PDA

Zobacz pełną wersję : Cienioznośny krzew



Marian_D
13-05-2010, 20:08
Witam,

Chciałbym posadzic na skarpie pod drzewami (dęby, lipy, olchy) jakieś krzewy, które spowodowałyby wypełnienie luk między nimi (coś w rodzaju naturalnego żywopłotu).

Krzew musi spełnic następujące warunki:

1. Dobrze czuc się w cieniu;
2. Osiągac rozmiary 3-4 metry;
3. Dobrze czuc się na dośc ciężkiej, lekko gliniastej i żyznej glebie. Gleba w tym miejscu z reguły jest dośc wilgotna.
4. Byc gęsty;
4. Miec "klasyczne" liście żeby dobrze pasował do rosnącej tam naturalnie obsady.

Co możecie polecic w takie miejsce?

egry
14-05-2010, 05:54
Kalina koralowa, bez czarny, kolcosił

Elfir
14-05-2010, 12:06
kalina sztywnolistna (3 m)
derenie białe i rozłogowe (2,5)
leszczyna (do 5 m)
ostrokrzewy Meservy "Blue Prince", "Mesgolg" (cieplejsze rejony kraju, do 2,5-3 m)
grujecznik japoński (po wielu latach 5 m)
buk pospolity "Purpurea Pendula" (wysokość zależna od miejsca szczepienia)
grab zwyczajny "Pendula" - jw.
bukan chilijski - po wielu latach 7 m, wolny wzrost, w ciepłych rejonach kraju

Marian_D
14-05-2010, 12:59
Dzięki wielkie za info. Prawdopodobnie padnie na zwykły, pospolity bez czarny i leszczynę, uzupełnione bluszczem. Wydaje mi się, że ładnie będą komponowały się z dębami dając efekt zupełnie dzikiego zakątka.

jaki
14-05-2010, 14:21
Elfir
Jako że nie mogę wejść na twoją stronę, pytam tutaj. Poradz mi proszę jaki krzew mam posadzić, strona północna , miejsce przed oknami kuchni i i gabinetu na parterze, chciałabym go obserwować zza okna, W zimie spada w to miejsce śnieg z dachu, więc taki krzew coby go nie połamało.. Obecnie mam tamaryszek ale coś słabo rośnie, przycinam go mocno coby nie był za wysoki ale przez to od dołu jest łysy.

Elfir
14-05-2010, 20:11
Złotlin japoński (Kerria japonica "Plena") - ma elastyczne gałązki i szybko regeneruje.
Tamaryszki lubią pełne słońce i przepuszczalne gleby!