PDA

Zobacz pełną wersję : Cena z kosmosu?



namore
07-05-2010, 06:46
Witam,
Znalazłem dobrego, sprawdzonego przez znajomych wykonawcę do budowy domku z poddaszem (stan surowy otwarty 125 m2 + 30m2 garaż) 30 km od Warszawy. Problem polega na tym, że tylko za robociznę Pan "zaśpiewał" 70 tys (materiały i koordynowanie dostaw po mojej stronie)... Poradźcie co mam o tym myśleć? Może dał taką cenę, aby zbadać inwestora? Może trzeba się targować. Proszę napiszcie co o tym myślicie i jakie ceny są realne na taką inwestycję.
Pzdr

mjakob
07-05-2010, 07:31
Zawsze trzeba się targować :-)

alphatom79
07-05-2010, 07:36
Nie wiem jak w waszym regionie się ceny kształtują, ale na Śląsku za około 40 tys byś wybudował to co chcesz. Na moje oko trochę cena zawyżona, tak jak pisze przedmówca próbuj się targować.

mjakob
07-05-2010, 07:42
ee no 40 to troszkę mało z kolei. ale ~50/55 wydaje się do osiągnięcia. zależy też jaki masz skomplikowany ten projekt.

Maniek2010
07-05-2010, 21:18
Według mnie cena troche z kosmosu, za taką robotę powinienn wziąć 50k max (oczywiscei jeżeli razem z więźbą i pokryciem dachu), i nie ma znaczenia że budujesz pod Warszawą, dla zorientowania się w cenie można wejść na szukajfachowca.pl i podpatrzeć oferty w mazowieckim

namore
08-05-2010, 13:06
Rozmawiałem z goście kilka minut i kazałem mu to jeszcze raz przemyśleć. Wstępnie mi powiedział, że za 60 zbuduje ale nadal to b. drogo. Wydaje mi się że rozsądna cena to okolice 40 tys. a to będzie b. trudno osiągnąć.
Gdyby koordynowanie wszystkiego gość wziął na siebie to można by liczyć trochę więcej.
Pzdr

Karollinka
08-05-2010, 18:50
na lubelszczyżnie standardowa cena za wybudowanie domku ok. 130 mkw plus garaż to 25 tys

Wujor
08-05-2010, 22:57
Pogoń go... Za takie pieniądze do ze dwa takie domki powinien strzelic...Tzn do końca nie wiemy jaki to projekt, jak skomplikowany jest dach ale mimo wszystko 70K to jakieś przegięcie.

namore
09-05-2010, 17:04
Domek jest dość prosty, dwuspadowy dach a nad garażem płaski.
Oto namiary na niego: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kardamonie/m485b844d799c5
Pozdrawiam!

madziutek78
09-05-2010, 20:50
A mnie ta cena niestety wcale nie dziwi, bo w moim rejonie (zachodniopomorskie) też takie :(

Wujor
09-05-2010, 21:31
A mnie ta cena niestety wcale nie dziwi, bo w moim rejonie (zachodniopomorskie) też takie :(

eee, chyba mocno przesadzasz...oto pierwsza z brzegu oferta na wykonanie 150m2 domu w zach.pomorskim, smiem twierdzic że ceny jedne z nizszych w PL.

http://www.szukajfachowca.pl/zlecenia/budowlane/wykonanie-pod-klucz/budowa-domu-jednorodzinnego-wolczkowo-13420

madziutek78
10-05-2010, 07:42
eee, chyba mocno przesadzasz...oto pierwsza z brzegu oferta na wykonanie 150m2 domu w zach.pomorskim, smiem twierdzic że ceny jedne z nizszych w PL.

http://www.szukajfachowca.pl/zlecenia/budowlane/wykonanie-pod-klucz/budowa-domu-jednorodzinnego-wolczkowo-13420

No niby tak, ale w miejscowościach nadmorskich to inna bajka, dlatego dałam jeszcze zapytanie do firmy z woj . lubuskiego, może bądą tańsi niż miejscowi, koledze ekipa stawia teraz dom za 60 tys. po ogromnych targach.
Na "szukajfachowca" też już patrzyłam, tam wygląda to lepiej, ale to raczej rejon Szczecina.

tamtu
10-05-2010, 15:15
Witam,
Znalazłem dobrego, sprawdzonego przez znajomych wykonawcę do budowy domku z poddaszem (stan surowy otwarty 125 m2 + 30m2 garaż) 30 km od Warszawy. Problem polega na tym, że tylko za robociznę Pan "zaśpiewał" 70 tys (materiały i koordynowanie dostaw po mojej stronie)... Poradźcie co mam o tym myśleć? Może dał taką cenę, aby zbadać inwestora? Może trzeba się targować. Proszę napiszcie co o tym myślicie i jakie ceny są realne na taką inwestycję.
Pzdr

Budowałam dom w tzw. boomie - czyli 2008 rok i za SSO z dachem (bez dachówki) zapłaciliśmy ok. 40 tys pln - dom wg projektu miał 175 pow. użytkowej, ale po podniesieniu ścianki powiększył się do 220 m2 (powierzchnia użytkowa parteru - 120m2) plus garaż 2 stanowiskowy. Wykonawca był polecony i dotąd nie ma problemu z popytem na swoje usługi.
Jak dla mnie to cena totalnie z kosmosu.

Tamtu

tamtu
10-05-2010, 15:16
Aha, budowaliśmy na bliskich przedmieściach Warszawy.

Tamtu

BartekS
11-05-2010, 13:50
na lubelszczyżnie standardowa cena za wybudowanie domku ok. 130 mkw plus garaż to 25 tys

Chyba wymurowania a nie wybudowanie domu :) Za 25.000 nawet na naszej zapyziałej Lubelszczyźnie nikt ci nie postawi murów i nie położy dachu za taką kwotę.

madziutek78
13-05-2010, 19:54
mówiłam, już o cenach z kosmosu w górę - propozycja SSO za 70 tys. to teraz powiem o cenach z kosmosu w dół. Rozmawiam z wykonawcą, że przedmiotem umowy ma być wykonanie SSO polegającego na nadbudowie domu - kostki o ściankę kolankową ok. 110 cm i dach dwuspadowy, pokrycie blachodachówką, do tego dobudowa garażu i osobnej klatki schodowej na trzecią kondygnację, powierzchnia nadbudowy 124 m2 + garaż......
i facet po trzech tygodniach "ciężkich" rozmyślań przywozi mi karteczkę OFERTĘ wykonania klatki schdowej ?????? w budynku mieszkalnym a prace obejmują: wykonanie fundamentów, ścian z otworami-ułożenie nadproży, schody żelbetowe oraz wykonanie stropu i .......koniec ....cena netto: 23.000,00 zł
No niby cena powalająca, ale gdzie: więźba, folie blachodachówka, orynnowanie, obróbki blacharskie, zerwanie starego dachu, ścianki działowe, osadzenie okien dachowych, i jaki strop, chyba nad garazem, ale nie mam pewności.
Teraz siedzę i minę mam durną (a o to nie trudno, bo ja blondynka jestem :) i tak sobie dumam, czy Pan oby jakiejś dodatkowej kartki nie zgubił z dalszym zkresem robót.
Wydaje mi się, że potrafię dokładnie werbalizować swoje oczekiwania, bo przecież rozmawiałam i o krokwiach i że nie chcę podbitki i o rynnach, ale mam wątpliwości czy dobrze się zrozumieliśmy.
Aż sprawdziłam, czy on mi na pewno mój projekt z ofertą oddał
i bądź tu mądry :(

Kravietz
13-05-2010, 21:36
Nie wiem jak w waszym regionie się ceny kształtują, ale na Śląsku za około 40 tys byś wybudował to co chcesz. Na moje oko trochę cena zawyżona, tak jak pisze przedmówca próbuj się targować.

Tylko ,że na śląsku buduja górnicy:)

Wujor
14-05-2010, 08:22
a na pomorzu rybacy i żeglarze :)

madziutek78
14-05-2010, 20:13
Proszę o pomoc !!!
Jestem na etapie szukania ekipy
Moja inwestycja polega na nadbudowie domu -kostki o ściankę kolankową, dach dwuspadowy oraz dobudowa klatki schodowej, aby mieć osobne mieszkanie z osobnym wejsciem. Powierzchnia nadbudowy z klatką trzypiętrową - 124 m2 + garaż 14,57 m2. powierzchnia dachu - ok. 230 m2
Dostałam ofertę wykonania stanu właściwie deweloperskiego z materiałami, która obejmuje: cały stan zerowy z wszelkimi izolacjami, ściany konstrukcyjne, schody żelbetowe, ściany poddasza , działowe, pokrycie dachówką ceramiczną Roben, okna dachowe Fakro, ocieplenie poddasza płyty k/g, tynki wewn. prace elektryczne i hydrauloczne, rynny, okna PCV białe, posadzki betonowe i elewacja całego trypiętrowego domu, prace wykończeniowe: malowanie, szpachlowanie, płytki ceramiczne, montaż podłóg i drzwi. Wykonawca nie ponosi tylko kosztów materiału: drzwi wejściowe i wewnętrzne, okładziny podłogowe i ścienne, osprzęt elektryczny i hydrauliczny, balustrady schodowe i balkonowe, wyposażenie kotłowni.
Cena 209 000 netto, wtym robocizna 80.000 zł czyli ok. 1610 zł/m2
Co o tym sądzicie?????

ryszard51
16-05-2010, 12:58
50 tys. to moim zdaniem cena do zaakceptowania, 70 tys. to za dużo

wyposaza*
14-06-2010, 23:48
Wszystko zależy w sumie od tego czy ma inną robotę gdzieś na boku, czy jesteś jedyny. Jeżeli to drugie, to postaw swoją cenę, np. te 40 000 o których pisałeś i powiedz, że jeżeli mu nie odpowiada to masz innego wykonawcę. Zagranie trochę va banque, ale jeżeli nie ma w zanadrzu innej pracy, to jesteś do przodu 30 k :D