PDA

Zobacz pełną wersję : Owady w trawniku - czy szkodniki?



rafski
09-05-2010, 09:15
Dość dawno zauważyłem w traniku kilka dzirek o średnicy ok 1 cm. Myślałem pierw, że to sy, ale dziś rano mz jednej z nich wylażło "COŚ". Długości ok 2,5 cm od głowy do odwłoka, z odnużami i czółkami ok 3,5-4 cm. Crnobrązowe. Z kształtu bardzo podobne do "spuchniętego" konika polnego, ale be skrzydeł. Kształt głowy, owdłoka podobny, tylko znacznie grubsze. Czy ktoś wie co to może nbyć? Czy szkodliwe dla dzieci/trawnika? Zdjęcia w ząłączeniu.

Elfir
09-05-2010, 14:05
To larwa świerszcza

rafski
11-05-2010, 09:41
Dziękuję

yuka
06-05-2011, 22:55
Ja takich dziurek mam dosyć dużo, początkowo myślałam, że to może turkuć podjadek, ale m. złapał mi jednego i okazało się, ze to właśnie świerszcz:)
Czy poza wieczornymi koncertami coś mi grozi z ich strony? tzn bardziej mojemu trawnikowi? Przeczytałam, że są wszystkożerne, mogą zrujnować mi trawnik? A pędraki ruszą, czy za wielkie dla nich? Często widzę 2 ptaki na trawniku czyżby właśnie na te świerszcze polowały?

Elfir
07-05-2011, 12:04
nie stanowią wielkiej groźby

yuka
07-05-2011, 20:18
Dzięki:D
W takim razie ze spokojem nastawiam się na koncerty wieczorne:D O ile nie wykończą ich ptaki albo same się nie wytłuką... Podobno walczą o terytorium "na zabój" a ja już dwa martwe przy norkach znalazłam dzisiaj:(