzie, pomierzy, zamówi, odbierze, osadzi i wystawi kwity. Robota w centrum Krakowa.
Pozdrawiam.
Tomek

BudującaDom
30-07-2018, 16:17
Mamy drzwi tej firmy od prawie trzech lat, więc reklamacji już nie ma na nie. Co zauważyliśmy:
1. straciły kolor po stronie zewnętrznej, aż proszą się o odmalowanie jakąś bejcą w kolorze orzech
2. klamka i zamek górny zardzewiały bardzo szybko,najbardziej wkręty. Klamkę trzeba wymienić, bo lata i skrzypi przy naciskaniu, jest jakiś luz
3. jedna z szybek jest zaparowana wewnątrz, jest jakaś nieszczelność

Tak to są ok.

mżlbn
29-11-2018, 14:54
Przeszło od dwóch i pół roku użytkuję drzwi Agmar model Virgo - grubości 88mm, z antabą, zamkiem magnetycznym - za grubo ponad 5 tysięcy złotych.
Długo zwlekałem z opinią, może nawet zbyt długo ale do rzeczy. Od samego początku były problemy z poprawnym wyregulowaniem drzwi - trzeszczały przy otwieraniu lub zamykaniu. Po regulacji zamek nie domykał tak jak trzeba - luźno pracowały, nie można było ich zatrzasnąć lub na odwrót po zamknięciu, nie ma możliwości otworzenia ich przy pomocy przycisku magnetycznego bez użycia znacznej siły. Zmienia się pora roku a wraz z nią temperatura - drzwi wymagają ponownej regulacji lub ustawienia. Najpierw przyjeżdzał serwis sprzedawcy, potem odesłano mnie do kontaktu z serwisem producenta. W sumie w tym okresie czasu Panowie regulowali drzwi 8, może 10 razy. Za każdym razem po jakimś czasie następuje to samo - drzwi zaczynają skrzypieć / trzeszczeć lub nie daje się ich otworzyć przyciskiem gdyż regulacja jest "za ciasna". Więc albo mamy luz i drzwi się zamykają, ale wieje w zimie albo mamy ciepło ale sa problemy z ich otwieraniem od zewnątrz. Na plus, że serwis przyjeżdżał po każdym wezwaniu i Pan z uśmiechem na twarzy regulował co trzeba, ale cóż z tego skoro za chwilę sytuacja się powtarzała. Przespałem okres gwarancyjny bo powinienem był żądać wymiany drzwi na sprawne od razu, a tak zostałem z drzwiami za 5 kafli które trzeba wymienić i się nie denerwować przy każdym wejściu do domu.
Druga sprawa to kwestia koloru drzwi - ten wyblakł po ok. 1,5 roku. Prześwituje podkład a drzwi zamiast cieszyć oko, drażnią wyblaknięciami i przebarwieniami. Pan kierownik z serwisu zaproponował mi naprawę drzwi (przemalowanie) za 600zł (chyba netto) co stanowi połowę kosztu naprawy. Cóż za świetny gest ze strony producenta produktów (jak mi się wydawało w momencie zakupu) premium. Śmiech na sali.
W przyszłym roku wyrzucam te drzwi na śmietnik i kupię u konkurencji nowe. A firmie Agmar wkleję powyższą opinię w każde możliwe miejsce w Internecie, żeby ustrzec innych przed takim samym problemem.

tomi192
17-05-2019, 20:34
od 1,5 roku roku użytkuję drzwi Agmar , kolor grafit drzwi porażka farba wytarła się od zamykania ręką drzwi . klamka lata nie można dokręcić Zmienia się pora roku a wraz z nią temperatura - drzwi wymagają ponownej regulacji lub ustawienia .Serwis powiedział ze wytarcie farby na drzwiach od zamykania to usterka mechaniczna i nie podlega gwarancji mogą dać mi farbę żeby sobie podmalować .czyli drzwi za 3500 zł wytrzymały 1,5 roku i wyglądają jak stare wytarta farba do drzewa . Nie polecam