PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podlogowe a tradycyjne grzejnikami



arecki1338
09-05-2010, 16:25
Witam. Czy na parterze domu zda egzamin tylko ogrzewanie podlogowe zamiast grzejnikow? Jakie sa wasze doswiadczenia? Ogrzewanie gazem plynnym.Powierzchnia to niecale 100m2.

alphatom79
09-05-2010, 19:03
Jak będzie prawidłowo zaprojektowane i wykonane to na 100 % zda egzamin, zawsze możesz też dołożyć tradycyjne grzejniki tam gdzie chcesz mieć cieplej (np: łazienka), tylko będziesz musiał zastosować układ mieszający.

jacekaqua
09-05-2010, 20:35
zda egazamin bezproblemowo na parterz w piwnicy ,poddaszu jak jest oczywiscie prawidłowo wykonane

KrzysztofLis2
10-05-2010, 18:42
Jeśli gazem płynnym, to tylko podłogowe w całości, bez udziwnień w rodzaju grzejników, i kocioł kondensacyjny. Wtedy oszczędzisz na tej podłogówce najwięcej.

Piczman
11-05-2010, 12:02
Ja mam podłogówkę na całości.
Polecam ze względu na komfort cieplny !
Warto to jednak przeliczyć i zaprojektować pod te obliczenia.
Co by niespodzianek nie było ,,,
I nie trzeba dawać grzejnika tam gdzie chcemy mieć cieplej, niesie to za sobą skomplikowanie systemu !

viamedia
28-05-2010, 12:31
A co z ogrzewaniem garażu?
Darować sobie czy jednak grzejnik?
A może podłogówka? :-))

Andrzej

edde
28-05-2010, 20:53
też sie kiedyś śmiałem, i garaż miał być na pewno bez ogrzewania, wyklejony jest styro od strony domu
no i właśnie skończyłem podłogówkę, i wiesz co? pod posadzką wsadziłem rurki do ew. grzejnika, wieszać go wcale nie muszę, 10 metrów rurki nie boli (tym bardziej ze to z resztki z 200m szpuli i tak walałoby się po budowie)
a po układaniu podłogówki zostało mi 35mb rury, no i takim sposobem pod posadzka w garażu (właściwie to w jego części, tam gdzie auto raczej stać nie będzie) mam też podłogówkę ;)

viamedia
31-05-2010, 13:10
też sie kiedyś śmiałem, i garaż miał być na pewno bez ogrzewania, wyklejony jest styro od strony domu
no i właśnie skończyłem podłogówkę, i wiesz co? pod posadzką wsadziłem rurki do ew. grzejnika, wieszać go wcale nie muszę, 10 metrów rurki nie boli (tym bardziej ze to z resztki z 200m szpuli i tak walałoby się po budowie)
a po układaniu podłogówki zostało mi 35mb rury, no i takim sposobem pod posadzka w garażu (właściwie to w jego części, tam gdzie auto raczej stać nie będzie) mam też podłogówkę ;)

Masz ogrzewanie kombinowane (podłogówka/grzejniki) czy po prostu masz zamiar puścić wodę o niskiej temperaturze do grzejników (w garażu)?
Mam obawy w kwestii instalacji grzewczych w garażu, istnieje spora szansa spadku temperatury poniżej 0 st. C, wtedy spuszczać wodę?
Może założyć, że w garażu może być zimno.

Andrzej

edde
31-05-2010, 21:00
ogrzewanie będzie z natury niskotemperaturowe, grzejniki w całym domu będą trzy: dwie drabinki w łazienkach i mały płytowy w wiatrołapie, wszystkie na temperaturze podłogówki, w garażu (tak jak w kilku innych pomieszczeniach) awaryjnie, tak na wszelki wypadek pod posadzka i w ścianach ukryte są rurki do ew. grzejników, raczej nie mam zamiaru z nich nigdy korzystać ;)
zresztą całą instalację będę robił tak żeby można było ją bez większych problemów przekonfigurować (np grzejniki puścić na wysokiej temperaturze, jakiś grzejnik zainstalować, coś czymś wyregulować, wysterować, dołożyć źródło zasilania itp itd)