PDA

Zobacz pełną wersję : domek drewniany dla dziecka pomocy



kaperek
10-05-2010, 12:18
witam poszukuje wszelkich porad jak moge zbudowac drewniany domek dla dziecka ( jak i co po kolei robic i co potrzebuje). za wszelka pomoc dziekuje

perm
11-05-2010, 16:53
Chcesz dziecko tam trzymać? :). Trochę za mało napisałeś. Do czego ten domek, jaki duży, na czym ma stać itd. Wpisz w googlu "place zabaw" i cos tam wybierz. Jak już będziesz wiedział co to ma być to pomogę z konstrukcją..

boratom
01-07-2010, 20:03
Perm - aniele :) Ja też chcę taki domek :wiggle:
Taki ładny - amerykański!!!
Będę wdzięczna za pomoc - i instrukcję dla kobiet , wersja dla blondynek :rolleyes:
http://img156.imageshack.us/img156/2197/10533hutshipkornel.jpg

http://img20.allegroimg.pl/photos/400x300/11/00/22/97/1100229737

http://img20.allegroimg.pl/photos/400x300/11/00/22/85/1100228562

Ładne? Truuuudne!!!

adi_
05-07-2010, 22:53
trudnosc praktycznie zadna jak i dlugotrwalosc maks 3 lata chyba ze zastosujemy solidniejsze materjalu

mamil
16-07-2010, 14:27
Dwa pierwsze sa wykonane przez Polska firme, niestety nie znam ich nazwy. Co do innych, to mysle ze jakis domowy majsterkowicz da rade sam zrobic jakis prosty domek .

Anulek2005
01-08-2010, 08:00
trudnosc praktycznie zadna jak i dlugotrwalosc maks 3 lata chyba ze zastosujemy solidniejsze materjalu

solidniejsze niż co??? niż drewno?? nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź ....

Poza tym skoro trudność żadna to wrzuć plan - blondynka tak ładnie prosiła ...

Konto usunięte_12*
01-08-2010, 11:01
solidniejsze niż co??? niż drewno?? nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź

adi_ miał pewnie na myśli dobre zabezpieczenie drewna (szczególnie tych podpór zakopanych w ziemi). Z całym szacunkiem dla pań (także i brunetek), nie jest to dla was robota, bo chodzi o BEZPIECZEŃSTWO waszych maluchów. Taką niby "zabawkę" też trzeba wykonać profesjonalnie. Szczególnie chodzi o połączenia (rodzaj, długość wkrętów lub gwoździ, miejsce ich ulokowania, i t.d., i t.p.). Do wykonania (aby trwało to 2-3 dni, a nie kwartał) potrzebny też jest profesjonalny sprzęt. Do jednej pracy nie warto go kupować.
A poza tym "plan" też trzeba narysować, a to kosztuje trochę pracy. Po co "wyważać" otwarte drzwi, jeśli już ktoś to wcześniej wykonał?

Pozdrawiam

Anulek2005
01-08-2010, 11:22
Ale mnie właśnie chodzi o to, żeby nie wyważać otwartych drzwi - skoro ktoś już ma narysowany "plan", to może się podzieli ...

Często panie są "mózgami" pewnych przedsięwzięć domowo-ogrodowych ... Na zasadzie: "popatrz kochanie - materiał kupiony, plan rozrysowany ... wystarczy, że poskładasz ..." ;););)

Poza tym niektóre panie naprawdę nieźle sobie radzą z "męskimi" pracami ... :cool: A co do wkrętów, gwoździ i śrub, to uwierz mi, że niejedna pani wie więcej niż jej pan ... Podział ról na "męską" i "żeńską" jakby już nie jest tak oczywisty jak w pokoleniu naszych rodziców ...

Konto usunięte_12*
01-08-2010, 11:39
Ale mnie właśnie chodzi o to, żeby nie wyważać otwartych drzwi - skoro ktoś już ma narysowany "plan", to może się podzieli ...
Ostatnio w telewizji Marek Kondrat przekonuje nas, że "To mamy za darmo, co zrobimy sami". Trudno odmówić mu racji. A więc jeszcze... i ten "plan" :rolleyes: Wtedy możemy wykonać to, co dokładnie odpowiada naszym gustom i marzeniom.
Ja tę "maksymę" dawno wziąłem sobie do serca i mam już narysowane (w wolnych chwilach) projekty: drewutni, altany i daszku nad studnią. Pod drewutnią już wylany fundament o kształcie przewietrzającym drewno (mój "wynalazek"). W przyszłym tygodniu zabieram się za samą drewutnię.

Pozdrawiam

Anulek2005
01-08-2010, 12:16
Czyli potwierdziłeś świętą zasadę - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ... A nie o to, że kobieta sobie nie poradzi ... No cóż - powiedzmy, że do pewnego stopnia cię rozumiem ...

Konto usunięte_12*
01-08-2010, 12:24
Przecież chyba znajdzie się jakiś "majsterek'" w najbliższym otoczeniu, który poda pomocną dłoń(?) Na odległość, to taka bezpośrednia pomoc jest ...raczej trudna:(

Anulek2005
01-08-2010, 12:59
Przecież chyba znajdzie się jakiś "majsterek'" w najbliższym otoczeniu, który poda pomocną dłoń(?) Na odległość, to taka bezpośrednia pomoc jest ...raczej trudna:(

Ale ja napisałam wprost, że nie o dłoń mi chodzi tylko o plan - nie wykręcaj kota ogonem ... Już wiem, że planów "po darmosze" nie oddasz - dalsza dyskusja będzie mocno :offtopic: Proponuję ją zakończyć.

Konto usunięte_12*
01-08-2010, 15:26
Ale ja napisałam wprost, że nie o dłoń mi chodzi tylko o plan - nie wykręcaj kota ogonem ... Już wiem, że planów "po darmosze" nie oddasz - dalsza dyskusja będzie mocno :offtopic: Proponuję ją zakończyć.

Ta "dłoń", to oczywiście była przenośnia (czy tak trudno było zrozumieć z moich słów?)
Nigdzie nie pisałem, że MAM "plan" na domek dla dzieci. Musiałbym go wykonać. A wykonać bym mógł dla kogoś, kogo znam i kogo rzeczywiście nie stać na zapłatę.

Anulek2005
01-08-2010, 15:36
o ja nie mogę - przecież napisałam:


skoro już ktoś ma narysowany plan, to może się podzieli

Przepraszam założyciela wątku za OT - wyłączam subskrypcję i już tu nie rozglądam. Pa, pa.

edit: wróciłam jednak, żeby podać linki do wątków, gdzie nie trzeba być "samotną matką z nauczycielska pensją" (to cytat mojego rozmówcy, który został usunięty przez autora... Zauważyłam, że jak tylko powiedziałam "pa, pa" to praktycznie cały swój poprzedni wpis zmienił - ciekawe dlaczego??? Zorientował się, że za bardzo "pojechał"???) żeby uzyskać informacje o domkach na drzewie:
link 1 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?32201-domek-na-drzewie&highlight=domek+na+drzewie)
link 2 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=137035)
link 3 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=39174)
link 4 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?71415-dzieci-w-ogrodzie-placyk-zabaw-basen-domek-na-drzewie/page2)
link 5 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?113738-Drewniany-domek-dla-dzieci&highlight=domek+na+drzewie)
link 6 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?42414-Domek-na-drzewie&highlight=domek+na+drzewie)
link 7 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?39770-Drewniane-zabawki-ogrodowe-dla-dzieci-plany.&highlight=domek+na+drzewie)

Swoja drogą - prośba do redakcji - może w ramach porządków na forum jakoś te wątki połączyć???

Konto usunięte_12*
01-08-2010, 16:32
wyłączam subskrypcję i już tu nie rozglądam. Pa, pa.

I całe szczęście...
Ja też przepraszam założycielkę tego wątku (boratom)

JoShi
01-08-2010, 19:30
Z całym szacunkiem dla pań (także i brunetek), nie jest to dla was robota, bo chodzi o BEZPIECZEŃSTWO waszych maluchów. Taką niby "zabawkę" też trzeba wykonać profesjonalnie. Szczególnie chodzi o połączenia (rodzaj, długość wkrętów lub gwoździ, miejsce ich ulokowania, i t.d., i t.p.

Seksista.

Konto usunięte_12*
01-08-2010, 22:58
Seksista.

Jest takie powiedzonko - co ma piernik do wiatraka?

Konto usunięte_12*
01-08-2010, 23:05
Zorientował się, że za bardzo "pojechał"???
Nie, nie "pojechałem" droga pani. Nie wypieram się swoich słów. Skróciłem tylko swój tekst, aby się zanadto nie rozpisywać
Ot, i wszystko...

JoShi
02-08-2010, 00:09
Jest takie powiedzonko - co ma piernik do wiatraka?

Nie rozumiesz znaczenia użytego przeze mnie słowa? :P

Konto usunięte_12*
02-08-2010, 06:26
Nie rozumiesz znaczenia użytego przeze mnie słowa? :P

Nie rozumiem, po co ten epitet. Nawiązałem żartobliwie do sformułowania o "wersji dla blondynek" użytego przez samą inicjatorkę tematu (boratom).
Najpierw przeczytaj zwązane z tematem wpisy, zanim "użądlisz" !

JoShi
02-08-2010, 21:04
Nie rozumiem, po co ten epitet. Nawiązałem żartobliwie do sformułowania
Mało śmieszny seksistowski żart. Jeśli Cię śmieszy to się nie pomyliłam. Temat przeczytałam. Cały.

Autorkę przepraszam za OT.

Konto usunięte_12*
02-08-2010, 21:55
Mało śmieszny seksistowski żart. Jeśli Cię śmieszy to się nie pomyliłam. Temat przeczytałam. Cały..
Nadrabiasz miną, swoim tupetem i brniesz dalej. A prawdę mówiąc "wcinasz się", choć merytorycznie nic w temacie wątku nie masz do powiedzenia.

Anulek2005
02-08-2010, 22:09
JoShi - zbanuj gościa.

Pamiętaj, że jest typ ludzi, z którymi się dyskutuje, bo najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem...

ANSEXXX
02-08-2010, 22:35
Aniu +powiem tak ma rację odnośnie tematyki :)

JoShi
02-08-2010, 22:39
JoShi - zbanuj gościa.

Pamiętaj, że jest typ ludzi, z którymi się dyskutuje, bo najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem...

;)

Konto usunięte_12*
03-08-2010, 07:04
JoShi najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu ..

Przy ocenie twojego "poziomu" liczę na obiektywizm czytelników tego wątku

boratom
03-08-2010, 20:01
Autorem wątku jest kaperek.
Dla mnie temat na czasie - mam dwoje chrześniaków, duży ogród - chęci oraz zapał.
Nooo! Zapomniałam o najważniejszym - kiedyś mieszkałam nad stolarnią :rolleyes: A to już chyba dużo znaczy, co nie??? :)

Szczerze - nie wiem nic o technologii drewna, dlatego poprosiłam o pomoc. Dziękuję wszystkim za dobre rady!!! ;)

perm
03-08-2010, 20:08
Boratom, napisz który z tych trzech domków byś chciała. Z przymusu siedzę parę godzin dziennie przy kompie to mogę ci projekt konstrukcji zrobić no ale wszystkich trzech to mi się juz nie chce :) Napisz jeszcze gdzie możesz kupic dechy. Hipermarket, stolarnia, tartak? Impregnowane czy nie?

boratom
05-08-2010, 15:52
Dziękuję Perm! Ślicznie dziękuję! :wave:
Myślę, że postawię ambitnie na pierwszą bądź trzecią z moich propozycji - dzieciaki lubią wspinaczki :) Taki domek dostarczy im sporo emocji.

Pojechałam do LeroyMerlin'a i Obi'ego, aby obejrzeć te domki z bliska - niestety były zamknięte (domki, nie sklepy) i nie mogłam zajrzeć do środka, ocenić, podejrzeć... Potrafię obsługiwać wiertarkę, wkrętarkę, przyciąć deskę (panel podłogowy, płytę wiórową)... Niestety, nie wiem jak się zabrać do konstruowania takiego domku - nooo! Może inaczej - jak to zrobić, żeby nie przedobrzyć albo spierdzielić!!! :(

Stolarnia, tartak, hipermarket - wszystkie trzy opcje wchodzą w grę. Tylko jakie belki, deski kupować?
Drewno - trwalsze byłoby takie impregnowane, jak na dachy - ciśnieniowo? nadaje się? Jeśli się mylę wyprowadź mnie z błędu. Myślałam, że dzieciaki mogłyby sobie ten domek pomalować (przy niewielkiej pomocy dorosłych) - może jakąś bejcą albo czymś (ten zielony impregnat można zamalować?).
Nie wiem jak się zabrać do dachu - płyta OSB czy deski? Planowałam wykończyć gontem (przykleja się go bezpośrednio do płyty/deski?).

Naprawdę nie mam pojęcia o budowaniu takiego domku, ale jestem zdania, że wszystkiego można się w życiu nauczyć. :rolleyes: A przynajmniej warto spróbować ;)

perm
05-08-2010, 18:07
Najlepiej chyba w twojej sytuacji kupic gotowe elementy ogrodowe w jakiejś castoramie czy podobnym sklepie. Są już impregnowane więc odpada sporo roboty z malowaniem do tego jakość powierzchni jest taka że dzieci mogą za to łapać bez obawy o drzazgi. No to biorę się do roboty, rysunki zamieszczę tu, może ktoś jeszcze skorzysta. Domek może nie będzie identyczny bo postaram się wykorzystać dostępne elementy.

Konto usunięte_12*
05-08-2010, 19:26
1. Stolarnia, tartak, hipermarket - wszystkie trzy opcje wchodzą w grę. Tylko jakie belki, deski kupować?
2. Myślałam, że dzieciaki mogłyby sobie ten domek pomalować (przy niewielkiej pomocy dorosłych) - może jakąś bejcą albo czymś (ten zielony impregnat można zamalować?).
3. Nie wiem jak się zabrać do dachu - płyta OSB czy deski? Planowałam wykończyć gontem (przykleja się go bezpośrednio do płyty/deski?).

ad.1 Najtaniej - deski z tartaku (najlepiej już podsuszone). Trzeba je tylko przeszlifować "flex'em" z tarczą zaopatrzoną w "rzep" i krążkami papieru ściernego o ziarnistości od 40 do 60 lub szlifierką oscylacyjną (niestety - mniej "wydajna") aby zerwać drzazgi (gładkość wystarczająca - sprawdziłem osobiście!)
ad.2 Polecam sprawdzoną lazurę 3V3 (V33) o dowolnym odcieniu (malować dwukrotnie). Najlepiej elementy malować jeszcze przed zmontowaniem (po oszlifowaniu). Wtedy taka konstrukcja "przeżyje" dłużej, bo pokryje się miejsca, które będą później zakryte
ad. 3 Na dach proponuję albo płyty faliste ONDULINE albo gonty papowe (może być też jakaś kolorowa papa termozgrzewalna wierzchniego krycia).Płyty faliste i gonty można przykręcać typowymi wkrętami ("farmerami") z podkładką z tworzywa - do blachodachówki
Na jakość impregnacji drewna z hipermarketów lepiej nie liczyć (podobnie, jak na gotowe domki z Allegro).

Pozdrawiam

Anulek2005
05-08-2010, 19:34
Najlepiej chyba w twojej sytuacji kupic gotowe elementy ogrodowe w jakiejś castoramie czy podobnym sklepie. Są już impregnowane więc odpada sporo roboty z malowaniem do tego jakość powierzchni jest taka że dzieci mogą za to łapać bez obawy o drzazgi. No to biorę się do roboty, rysunki zamieszczę tu, może ktoś jeszcze skorzysta. Domek może nie będzie identyczny bo postaram się wykorzystać dostępne elementy.

Ja bardzo chętnie - możemy z boratom zrobić konkurs pt. "Baba buduje domek" ;);););)

Ostatnio OBI ma promocje na "huśtawko-zjeżdżalnię" - zastanawiałam się, czy nie wykorzystać tego jako "szkielet" ... perm jak myślisz - miałoby to sens???
http://anulek2005.republika.pl/obi.jpg

ANSEXXX
05-08-2010, 20:51
ok ja jestem za Tym Anulek 2005 & boratom

perm
06-08-2010, 08:07
Domek który zaprojektuję będzie do zrobienia przez każdego (blondynki też :) ). Dlatego nie bedzie tam żadnych połączeń ciesielskich, wszystko bedzie skręcane na śruby zamkowe. Z tego też powodu domek będzie z elementów gotowych impregnowanych. Inaczej niż sobieradek uważam że ich impregnacja jest wystarczająca, zresztą popatrzcie dookoła, te wszystkie płotki i pergole kupione w hipermarketach stoją sobie i nic się z nimi nie dzieje. Problem tutaj jest w tym że wykończenie struganej deski wcale nie jest takie łatwe w warunkach domowych. Trzeba to szlifować po lakierowaniu wstępnym, roboty trochę z tym jest. Do tego jeszcze kwestia odpowiedniej wilgotności drewna. Z gotpwych elementów jednak najszybciej i wystarczająco dobrze. Jak ktoś chce się bawić w lakierowanie to nic nie stoi na przeszkodzie.

@Anulek2005
Oczywiście że może to byc podstawa. Zaletą fakt że są tu elementy z tworzyw sztucznych których samemu się nie wykona (np ślizgawka)
Wadą to to że trzeba za to zapłacić :). Jak już to może kupić całość i nie bawić się w rzeźbę osobistą :).?

Anulek2005
06-08-2010, 09:17
perm - ślizgawkę to raczej w każdych okolicznościach trzeba będzie kupić:)

Czekam w takim razie na plany ...

pati25
06-08-2010, 15:21
U nas tez powstał taki domek 1,5m x2 m +taras 60cm na 1,5 m,na palach 1,2-1,5 nad ziemia :)razem z hustawką :)Jeszcze nie jest skonczony bo brakuje mu zamykanych drzwi i jedno okno nie ma jeszcze okiennicy ale juz spełnia swojej zadanie :)Corka 8 lat ma tam swoja baze :0 zrobilismy go sami :)

Anulek2005
06-08-2010, 15:27
pati25 - zdjęcia prosimy :)

plany też wskazane - będzie wybór :cool:

ANSEXXX
06-08-2010, 15:37
Aniu dlaczego chcesz kupić ślizgawkę przecież jej wykonanie nie jest trudne wystarczy krokwie deskowanie na to blacha 3mm i po kłopocie dodatkowo poręcze zabezpieczające drewno metal dwie podpory < kotwy Łaczniki >

Anulek2005
06-08-2010, 15:42
No widzisz - to jest proste jak się wie jak to zrobić ...

Ale postaram się zastosować twój "przepis" :)

ANSEXXX
06-08-2010, 15:56
Aniu jak bym miał materiał i chwilę czasu to powiem tak zrobiłbym Tobie to ............... aby dzieci miały radość - K są troszeczkę daleko :)

Konto usunięte_12*
06-08-2010, 20:00
Inaczej niż sobieradek uważam że ich impregnacja jest wystarczająca, zresztą popatrzcie dookoła, te wszystkie płotki i pergole kupione w hipermarketach stoją sobie i nic się z nimi nie dzieje.

Najwyżej rok lub dwa. Wymiary tych "gotowych" elementów są również tak "oszczędne", że nie zaryzykowałbym bezpieczeństwa swego dziecka po tych dwóch latach.

perm
06-08-2010, 21:10
Najwyżej rok lub dwa. Wymiary tych "gotowych" elementów są również tak "oszczędne", że nie zaryzykowałbym bezpieczeństwa swego dziecka po tych dwóch latach.
Żarty kolego, żarty. Rok to niektóre stoją w markecie zanim ktoś je kupi. Dobrze żebyś wiedział co piszesz. Słupek sosnowy 9 x 9 wogóle nie impregnowany wytrzyma wkopany w ziemię jakies 2 - 3 lata zanim zgnije i to na styku ziemi i powietrza czyli w skrajnie niekorzystnych warunkach. Ten impregnat jaki by nie był aplikowany cisnieniowo przedłuża zywotność desek wystarczająco by dzieci zdąrzyły dorosnąć zanim coś sie rozsypie.

Konto usunięte_12*
07-08-2010, 08:13
1. Rok to niektóre stoją w markecie zanim ktoś je kupi. Dobrze żebyś wiedział co piszesz.
2. Ten impregnat jaki by nie był aplikowany cisnieniowo przedłuża zywotność desek wystarczająco by dzieci zdąrzyły dorosnąć zanim coś sie rozsypie.

ad.1 - Ja wiem, co piszę, bo ty chyba nie. Jeśli leży rok w markecie, to rzadko kiedy na deszczu, w śniegu i w słońcu
ad 2 - widzę, że w bajki wierzysz. Gdyby był impregnowany ciśnieniowo PRAWDZIWYM impregnatem, to musiałby kosztować znacznie więcej.
A poza tym (tak przy okazji) pisze się "zdążyły" a nie "zdąrzyły"

perm
07-08-2010, 09:39
1902619025190241902319022
ad.1 - Ja wiem, co piszę, bo ty chyba nie. Jeśli leży rok w markecie, to rzadko kiedy na deszczu, w śniegu i w słońcu
ad 2 - widzę, że w bajki wierzysz. Gdyby był impregnowany ciśnieniowo PRAWDZIWYM impregnatem, to musiałby kosztować znacznie więcej.
A poza tym (tak przy okazji) pisze się "zdążyły" a nie "zdąrzyły"
Akurat wiesz o czym piszesz.
15 lat temu robiłem takie centrum ogrodnicze. Ostatnio z ciekawości pojechałem zobaczyć jak się to trzyma. Wszystkie elementy to własnie takie marketowe i budżetowe bardzo drewno. Część nawet nie była impregnowana tylko bejcowana na kolor zwykłą bejcą. Wiem bo wszystko tam to moich ludzi robota. Większość z tego nie była przez 15 lat nawet odnowiona. Jakoś nić się nie wali, nic nie gnije.
co do błędów to pokaż mi takich którzy ich nie robią. Tak się składa że zajmuję się między innymi tłumaczeniami. Pisząc ręcznie błędów praktycznie nie robię, pisząc na komputerze niestety tak. Nie wiem czemu tak jest. W pracy oczywiście sprawdzam pisownię, to podstawa, na forum mi sie nie chce więc i błędy się pojawiają.

Konto usunięte_12*
07-08-2010, 18:32
Akurat wiesz o czym piszesz.

Nie chcę się spierać - Boratom zrobi, co zechce;) Już nieraz czytałem na różnych Forach budowlanych, że drewno impregnowane przez kogoś najczęściej miało głównie barwnik a impregnatu tyle, co "kot napłakał". Poza tym musi to być także impregnat NIEWYMYWALNY. Ponieważ "z gruntu" jestem trochę leniwy :rolleyes:, więc swoje konstrukcje wykonuję najsolidniej, jak potrafię, bo nie chce mi się wracać po paru latach do napraw lub wymiany. A za ortograficzną uwagę przepraszam. Na swoje usprawiedliwienie podam, że choć jestem inżynierem, to jednocześnie także i "fanem" języka polskiego.

Pozdrawiam

Anulek2005
08-08-2010, 08:56
A może któryś z tych domków zbudujemy ? ;););););):):):):):)
Domki na drzewie (http://www.forbes.com/2010/04/01/tree-house-treehouse-lifestyle-real-estate-building-backyard_slide.html)

pati25
08-08-2010, 09:21
pati25 - zdjęcia prosimy :)

plany też wskazane - będzie wybór :cool:

Zrobie dzis foty ..planu nie było wszystko z głowy :)Wyszło ok :)

perm
09-08-2010, 09:57
Zrobiłem projekt. Jest w programie sketch-up. Najlepiej oglądać go w tym darmowym programie bo mozna rysunek obrócić, powiększyć, zmierzyć odległości czy przekroje. Zrobiłem też zwykłe rysunki dla tych którzy sketch-up nie znają.
19277192781927919280

Taki drobiazg :) Poniżej konstrukcja.

perm
09-08-2010, 09:59
A to konstrukcja :)
19281192841928319282

perm
09-08-2010, 10:03
Elementy wpływające na bezpieczeństwo zaznaczyłem na czerwono:
19286192891928819287

perm
09-08-2010, 10:05
Dalej:
19290192931929219291

Anulek2005
09-08-2010, 10:05
O ja cię :jawdrop:

perm - no to dałeś do pieca ;););) Ale doczytałeś, że tu kobiety chcą to zbudować ;);););)

No dobra - to na serio. Ja poproszę o ten plik ze Sketch-up'a. Wysyłam maila na priva.

perm
09-08-2010, 10:08
Dalej:
19294192971929619295

perm
09-08-2010, 10:08
Cierpliwości :)

perm
09-08-2010, 10:31
No iwszystko:
1929919298

Dla tych którzy się podłamali :) Zamieszczę jeszcze projekt takiego domku jak na górze, dużo prostszego. To tutaj to taki wzór, gdyby ktoś chciał zaszaleć, mozna tak zrobić zamek, samolot, łódź podwodną i co tam jeszcze kto chce. Zasada konstrukcji i połączeń jest taka sama. Jak już, Konstrukcja jest "dla blondynek" Nic się nie rozwali, dziecioodporna, bez połączeń ciesielskich (z małym wyjątkiem :) )

Parę informacji:
- drewno to słupki 9 x 9 (przy małym domku moga być 7 x 7), deski 9 x 4, boazeria 12 x 2, deski tarasowe 15 x 2,5, listwy 4 x 2 i 4 x 3 (do mocowania boazerii). Można te przekroje zmienić, ale na podobne :), śruby zamkowe M6, M8, M10 o odpowiednich długościach.
Dzieci sa bezlitosnymi testerami, wsadza łapki wszędzie, biegając zahaczą o wszystko co wystające i ostre. Ważne są też podstopnice przy zmiennej wysokości podestów by nóżka tam nie wpadła. Jak już robicie to trzeba o tym pamiętać.
Jeszcze jedno nie biorę odpowiedzialności za ewentualne wypadki. Konstrukcji nigdy nie przetestowałem i nie sprawdziłem. Robicie na własną odpowiedzialność.

To tak na wszelki wypadek, powinno wszystko być ok. Spróbuje jeszcze zamieścic pliki sketch-up. Ja sie nie uda to albo zamieszczę na jakims serwerze albo na priv.

DaroR
09-08-2010, 14:08
gratuluje "odwagi finansowej" w budowaniu takiego domku. Zapewne koszt materiałów będzie niesamowicie wysoki, ale to tylko moje przemyslenia. Ja kupiłem domek "Małgosia" z Praktikera za 1299zł (ze zjeżdżalnią). Wykonanie jest OK. Dodatkowo pokryłem go drewnochronem. Do tego sam dostawiam 2-stanowiskowa huśtawkę. Pozdrawiam
DaroR

Konto usunięte_12*
09-08-2010, 16:24
Zrobiłem projekt. Jest w programie sketch-up

perm!!! Moje uznanie!!! Ale dałeś... CZADU :yes: Mam nadzieję, że ani blondynki, ani ...brunetki się nie przelękną(?)

perm
09-08-2010, 18:30
Jeszcze raz to co wyżej to taka sztuka dla sztuki. Chciałem pokazać jak mozna zrobić dowolną konstrukcję z drewna. Chodzi o rozwiązania.
Jeżeli ktoś chce obejrzeć model sketch-up to otwieracie program, w "plik" klikacie na "Galeria 3D" i tam na "pobierz modele" Pokaże się okno wyszukiwarki a w nim trzeba wpisać albo:
perm statek
dla widoku całości, albo:
perm statek konstrukcja
dla szkicu konstrukcji.
Dziewczyny, kończę już taki prosty projekt ktory będziecie mogły zrobić,

boratom
09-08-2010, 19:08
Perm!!! Pojechałeś po całości :)
Sobieradek - ty się ze mnie nie śmiej, bo jak tę konstrukcję postawię, to ciebie za testera wezmę - i tak się zastanawiam, czy na tę okazję te zjeżdżalnię blachą wykończyć :)

ANSEXXX
09-08-2010, 20:14
Heee Perm można można , teraz dawać materiał i bedziemy wykonywać

Anulek2005
09-08-2010, 21:16
Sobieradek - ty się ze mnie nie śmiej, bo jak tę konstrukcję postawię, to ciebie za testera wezmę - i tak się zastanawiam, czy na tę okazję te zjeżdżalnię blachą wykończyć :)

A deski zostawisz nieoheblowane??:wave:

perm - ja jednak poczekam na wersję basic ...

Konto usunięte_12*
09-08-2010, 21:36
Sobieradek - ty się ze mnie nie śmiej,

...a gdzież bym śmiał???!!! Już mnie tu Naczelna Osa Forum użądliła za rzekomy "seksizm", więc się pilnuję i cytuję JEDYNIE TO, co sama piszesz.
A co do testowania, to wiedza perm'a nie musi być testowana, bo widać, że jest fachowcem.

perm
10-08-2010, 11:54
Dzięki sobieradek ale problem z fachowcami jest taki że po nich nie widać :) Ci co się znają czasem wogóle nie wyglądają :).

Konstrukcja małego domku:
W programie sketch-up wchodzimy w "plik", "galeria 3D", "pobierz modele" i wpisujemy:
perm domek konstrukcja

przekroje są takie:
słupki 9 x 9 (spokojnie mozna je zamienić na 7 x 7)
balustrady i legary 9 x 4
deski podestu 15 x 2,5
boazeria 12,5 x 2 ( pokrycie ścian jest dowolne, może być sklejka wodoodporna, czy jakieś inne płyty przystosowane do krycia ścian i odporne na warunki atmosferyczne)
Na dach można dać sklejkę, płytę OSB lub deski (również boazeryjne) Sklejke i płytę OSB trzeba pokryć np gontem bitumicznym.
Skręcamy wszystko na śruby zamkowe, w większości wystarczą M8, do krokwi M6
Deski podłogowe na wkręty najlepiej do nich dedykowane, Nie stosujcie czarnych wkrętów tzw "fosfatowanych", wprawdze są nierdzewne ale kruche i potrafią się zrywać.
Szczeble drabinki jak ktoś chce się zabawić można wpuścić.

Jeżeli ktoś chciałby dodać jakiś element do domku to wystarczy popatrzeć na ten większy rysunek i według tych samych zasad dodać słupki, dokręcić czy przedłużyć legary itd. Jeżeli chcecie przedłużyć legary czy balustrady to najlepiej na krótką zakładkę na podparciu. Rysunek takiego połączenia jest w tym większym projekcie. Może też być konieczne dodanie stężeń ale to łatwo stwierdzić po zmontowaniu całości.

Co do montażu. Jak już wybraliście projekt to robicie zestawienie materiałów. Ile, czego i w jakiej ilości. Tu pomocny będzie rysunek. Jak zrobicie to dobrze to wystarczy jedna wizyta w sklepie czy składzie. Potem zaznaczacie miejsca gdzie będą stały słupki, mogą być zakotwione tak jak w projekcie i tak jest najtrwalej można też wkopać w ziemię ale nawet najlepiej zabezpieczone po jakimś czasie zgniją (mówimy o sośnie lub świerku).
Docinacie elementy. Stawiacie słupki i potem wszystko montujemy od dołu, najpierw elementy konstrukcyjne potem resztę. Słupki można wstępnie zbić listwami pod kątem by się nie poprzewracały.
Otwory na śruby najlepiej wiercić przez dwa łączone elementy na raz, można je wstępnie złapać ściskiem stolarskim.

Zanim cokolwiek obetniecie czy przewiercicie upewnijcie się 3 (słownie trzy) razy że jest dobrze. Fachowcy upewniają się dwa razy a i tak czasem się mylą :).

Życzę powodzenia, jakby były problemy to pytajcie, zamieszczę jeszcze tutaj zdjęcia dla tych co sketch-up nie mają.

Anulek2005
10-08-2010, 12:12
perm - piękny ten domeczek ... już się nie mogę doczekać kiedy przez moja działkę przejedzie ciężki sprzęt i zrobi mi miejsce pod to cudo ... Bardzo serdecznie dziękuję ...

perm
10-08-2010, 17:37
No i zdjęcia:
1952719531195301952919528
http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

perm
10-08-2010, 17:41
1953619535195341953319532

perm
10-08-2010, 17:45
1953819537

Anulka mam nadzieję że uda ci się to zrobić, jakby jakieś problemy to pytaj. Zastanów się nad wielkością domku. Może podłoga troszkę wyżej? Mniejsze drzwi?

Ciesielstwo to wogóle fajna sprawa. Najpierw się rżnie a potem wali :) Ja to lubię :)

Anulek2005
10-08-2010, 18:05
Ciesielstwo to wogóle fajna sprawa. Najpierw się rżnie a potem wali :) Ja to lubię :)

Wstyd się przyznać, ale też to lubię ;):rolleyes:

ANSEXXX
10-08-2010, 19:39
no w sumie tak jest to cześć Budownictwa a tam pierw sie buduje potem wali

DaroR
13-08-2010, 10:43
a czy ktoś ma wizję jakie pokrycie dachowe zastosować do takiego domku?, czy gont? jesli gont to czy należy dawać warstwę podkładową czyli papę?
Dzieki za pomoc
DaroR

perm
13-08-2010, 17:47
Na dach można dać wszystko, nawet zaimpregnowaną boazerię. Gonty bitumiczne bezpośrednio na deski, gonty drewniane, no nie wiem zależy kto to będzie robił. Jakąś folię mozna dać.

DaroR
27-08-2010, 20:09
w Castorami doradzili mi że na taki domek, to można gont bezpośrednio na deskowanie

ANSE72
27-08-2010, 21:34
DaroR ale daleś się im podpuścić ,musieli mieć polewę jak poszedłeś ale cwaniaczki pracują w tej Castoramie Powiedz w jakim mieście ta Casto >

DaroR
29-08-2010, 10:55
Warszawa Targówek

ANSE72
29-08-2010, 23:01
nom jaq bym teraz pojechał do nich iich dobrze opierd,,,,,,,,,,,,

perm
30-08-2010, 05:57
Amse72 czemu uważasz że gont bitumiczny na deski to złe rozwiązanie? Moim zdaniem na taki domek dla dziecek nada się jak najbardziej, mało z tym roboty, jest trwałe, w miarę ładne no i nic dziecku na głowę nie zleci, nie ma też ostrych krawędzi.

ANSE72
30-08-2010, 10:37
:wiggle::wave: Prem jak nie nadaje sie -- kolega daror -cytat w Castorami doradzili mi że na taki domek, to można gont bezpośrednio na deskowanie --- napisał to w taki sposób oświecający iż postanowiłem go podpuścić w formie żartu :)

DaroR
14-09-2010, 09:29
:wiggle::wave: Prem jak nie nadaje sie -- kolega daror -cytat w Castorami doradzili mi że na taki domek, to można gont bezpośrednio na deskowanie --- napisał to w taki sposób oświecający iż postanowiłem go podpuścić w formie żartu :)

do ANSE72 wiesz teraz to nie wiem czy zartujesz czy doradzasz? moim zdaniem podkład papowy byłby również wskazany, ale to jest tylko domek na którym jest 2m2 daszku. póki co nie cieknie i jest OK
Pozdrawiam

ANSE72
14-09-2010, 13:07
podkład Papowy czyli papa podkładowa stosuje sie na betonowane dachy deskowane połacie i inne zastosowania budowlane jest to pierwsze zabespieczenie izolacja [przed warstwą wierzchniego krycia ale nikt nie broni dawać pod gonty papowe co da nawet lepszą przyczepność gonta do podłoża ponieważ samo deskowanie i jego zabezpieczenie środkami chemicznymi nie ma takiej przyczepności co gont na podkładzie lepiku do papy

adi_
21-09-2010, 22:01
a pozatym jak da sie podklad i kobiecie mlotek i gonty to choc bedzie padac bedzie to duze prawdopodobienstwo ze nie bedzie dziecku padac na glowe lub na zabawki bo jakos niewidze dzieciaka podczas deszczu w takim domku

oktawiusz
22-10-2010, 14:57
Witam nie zgodzę się z kolegą, który mówił o trwałości domku max 3 lata....Skąd ta liczba , dlaczego tak krótko? W tym roku wybudowałem domek na drzewie dla swojego dziecka co prawda jeszcze go nie skończyłem, ale mam nadzieje, że domek wytrzyma o wiele dłużej. Domek jest drewniany zaimpregnowany z jednej strony opiera się na dębowych słupach te z kolei na fundamencie, z drugiej wisi na łańcuchach. Na dach położyłem gont bitumiczny, na przyszły rok planuje potężny taras, żeby nie być gołosłownym załączam foto stanu faktycznego....

oktawiusz
22-10-2010, 15:02
trudnosc praktycznie zadna jak i dlugotrwalosc maks 3 lata chyba ze zastosujemy solidniejsze materjalu

Witam nie zgodzę się z kolegą, który mówił o trwałości domku max 3 lata....Skąd ta liczba , dlaczego tak krótko? W tym roku wybudowałem domek na drzewie dla swojego dziecka co prawda jeszcze go nie skończyłem, ale mam nadzieje, że domek wytrzyma o wiele dłużej. Domek jest drewniany zaimpregnowany z jednej strony opiera się na dębowych słupach te z kolei na fundamencie, z drugiej wisi na łańcuchach. Na dach położyłem gont bitumiczny, na przyszły rok planuje potężny taras, żeby nie być gołosłownym załączam foto stanu faktycznego....

perm
22-10-2010, 17:47
Witam nie zgodzę się z kolegą, który mówił o trwałości domku max 3 lata....Skąd ta liczba , dlaczego tak krótko? W tym roku wybudowałem domek na drzewie dla swojego dziecka co prawda jeszcze go nie skończyłem, ale mam nadzieje, że domek wytrzyma o wiele dłużej. Domek jest drewniany zaimpregnowany z jednej strony opiera się na dębowych słupach te z kolei na fundamencie, z drugiej wisi na łańcuchach. Na dach położyłem gont bitumiczny, na przyszły rok planuje potężny taras, żeby nie być gołosłownym załączam foto stanu faktycznego....
Łał, dzieciaki pewnie zachwycone! Jedno co mnie niepokoi to ta drabina i beton? pod nią. Bałbym sie o dzieci ale to chyba tymczasowo?

ANSE72
22-10-2010, 19:44
Perm spoko nie ma obawy Będa łańcuchem wiązane :cool:

szten
28-02-2011, 14:20
solidniejsze niż co??? niż drewno?? nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź ....

Poza tym skoro trudność żadna to wrzuć plan - blondynka tak ładnie prosiła ...

witam czy Pani juz posiada plan domku dla dzieci? Mam cos takiego, za free , całkowicie za darmoche :)

Anulek2005
28-02-2011, 17:08
Dzięki szten - dzieci rosną - nie wiem czy latem będą jeszcze zainteresowane domkiem - teraz bardziej im się podoba wysooooka huśtawka, ale jak możesz to poproszę planik na priva - zbuduję sobie domek dla siebie ;) Jak mnie dzieciaki wnerwią to się tam schowam :)

szten
28-02-2011, 17:13
to jest plik PDF, tu chyba 5mb sie nie da, nie umie :D dodawac, nie znam sie

Anulek2005
28-02-2011, 17:16
to ja poślę adres email na priva dobrze?

szten
28-02-2011, 17:17
yes

szten
02-03-2011, 06:40
Tu jest wszystko dokładnie rozrysowane

http://www.rona.ca/rona/img/ATTACHMENT1213446745740.pdf

abozym
07-05-2011, 13:43
Witam, jestem tutaj pierwszy raz. Chciałabym córce zbudować domek z drewna, ale nie wiem tak naprawdę od czego zacząć i ile powinnam kupić drewna. Wiem, zależy od tego co bym chciała. Z tym problemu nie mam, bo podoba mi się taki

http://galeria.tipy.pl/7600,0,zdjecie-domek-dla-dzieci.html

ładnie jest napisane co robić, ale nie wiem jakie drewno powinnam kupić, ile i jak dokładnie to rozmieścić. A nie chciałabym żeby domek zawalił sie po dwóch latach.

lysy77
03-10-2011, 17:01
to jest domek ktory zrobilem w calosci z odpadow
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xF_rEIpj_pc

lukrecja66
03-07-2014, 06:54
A czy możecie polecić jakieś gotowe domki w dobrej cenie? Niestety u mnie nikt talentu do majsterkowania nie ma. Myślałam o czymś takim http://www.alegarden.pl/index.php/plac-zabaw-dla-dzieci/domki-drewniane.html

corbeau7
04-03-2015, 13:21
Witam, odświeżam temat, czy ma ktoś rysunki techniczne do wykonania domku ze zjeżdżalnią?

marmur7
15-03-2015, 20:40
Rysunków technicznych nie mam, bo domek stawiałem z materiałów po budowie domu i projekt powstawał "w trakcie " stawiania go :) Jeśli poniższe jednak zdjęcia mogą pomóc koncepcji twórczej to proszę bardzo ;)
https://lh6.googleusercontent.com/-VU2X7HF2jZo/T_isj-he9KI/AAAAAAAAKJM/FeaATIH232w/w900-h620-no/domeknet1.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-KJQDqKb0QAI/T_iskowhsQI/AAAAAAAAKJU/GAqABHlTLRQ/w900-h689-no/domeknet2.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-DJhkfihcSuk/T_isoWosCGI/AAAAAAAAKJs/oTpLYjmXKLo/w900-h609-no/domeknet5.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-Bx2KU1K9B_8/T_isqCUAq5I/AAAAAAAAKJ8/9mo8riPPFwo/w900-h600-no/domeknet7.jpg