PDA

Zobacz pełną wersję : PYTANIE WS. WZ-ki



mnowak355
14-05-2010, 09:13
Witam
Mam króciutkie pytanie w sprawie uzyskiwania decyzji WZ. Proszę o informację czy na mocy obowiązującego prawa warunki zabudowy uzyskuje się tylko na podstawie tzw. dobrego sąsiedztwa czy też można wnioskować o zabudowę zgodną ze starym nieobowiązującym planem zagospodarowania.
Pozdrawiam, będę wdzięczny z informacje.

aglig
14-05-2010, 12:15
Tylko dobre sąsiedztwo. Stary plan jak sam stwierdziłeś jest nieaktualny więc nieobowiązuje.

*milek*
14-05-2010, 17:41
Nadmienię tylko, że przy dobrym sądziedztwie nie musi być zabudowana działka przyległa. Brany jest pod uwagę tzw. obszar analizowany - trzykrotność frontu działki objętej wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy, jednak nie mniejszej niż 50 metrów - w tym obszarze powinny znaleźć się zabudowania.

mnowak355
16-05-2010, 23:27
Witam
Dziękuje za odpowiedzi. Kiedyś obiło mi się o uszy coś takiego jak napisałem że można wnioskować w WZ o coś co było w nieobowiązującym już planie. Mam jeszcze jedno pytanie jak w takim układzie ma sie studium opracowane w gminie które może np. dopuszczać zabudowę z usługami agroturystycznymi na co (biorąc pod uwagę dobre sąsiedztwo) nie mam szansy uzyskać WZ tki.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi.