PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamocowa? balustrad?



Jerrystp
17-02-2004, 10:52
Witam
Poradźcie jak zamocować metalową balustradę do wylewanych betonowych schodów wewnętrznych i czy zrobić to po obłożeniu schodów gresem czy przed?
Pozdrawiam
Jerry :-?

18-02-2004, 09:57
To
proste!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:


Musisz zamocować tak prosto balustardę , żeby teścioawa nie spadła.

:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jerrystp
18-02-2004, 10:17
Dzięki za rady ale może jakieś szczegóły (wizytacje teściowej mam tylko raz na kilka lat).
Czy wystarczy mocowanie kołkami rozporowymi na gresie, czy trzeba wkuwać i stosować jakiś beton szybkowiążący, a może przewiercić na wylot i jakaś śruba???
Pozdrawiam :roll:
Jerry

czmirek
18-02-2004, 11:57
Dzięki za rady ale może jakieś szczegóły (wizytacje teściowej mam tylko raz na kilka lat).
Czy wystarczy mocowanie kołkami rozporowymi na gresie, czy trzeba wkuwać i stosować jakiś beton szybkowiążący, a może przewiercić na wylot i jakaś śruba???
Pozdrawiam :roll:
Jerry
przepraszam , ale czy pytasz sie o mocowanie balustrady, czy tez slupkow ( tralek ) i kroli sa to dwie rozne rzeczy

18-02-2004, 13:50
Ja bym sie w kołki rozporowe nie bawił.

Chyba że balustrada będzie rzdko używana.!? :D :D

Lepiej chyba będzie zastosować kotwy mocujące i do nich przymocować balustrade.

Na balustrade będa działały duże siły. ( czasowe nie stałe)

Henio

waldibmw
16-09-2007, 19:50
Ja mocowalem balustrady z boku schodow najwygodniej ,bo mozna to robic przed lub po oblozeniu stopni

domos
16-09-2007, 22:33
Widziałem gdzieś jak zamontowana była balustrada wykonana z rur chromowanych ( nierdzewnych ).
Słupki z okrągłych rur miały na dole z czoła przyspawane okrągłe blachy
- na tyle szersze od zewn.średnicy rur, że można było w nich wykonać otwory na wkręty ( 3 lub 4 szt./słupek). Po przykręceniu do stopni ( na płytki ), dodatkowo
włożone były z góry na słupek dekliki z otworem w środku takim jak zewn.średnica
słupka ( wielkość porównywalna z deklikiem na mały słoik) Przykrywały one w/w podkładkę mocującą tak, że nie było widać łebków śrub.
Pracowało to jako całość, bo jedna strona poręczy (w taki sam sposób jak słupki) była przykręcona do ściany. Próbowałem czy się to to nie chwieje, ale naprawdę było stabilne. Poza tym przy płytkowaniu nie trzeba było bawić sie
z " obrabianiem słupków"

waldibmw
17-09-2007, 20:09
Widziałem gdzieś jak zamontowana była balustrada wykonana z rur chromowanych ( nierdzewnych ).
Słupki z okrągłych rur miały na dole z czoła przyspawane okrągłe blachy
- na tyle szersze od zewn.średnicy rur, że można było w nich wykonać otwory na wkręty ( 3 lub 4 szt./słupek). Po przykręceniu do stopni ( na płytki ), dodatkowo
włożone były z góry na słupek dekliki z otworem w środku takim jak zewn.średnica
słupka ( wielkość porównywalna z deklikiem na mały słoik) Przykrywały one w/w podkładkę mocującą tak, że nie było widać łebków śrub.
Pracowało to jako całość, bo jedna strona poręczy (w taki sam sposób jak słupki) była przykręcona do ściany. Próbowałem czy się to to nie chwieje, ale naprawdę było stabilne. Poza tym przy płytkowaniu nie trzeba było bawić sie
z " obrabianiem słupków" PODSAJ ADRES MEILOWY