PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kupnem działki rolnej



jg7
05-05-2010, 17:44
Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć jak rozwiązać mój problem. Chcem kupić kawałek działki rolnej ( ok. 6 arów) . Działka w całości ma około 30 arów ( jest to łąka i częściowo las ). Dogadałem się z właścicielem który chętnie sprzeda mi taki kawałek. Na tej dziłce mam zamiar postawić przyczepę holenderską i traktować ten teren typowo do wypoczynku. Dzisiaj dowiedziałem się jednak, że aby podzielić działkę na tak małą część muszę wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy. Myślę że wiąże się to z różnymi problemami: wodociągi, energetyka, burmistrz itp. Dodatkowo boję się żeby właściciel nie podniósł ceny ze względu na przeznaczenie działki. Czy można w jakiś prostszy sposób nabyć taką działkę. Wyczytałem coś o możliwości udziału w działce rolnej. Bardzo proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

Trociu
06-05-2010, 09:31
Same warunki zabudowy niczego nie wymuszają.
Z drugiej strony to trochę dziwne żądanie jak dla mnie.
Byłeś może w gminie z tą sprawą?

jg7
06-05-2010, 15:30
Jeszcze nie dowiadywałem się w gminie ale z tego co wyczytuję na tym forum i po rozmowie z geodetą to podział na tak małą część nie jest możliwy bez warunków zabudowy, mimo że nie zamierzam nic tam budować.

salatar
02-06-2010, 21:07
działka rolna musi miec chyba minimum 30arów (ja mam tak wydzielone z innej działki ) poniżej tego rozmiaru chyba sa inne przepisy
a taka działkę traktuja jako rolną i mozna na niej postawić tzw "siedlisko" bez przekształcenia na działkę budowalną