PDA

Zobacz pełną wersję : Woda z wykopu - za płytko na pompę zatapialną



luka
09-05-2010, 16:19
Szanowanko,

Mam wykonane wykopy, deskowanie jest wykonane, dno wykopu zabezpieczone chudziakiem.
Po deszczach często pojawia się woda. Ponieważ chudziak miejscami jest wyżej, miejscami niżej, zbiera się na nim woda (kałuże głębokości ok 4 cm).
ponieważ chcę w najbliższych dniach układać zbrojenie i zalewać ławy, będę musiał usunąć ew. wodę opadową.
Obok obrysu budynku mam wykopany rów i dół (przydał się zresztą wcześniej i służył dzielnie, ale z deskowaniem i zbrojeniem w wykopie ciężko będzie przepchać wodę do rowu).

Jak można inaczej usunąć wodę z kałuż? Szmatami i gąbkami będzie ciężko - myślałem o jakimś cywilizowanym sposobie. ;) Siakaś pompa ale innej konstrukcji? Może coś w rodzaju: ------------------O------------- czyli wąż - pompa - wąż?

Dodam, że kierownik nie zgadza się na lanie betonu w wodę, mamy ciężkie warunki wodne i ława będzie z betonu wodoszczelnego, trzeba zachować parametry betonu.

dzięki i pozdrawiam,

robertsz
09-05-2010, 20:29
Odkurzacz przemysłowy taki co to wody się nie boi.
Ale jeśli przyjdzie deszcz to znów tej wody napłynie.... syzyfowa praca?

tygrys2000.79
09-05-2010, 20:40
:yes:Przeszedłem taki sam problem.
Koparką wykopałem w narożach budynku 4 doły, do których ze spadkiem spływała woda (łopatą musisz wykonac mały rowek, ze spadkiem).
Wkładasz do rowu pompę z pływakiem i gotowe.Jak pompa nie działa, trzeba podwiesic pływak i musi działac.
Tam gdzie zbiera najwięcej wody w środku wykopu,wykonaj ręcznie dół i wtedy wypompujesz.Budowałem w miejscu, gdzie fundamenty były poniżej rzeczki płynącej w granicy działki.2 pompy chodziły non stop i daliśmy radę.Ważne jest ustalenie spadków do dołu, wtedy nie będzie problemów z wodą.Powodzenia.:D

luka
09-05-2010, 21:12
Odkurzacz przemysłowy taki co to wody się nie boi.
Ale jeśli przyjdzie deszcz to znów tej wody napłynie.... syzyfowa praca?

zamierzam to zrobić bezpośrednio przed zalewaniem. potem położę folię na świeżo wylane ławy i poczekam z 24h.
potem ławom deszcz niestraszny...

tygrys2000.79
09-05-2010, 21:23
tzn. że tej wody tak dużo niema, a beton wodoszczelny to nie jest przypadkiem z właściwościami też takimi że można go wlewac do wody?

robertsz
10-05-2010, 05:50
Najpierw przegarniesz wodę np. szczotką, a tam gdzie nie dojdziesz to rura i ciągnij.
Odkurzacze przemysłowe mają pływaki które wyłączają zasilanie w razie czego.

Odkurzacz przyda Ci się na etapie sprzątania budowy po wszelkiej maści "fachowcach" ;)

luka
10-05-2010, 22:23
pytanie tylko jak się pozbyć tej wody, jak już zbrojenie będzie ułożone... w mordę, może jakaś modyfikacja pompy zatapialnej?

a może założyć szlauch do zwykłej pompy ręcznej, takiej działkowej?

luka
13-05-2010, 21:39
zdrastwujstie, łelkom, naschledano

info na przyszłość dla potomnych. z problemem poradziłem sobie w następujący sposób - kupiłem pompkę do wiertarki i 20m szlaucha. ustrojstwo montuje się do deski, następnie z dwóch stron wkręca się szlauch (od razu radzę na odcinek ssący kupić lepszy (twardszy) wąż), a przeznaczony bolec osadza w wiertarce. włączamy wiertarę i... LECI!

nada jeno uważać coby się żaden kamulec nie wkręcił bo po pompce.

poniżej wizualizasją:

http://www.uni-max.com.pl/fotocache/dt_small/8877025_010_psd.jpg

powiem tylko że dawno żaden gadżet mnie tak nie uradował. :P

mtsw466
13-05-2010, 22:53
Czołem luka gdzie można zakupić takie cudo. U mnie wody aż strach pomyśleć jak sprzęt wjedzie.

luka
14-05-2010, 08:16
czołem czołem

zakupiłem to w Ciastoramie. Były dwa rodzaje: 1500l/h i 3000l/h. ale mozna to kupic tez w sklepach internetowych i na alledrogo.