PDA

Zobacz pełną wersję : ile za docieplenie poddasza



gibi68
10-05-2010, 10:37
Ile teraz trzeba zapłacić za docieplenie poddasza wełna 150 ,stelaż , wełna 50,folia, poddasze 130m2 + płyta osb na podłogę 30m2 nowy dom .

Maniek123
10-05-2010, 21:43
Ile teraz trzeba zapłacić za docieplenie poddasza wełna 150 ,stelaż , wełna 50,folia, poddasze 130m2 + płyta osb na podłogę 30m2 nowy dom .
Przewaznie ci tansi okolice 30zł to ludzie bez doswiadczenia sam sie na tym przekonałem masa niedorobień bo w tej cenie niema czasu na dopracowanie i ja wszystko musiałem odnowa robić to dopiero koszty a ile nerwów Teraz za 55zł m2 ale mam porównanie jak kto robił 100% satysfakcji + gwarancja prawdziwa firma i doswiadczenie a ceny powyzej za robote to myśle że to wyzysk

Laschlo
11-05-2010, 08:45
Wszystko zależy od rejonu kraju,ale ja również nie brałem pod uwagę najtańszych ofert,bo co można oczekiwać za kwotę np.25zł za m2.Albo jakość nie ta albo w trakcie dochodzą dodatkowe koszty i w sumie wychodzi i tak drożej.Poza tym podłogę,kolor ścian,armaturę itd.można z czasem zmienić,natomiast poprawić ocieplenie już mieszkając jest b.trudno chociaż nie niewykonalne.Mam znajomego-super armatura,i inne gadżety ale gdy przychodzi zima to kwota zaoszczędzona na ociepleniu odbija mu się na kosztach ogrzewania.Kamera termowizyjna ujawniła takie niedokładności w układaniu ocieplenia,że teraz zastanawia się nad jego ponownym ułozeniu.

kuba1r
12-05-2010, 12:06
czas ptrzebny na wykonanie ocieplenia poddasza a cen za m2 daje efekt w niedoróbkach czy warto płacić 25-30-35złm2 a może wziąć firmę na umowę i gwarancję na prace za cenę 55złm2 lub drożej...

Maniek123
12-05-2010, 22:02
CZY TANIEJ TO TANIEJ- Moj przykład 120m2 podlaskie okolice Łomży w obu przypadkach ta sama grubosc wełny 15+10
teraz skonczyłem poprawiac poddasze z tamtego roku wykonywał je fachowiec za 30zł z malowaniem i niedosc ze materiał zmarnował to jeszcze i jemu zapłaciłem w zime przemarzało miejscami tak ładnie na wkretach a płyta jak gąbka niechlujnie ułożona wata, niemowa o pęknieciach nigdy wiecej stelazu pojedyńczego poprostu wszystko do wywalenia ogólne partactwo i naciąganie licząc na nieznajomosc fachu
Wykonyawca teraz 65 ale 10 doliczył za demontaż czyli 55 m2 za robocizne W cenie obrobił velux 4 sztuki i jedne wyjscie na taras oraz poprawił schodki i przemalował na biało Ale Panowie co Fachowiec to i cena ale teraz jestem pewny że problemy znikną każdy etap prac wytłumaczył co było , a szkoda że niewidzieliście jak sie ruszt wykonuje prawidlowo naprawde pelna profesja wogóle co innego , Teraz ile zarobili 6600zł na 3tygodnie pracy 2 dni demontowali 2 ludzi czy to dużo czy mało dla mnie jak bym miał teraz wybrac tego za 30 a za 50 to chyba prosta odpowiedz i czasu pracy nad niektórymi etapami nieda sie przeskoczyć bez konsekwencji. A z tego co widziałem to i zleceń też mają cały czas telefon jakiś wiem że jeżdżą po kraju i w tej cenie robią wiec sumując to okolice 50zł dobra cena Warunek musi być fachowiec jeszcze jedno przykrecenie płyt to kosmetyka ważne co podspodem Rozsadnie wybierajcie porównójcie kilka ofert i doswiadczenie nieraz te 2000-3000zł zaoszczedzone to potem wydatek

auto102
18-05-2010, 23:07
Witam W moim domu poddasze robiła firma pianką poliuretanową techniką natrysku . Powierzchnia dachu dwuspadowego ok. 350 m 2 . - dwa dni i po robocie za jedyne 24 500 -robocizna + materiały baz płyty g/k . Zrobili szybko solidnie . Pianka uszczelniła najmniejsze dziurki . :D Pozdrawiam i polecam tą metodę .

grabnianin
19-05-2010, 18:05
chyba troche klopotu bedzie jak trzeba bedzie dostac sie od srodka do pokrycia dachu co?

auto102
19-05-2010, 19:01
Bierzesz nóż i wycinasz otwór tam gdzie trzeba i już .

Laschlo
19-05-2010, 22:50
Rozumiem,ze teraz musisz zamontować stelaze i płyty kg.Czy też stelaże były zamontowane przed pianką?

auto102
21-05-2010, 20:18
Chcę wykończyć poddasze w drewnie - deski będą montowane do krokwi bez folii bezpośrednio na piankę

misiakulka
22-05-2010, 21:30
ja płacę 35zł zam2- wełna 15 stelaż wełna 10 folia płyty , obrobienie 12 okien w cenie, chłopaki z polecenia, obróbki tylko wzdłuz krokwi(bez podwieszanych sufitów) ekipa z polecenia, poprzedni inwestorzy zadowoleni

aadamuss24
22-05-2010, 22:47
auto102 jaka firma robiła piankę ? pozdr adam

perla1982
14-11-2010, 17:42
A ja mam takie pytanie, ocieplenie poddasza 120 m2, dwuwarstwowe do wysokości sufitów w pokojach, folia + płytak/g, jednowarstwowe powyżej sufitów aż do szpicy, na całym poddaszu sufity podwieszane koszt od 70-90 zł za m2 z materiałem będzie liczony metraż na to wszystko 120m2, chociąż 120 m2 jest dachu a około 60 m2 sufitów czy to dużo

Anna Broc
22-11-2010, 18:08
Muszę poprawić czyli uszczelnić dach, bo przecieka . Są ze 2 szpary. Cały dach nad powierzchnią 60m kwadr. Firma niby solidna, ale nie podali mi szczegółowo wyceny tylko rzucili ogólnie około 2500 zl. To co trzeba zrobić to przy dziurach nowa obróbka tytanocynkiem, membrany są za krótkie ( więc chyba będą kłaść swoje, nowe) ale chyba w kilku miejscach, nie na całym dachu. Na pewno trzeba będzie zdjąć kilka dachówek. Membrana do uzupełnienia , taśma kaletnicza ale nie wiem czy cała czy tylko w kilku miejscach. Do tego prosiłam aby na leżącą już wełnę położyli folie moją i płyty OSB lub dechy - też moje.Wkręty ich. Nie umiałam od nich wyciągnąć bardziej szczegółowej wyceny. Wyglądają solidnie i chcą zrobić porządnie ale czy to nie za drogo_ Nie będą przecież zrywać całego dachu a te membrany czy taśmy kaletnicze nie są takie drogie. Nie chce mi się wzywać innej firmy, muszą przyjechać i zobaczyć. Nwet niech zdjemą ze 20 m kwadr. dachu i ułożenie samej płyty i foli na 50 m kwadr. to wychodzi 35 zl za m kwadr. z niewielką ilością ich materiałów. Czy to nie przesada, będą pracowac we dwóch i chyba chcą zrobic to w jeden dzień.

lukawojciech
14-12-2011, 06:54
Witam, jeśli ktoś ocieplał poddasza w tym roku koniec 2011 , niech się podzieli ze mną swoja wiedzą na temat cen za docieplenie, bo ja juz nei wiem co mam myśleć, w nocy spać nie mogę bo mam wrażenie , że zostałam oszukana. otóż mam około 85 metrów poddasza, jedna warstwa waty była położona, i z mężem zdecydowaliśmy się by kogoś wsiąść, bo nie damy rady sami,wie pewien pan zgodził się , i na policzyć 3300 zł za położenie 2 warstwy waty no i potem cała reszta łacznie z docieraniem na gotowo. Powiedzcie co mam o tym sądzić !!!!!!!!!!!!!!!!!

zarowa2
14-12-2011, 07:38
Witam, jeśli ktoś ocieplał poddasza w tym roku koniec 2011 , niech się podzieli ze mną swoja wiedzą na temat cen za docieplenie, bo ja juz nei wiem co mam myśleć, w nocy spać nie mogę bo mam wrażenie , że zostałam oszukana. otóż mam około 85 metrów poddasza, jedna warstwa waty była położona, i z mężem zdecydowaliśmy się by kogoś wsiąść, bo nie damy rady sami,wie pewien pan zgodził się , i na policzyć 3300 zł za położenie 2 warstwy waty no i potem cała reszta łacznie z docieraniem na gotowo. Powiedzcie co mam o tym sądzić !!!!!!!!!!!!!!!!!
to jest normalna cena widać przykłady tanich fachowców potem wychodzi 2 razy drożej dla tych co chcą robic poddasze w rigipsach polecam tasme na łączenia TUFF-TAPE wklejona na uniflota lub vario bo jak fachowiec chce wkleić siatke na łączenia to z miejsca bym go wypi...