PDA

Zobacz pełną wersję : prąd prze mój dom



toudek
09-05-2010, 19:46
Witam,

Mam pewien problem.
Posiadam połowę bliźniaka ale prąd do obu części doprowadzony jest do mnie i idzie strychem do obu części domu (mojej i sąsiada).
Nie był to problem ale mam w planie zmianę obecnego przyłącza z jednofazowego na 3-fazowy. W tym momencie chciałbym nie posiadać na mojej części instalacji od sąsiada.
Dlaczego na mojej własności mają być instalacje nie należące do mnie zwłaszcza ze w moim budynku znajduje się główny bezpiecznik i w przypadku gdyby go wybiło a ja byłbym na urlopie to sąsiad nie będzie miał prądu i co wtedy? Mają prawo jakoś komisyjnie wejść do mojego domu podczas mojej nieobecności bo przecież prąd muszą mieć?
Chciałbym aby przy okazji mojego nowego przyłącza sąsiad zrobił osobny przyłącz do siebie bezpośrednio.
Rozmawiałem z nim i niby już to załatwia bo wie jakie mogą się wiązać z tym problemy. Nie wiem jak jest naprawdę ale trwa to już 2 lata. Chcę go jakoś zmusić do tego aby to w końcu zrobił. Tylko pytanie jak to zrobić aby było zgodnie z prawem.
Nie chcę być tu złośliwy i np co 5 min mu prąd wyłączać albo inne takie historie, chce to zrobić po ludzku bo rozmowy z sąsiadem nic nie dają a całkowicie prądu wyłączyć mu też nie mogę.

Pozdrawiam

robertsz
09-05-2010, 20:08
A czy wystąpiłeś już o wydanie Warunków Technicznych dla planowanych zmian?
Obecnie taka trasa WLZ jest niedopuszczalna i na 99% dostaniesz polecenie usunięcia tego przewodu na zewnątrz domu.
Sąsiad będzie zasilany albo po Twojej elewacji, albo ziemią.

Jeśli sąsiad przez 2 lata nie ruszył DU.. to po prostu przejdź od słów do czynów.
Wystąp do Energetyki o wydanie warunków technicznych.
Sąsiada poinformuj o rozpoczęciu rozmów z elektrykami, planowanym terminie prac i... że od pewnego momentu cofnie się do etapu świeczek i kaganków bo nie będzie miał prądu.
Jeśli jesteś z tych "dobra dusza" to podrzucisz mu ulotkę z promocjami na agregaty prądotwórcze w Castoramie.
Słowem zacznij działać, zamiast o tym rozmyślać.

Warunki Techniczne dostaniesz za darmo, będziesz miał podstawę do rozmów z sąsiadem.