PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz sasiada przez moja posesje...



mychol12
07-05-2010, 19:48
Witam .Sasiad poprosił mnie o to bym zgodził się pociagnąc wzdłuż ogrodzenia 40 m gaz do jego dziłki.Prosze powiedzcie mi z czym to sie wiąze? Akurat te 60 cm od ogrodzenia chciałam sadzic drzewka i tuje..i co teraz ..?Głupio mi nie zgodzić się w zasadzie chce sie zgodzic ale nie mam pojęcia co sobie zafunduję ....Czy ktos moze potrafi mi odpowiedziec?

aadamuss24
07-05-2010, 20:40
Jak ogrodzenie masz już stałe i nic nie będziesz z nim robić to może iść nawet bliżej płotu. Gorzej jeśli masz jakieś tymczasowe i później będziej robić właściwe to przy kopaniu może być problem. Inne sprawy to to, że zgadzasz się zapewnić dostęp dla konserwacji gazociągu. pozdr adam

mychol12
07-05-2010, 20:45
Nie mam jeszcze ogrodzenia..tylko supki wbetonowone...Przeczytalismy w necie ze jest strefa ochronna ....coraz mniej mi sie podoba ten pomysł ..ja tez nie mam gazu i nie mam ochoty go miec ..
Chyba bede musiał odmówic ..

mychol12
07-05-2010, 20:50
Kurcze ale mi głupio ..jak mu to powiedziec ...Chcielibysmy się zgodzić ale jak ustanowią strefe ochronna o pasie 2 m?lub nawet 4 m na całej długości?To duzo ..działka jest szeroka na 30 metrów ...żadnych drzew..nic tam nie moze rosnąc ...stać ....

Wirecki
07-05-2010, 21:07
To może dowiedz się najpierw w gazowni jakie są wymogi i ograniczenia w użytkowaniu działki....

Możesz spisać umowę, umówić się, że w razie konieczności kopania pokrywa koszty odtworzenia, możesz mu sprzedać ten kawałek działki.... :)

A mi gazu nie chcą pociągnąć....

mychol12
07-05-2010, 21:15
Juz w zdłuz wschodniej granicy mam wodociag i kanalizacje innego sasiada..z tym gazem to za duzo juz by było..W tej strefie ochonnej nie wolno nic sadzic..stawiać altan ,parkingów itd itd....ale głupio bedzie odmówić no ale bez przesady ..Gdy by chodz mozna było teren nad rura normalnie zagospodarować i nie było by tej strefy to by sie spisało umowe z sąsiadem ze jak cos to on płaci za wszelkie koszty odtworzenia a tu strefa i napewno nic nie wolno tam robić ani sadzic ...

andre59
07-05-2010, 22:05
Jaka strefa ochronna? Gaz do mojego domu i domu sąsiada przebiega pod asfaltową jezdnią i betonowym chodnikiem, wchodzi na moją działkę i rozgałęzia się na oba budynki. Mamy z sąsiadem wspólne przyłącze do magistrali.
Nie przypominam sobie aby w umowie o przyłoczenie było coś na temat strefy ochronnej., W warunkach technicznych są natomiast określone minimalne odległości od innych instalacji tzn. wodociągu i kanalizacji.

bladyy78
08-05-2010, 08:56
Tuje zasadzić możesz ale w razie awarii po prosty ci je zniszczą, jeżeli nitka gazociągu ma iść 60 cm od granicy to żadnych problemów nie będziesz miał, budować się i tak nie można bliżej niż 3 metry od granicy. Podejrzewam jednak że będziesz musiał podpisać służebność gazowni, abyś kiedyś nie żądał od nich opłat za ten gazociąg który jest w ziemi.

andre59
08-05-2010, 15:30
Przyłącze gazowe do budynku jest wykonane żółtą, grubościenną rurką z polietylenu. Rurka jest układana na głębokości ok 70-80cm, Możliwość awarii znikoma, nkt nie będzie jej wyciągał koparką.
Mychol12, poproś sąsiada aby przedstawił Warunki Techniczne przyłącza, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.
Osobiście nie widzę żadnego zagrożenia, a wdzięczność sąsiada jest nie do pogardzenia.