PDA

Zobacz pełną wersję : pog??bianie piwnicy - dla wtajemniczonych



tom soyer
13-05-2002, 08:04
czy sensowne jest pogłębienie piwnicy i czy istnieje odpowiednia technologia w takim przypadku:
wysokość do góry ławy obecna 1,7m, planowana wysokość przynajmniej 2,0m, + ocieplenie posadzki i izolacja p-wilgociowa, wysokość ławy 40cm.

bobiczek
13-05-2002, 10:03
Ja robiłem z 180cm na 250cm na gotowo.
Kopałem na wysokości ławy (40cm od góry ławy w dół) i dołożyłem na górze 2 warstwy bloczków fundamentowych.
Ale to było nie proste.
Dużo zmian projektowych, schody zabiegowe, kucie młotem po fundamencie, ciepła ściana od środka (dodatkowa+ocieplenie) , strop nad piwnicą no i izolacje.
Lepiej pomyśl - kasa.

tom soyer
21-05-2002, 12:38
obawiam się jedynie błędów budowlanych - jak zrobić to dobrze, jaką maksymalną wysokość mógłbym osiągnąć?

sanipro
25-05-2002, 07:33
Może znajdziesz coś MURATORZE numer 2/2001 Remont z "Muratorem" - Nowe życie starego domu. Pogłębianie piwnicy.
S-O

tom soyer
27-05-2002, 07:22
dzięki.
mój przypadek jest nieco wyjątkowy dlatego zaależy mi na dyskusji z kimś kto ma doświadczenie w tym zakresie :???:

bobiczek
27-05-2002, 14:50
Dobrze jest wykopać i ---- poczekać.
Zobaczysz co będzie z wodą i to o róznych porach roku.
Szczególnie jesień i po zimie.

tomgor
27-05-2002, 15:41
Mój znajomy pogłębił piwnicę i miał problemy z wodą (tylko po opadach - słynna powódź w trójmieście w zeszłym roku), ponieważ podłoga wyszła mu poniżej ław fundamentowych. Jednak ze względu na to, że grunt ma dobrą przepuszczalność wystarczyło wykonanie cienkiej warstwy tynku na części wystających w pomieszczeniu ław. Tynk wykonał specjalnym klejem (nie pamiętam nazwy). Tynk ten jest szybkoschnący i nie przepuszcza wody. Jak na razie nie miał więcej zalań piwnicy.

tom soyer
28-05-2002, 07:50
właśnie o to mi chodzi - nie mam problemów z wodą (mam jeszcze kanał w garażu w piwnicy i nie ma oznak wody, jedynie położenie działki powoduje podsiąkanie wód opadowych ale mam nadzieję że niedługo się z tym uporam).
mój problem gówny to posadzka poniżej ław - jak zabezpieczyć wtedy ławy?

bobiczek
28-05-2002, 08:25
Ja robię wannę.
Specjalna papa-nie papa właściwie pisze na niej folia PCV (ale grubsza od papy , cała gumowa, 15m długa, 1m szeroka, 90zł rolka.)
I wykładam całą piwnicę robiąc w środku wannę.
Z tym że czekam z tym do końca, żeby mi nie podziurawili jej na razie przy innych pracach.
Mam tylko wpuszczone na razie boki, kiedy stawiali ściany naokoło.
Reszta jak usuną podpory spod stropu i będzie porządek ze wszystkim.
A na razie patrzę i obserwuję czy gdzieś nie ma miejsc gdzie by woda miała ochotę się pokazać.

tom soyer
06-06-2002, 08:56
jak zrobić posadzkę równo z dolną krawędzią ław tak aby nie naruszyć kostrukcji (może jakiś wewnętrzna opaska betonowa?)