PDA

Zobacz pełną wersję : Okap kuchenny montowany na skosie



arimaz
06-05-2010, 21:04
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam problem z okapem kuchennym i licze na waszą pomoc.

Nasze mieszkanie znajduje się na poddaszu domu. Kuchnia dokładnie przy skosie dachu. Niestety wydaje mi się ze trochę za nisko mam sufit i otwór wentylacyjny. Nie bardzo wiem jaki okap mógłbym tam umieścić zachowując minimalną odległość od płyt.. Mam kuchnie indukcyjną 60 + palnik WOK 30 więc potrzebuje okap 90 cm. Poniżej zdjęcie przedstawiające moją kuchnie + wymiary.

http://img576.imageshack.us/img576/4139/okap.jpg

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

izaa
06-05-2010, 21:27
Ja zrobiłabym okap zabudowany( zresztą też tak planuję:). Też potrzebuję 90 cm a całkiem niezłe mają w swojej ofercie Falmec i Faber. Falmec ma również taki w werski "slim" o szer. bodajże 30 cm ale z teleskopowym panelem.

elwirek
08-09-2010, 10:31
Od tygodni próbuję rozwiązać problem: jaki wybrać okap i jak go zamontować w skosie? Nigdzie na forach nie znalazłam odpowiedzi, więc otwieram nowy temat tutaj.
Obecnie jesteśmy na etapie wykańczania poddasza mieszkalnego. Kuchnia wypadła nam pod skosem i co za tym idzie okap również musi być zamontowany na skosie. Poniżej zamieszczam rysunek, który obrazuje sytuację.
Otwór wentylacyjny w skosie podłączony jest do systemowego plastikowego kominka wentylacyjnego w dachówce.
Problem polega na tym, że wszystkie okapy (nawet te skośne) przystosowane są do pionowej ściany i nie nadają się do zamontowania w skosie i na dodatek z takim ulokowaniem wentylacji. Być może przegapiłam jakiś okap? Próbowałam ustawiać te okapy pod kątem, ale zawsze jest problem z zamontowaniem okapu w takim położeniu i podpięciem do kominka. Pytanie, czy one w ogóle by działały w takim ułożeniu??
Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać.
Rozważam też opcję zamontowania jakiegoś wentylatora wyciągowego na kominku wentylacyjnym (czy to jest realne do wykonania jeśli dachówka i kominek są plastikowe??) lub na rurze między kominkiem, a płytą g-k (która będzie wykończeniem skosów). W takim przypadku zamiast okapu w skosie byłaby zamontowana jedynie większa kratka wentylacyjna (może nawet z filtrem) nad płytą kuchenną. Pytanie jest czy jest to wykonalne w moim przypadku (rysunek pokazuje docelowe wykończenie, ale my jesteśmy na etapie wykonania pierwszej warstwy ocieplenia - między krokwiami i wykonania stelażu pod płyty - można więc jeszcze coś zrobić pod płytami). Jeśli ktoś kiedyś miał z tym do czynienia, to bardzo proszę o radę!
http://img819.imageshack.us/img819/6636/okapskosforum.jpg

piono-wawa
17-09-2011, 09:54
Witam serdecznie,
tak jak w temacie. Kuchnia znajduje sie na poddaszu. W grę wchodzi okap tylko z filtrem węglowym (ale to podobno nie problem bo większość można tak przystsować) Pytanie brzmi czy taki okap utrzyma sie na profilach do ktorych jest przykrecana płyta G-K? I jak to będzie wyglądać, bo przecież jeśli ma być przymocowany pod kątem to widać będzie jego część, która zazwyczaj jest niewidoczna.
Czy ktoś miał do czynienia z takim problemem?
Pozdrawiam

witu102
20-09-2011, 12:39
a nie można dociąć rury pod kątem (30/45st) zależy jaki mamy skos i zwyczajnie powiesić okapu pionowo?