PDA

Zobacz pełną wersję : Konto walutowe jaki bank?!



christof333
07-05-2010, 20:12
W jakim banku najlepiej otworzyć konto walutowe.

LINDA71
07-05-2010, 20:34
a w jakim celu potrzebujesz konta walutowego bo to dosyc wazne...

Wirecki
07-05-2010, 20:42
W takim, w którym operacje które chcesz wykonywać będą najtańsze.

Ostatnio otworzyłem rachunek w CHF w BZWBK - prowadzenie bez opłat i wypłaty gotówki bez prowizji. Na tym mi zależało, przelewów nie robię. Konto jest absolutnie darmowe. Pozdr.

christof333
07-05-2010, 20:56
Konto będzie potrzebne na przelewy z zagranicy do kraju.
Słyszałem o Getin bank ponoć darmowe prowadzenie i wypłaty.

LINDA71
07-05-2010, 21:18
sprawdz BZ WBK i Deutsche Bank, - wazne jest tez to czy zaplacisz prowizje za wyplatę w kasie, bo przelewy są drogie. Warto sie dowiedziec z jakiego banku zagranicznego będa szly przelewy - bo im wiecej banków posreniczących tym dluzej idzie przelew. No i istotna jest karta - czy bank wyda karte do konta wlutowego. Bz chyba wydaje. co do getinu - nie wiem

Trociu
08-05-2010, 20:24
Sprawdź też Citibak. Kiedyś miałem u nich różne konta walutowe jako zabezpieczenia podczas wyjazdów zagranicznych. Może się sprawdzi jako międzynarodowy bank.

marechek
04-01-2011, 14:00
Proponuję poczytać na ocenbank.pl/forum (http://ocenbank.pl/forum) Toczą sie tam ciekawe dyskusje na temat prowadzenia kont walutowych oraz ogólnie dyskusje na temat finansów, kredytów, lokat itp. Pozdrawiam!

ellaj
05-01-2011, 22:21
Multibank i mbank - bezplatne.
Z ta roznica, ze z multibanku mozesz wybrac obca walute, a z mbanku tylko zlote.

kowalt
14-07-2014, 07:27
Miałam kiedyś konto walutowe w Pekao SA. Było to konto dla waluty Euro. Akurat było za darmo ale tylko i wyłącznie dlatego, że miałam już inne konto za które słono płaciłam. Krótko mówią płaciłam ale pośrednio :)
Od jakiegoś czasu nie jest mi już ono potrzebne - więc prawdopodobnie przy okazji wybiorę się aby zamknąć. Poszukaj jeszcze na tym forum kredytowym (kategoria z kontami osobistymi) http://www.forum-kredytowe.pl/f129/ tam znajdziesz sporo kompetentnych użytkowników.

tessau
10-09-2015, 07:23
Sorry, że odgrzewam - ale również będę potrzebował rachunku bankowego - zwykłego i walutowego. W jakim banku mają najkorzystniejsze warunki - jeżeli chodzi o te dwie opcje.

kemot_p
10-09-2015, 09:22
Sorry, że odgrzewam - ale również będę potrzebował rachunku bankowego - zwykłego i walutowego. W jakim banku mają najkorzystniejsze warunki - jeżeli chodzi o te dwie opcje.

Ja mam obydwa w BZ WBK. Jeśli chodzi o walutowe (mam USD) to jest spoko, natomiast złotówkowe zdecydowanie odradzam, zdzierstwo, co chwila podnoszą opłaty. Nie polecam. Żona z kolei ma w ING konto, które od kilku lat jest ciągle za darmo, nie ma opłat za wypłaty z obcych bankomatów, ale nie wiem jak u nich wygląda opcja konta walutowego.