PDA

Zobacz pełną wersję : Sposoby montaży drzwi wewnętrznych



S-i-R-o
06-05-2010, 14:21
Witam, zamówiłem drzwi wewnętrzne, mają 10 cm grubości z futrynami.
Mam taką sytuacje że 4 drzwi mam z licowane z boczną ścianką. (foto)

Jak wy macie montowane drzwi, myślałem że zlicuje wszystkei drzwi ze ścianą od strony przedpokoju, i przykleje na ścianie opaske wokół drzwi.
Ale skoro mam zlicowane ze bocznymi ściankami to przeciez nie dam tylko jednej opaski.

Co to teraz wymyślać z tym ? montować je na środku otworu ( ściany grube na 24- 30 cm) czy licowaćjednak ze ścianą od strony przedpokoju i nie dawać opasek drzwiowych.

pismag
06-05-2010, 22:32
Witam.
Ja mam 9 drzwi wewnętrznych i w jednym przypadku miałem taką sytuację jak u ciebie. Dałem opaskę górną i jedną boczną. Według mnie wygląda to dość poprawnie. Pozdrawiam.

S-i-R-o
07-05-2010, 07:36
Nie wiem własnie czy kupowac odrazu opaski i dawać je do malowania :/ bo kupije dzrwi surowe i daje innej firmie do pomalowania.
Drzwi będą mieć półokrągłą ościeżnice.
ehh bez przymiarki to nie wiem jak to by wyglądało.
Może ktoś ma jakieś foto z zamonowanymi drzwiami przy ścianie bocznej ?

Dzwi zamówiłem w Wieliczce takie jak w załączniku.

ddoommiinniikk
07-05-2010, 21:03
Jeśli nie da się listwy maskującej, to pozostanie pusty rowek w ościeżnicy, który będzie wyglądał nieciekawie. Tu jest tylko jedno rozwiązanie: zwęzić listwę po długości, tak aby zakrywała nam szczelinę montażową. Potrzebny wymiar można łatwo pomierzyć. Sztuką może być eleganckie przycięcie, szczególnie tworzyw drewnopodobnych w okleinie.

S-i-R-o
09-05-2010, 07:44
chyba pozostaje mi zatem montować drzwi w środku otworu.

finlandia
10-05-2010, 11:28
Zamów opaskę i zamontuj. Opaskę zwężysz na pile i zamontujesz tyle ile sie da.
Widać to trochę na mojej stronie w dziale "montaż"