PDA

Zobacz pełną wersję : sprzedaż mieszkania a budowa domu



SandraP
06-05-2010, 13:34
Mam taki problem- rodzice sprzedali mieszkanie, pieniądze przeznaczamy na budowę domu ale właścicielami domu jestem ja z mężem. Czy ktoś może się przyczepić gdzie są pieniądze ze sprzedaży mieszkania? Czy rodzice muszą np. w formie darowizny przekazać nam te pieniądze? Czy może wystarczy wypisywać faktury na rodziców żeby udokumentować że kupowali materiały budowlane? Czy ktoś się na tym zna?

kamykkamyk2
07-05-2010, 12:51
Wydaję mi się że faktury na nazwisko rodziców powinny wystarczyć, a rozwiązanie z darowizną to też dobry pomysł. Ale najlepiej zadzwoń do skarbówki i się upewnij.

cyma2704
07-05-2010, 13:45
Aby uniknąć problemów z US, który może zapytać skąd macie pieniądze na budowę domu, najlepiej aby rodzice podarowali tobie te pieniądze. Musi to być wpłata na konto lub inna udokumentowana forma. Taka darowizna dla dziecka jest zwolniona z podatku. Mogą też kupić materiały i też zrobić darowiznę. Na zgłoszenie macie 6 miesięcy. W przeciwnym wypadku od podarowanej kwoty będziecie musieli zapłacić podatek, jeśli w jakiś sposób dotrze to do US.