PDA

Zobacz pełną wersję : zmiany juz po wydanym pozwoleniu



tusia221
13-05-2010, 05:27
Witam!
Ja mam pytanie ;otoz budowa zaczeta i w trakcie chcielibysmy zlikwidowac kominek a co za tym idzie caly komin,czy jest to zmian istotna czy nie?Podaje link do projektu:
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/lolek/170

aglig
13-05-2010, 07:45
O tym czy jest to zmiana istotna czy nie istotna powinien zadecydować kierownik budowy i projektant bo on się podpisze pod papierami i będzie to jego odpowiedzialność.

Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz jest obowiązany zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące odstąpienia, o którym mowa w ust. 5.
Według mnie na dwoje babka wróżyła. Jeśli się mocno przyczepić to jest to zmiana istotna bo likwidacja komina spowoduje zwiększenie kubatury, ale kierownik może spojrzy na to z innej strony. Tu masz co to są zmiany istotne według prawa budowlanego

5. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy:
1) zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu,
2) charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni zabudowy, wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji,
3) (uchylony),
4) (uchylony),
5) zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne,
6) zmiany zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części,
7) ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
oraz nie wymaga uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, wymaganych przepisami szczególnymi.

Chociaż według mnie nie powinno być to uznane za zmianę istotną.

sharoon
19-05-2010, 09:31
A zmiana usytuowania śmietnika? czy jest to zmiana istotna?