PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki gipsowe Knaufa - który?



luk79081
17-02-2004, 22:36
Mam pytanie: jaki Waszym zdaniem tynk gipsowy knaufa jest lepszy MP75 czy MP75L, ten drugi jest lekki, droższy ale ma większą wydajność. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z którymś z tynków?

kaltam
18-02-2004, 06:04
Tylko Light. Mam wykonane, jest gładki i twardy.

Didi
18-02-2004, 08:17
L, tak jak powiedział mi pan który robił u nas tynki - lekki jest droższy, ale gładszy, nie zaciera go się później i lepiej przyjmuje farbę. A poza tym to na sufit i tak stosuje się lekki.

anna99
18-02-2004, 08:37
Jeśli można pociągnąć temat nieco w innym kierunku. mam zamiar robić tynki gipsowe Knufa. W małej łazience część ścian jest z cegły pełnej, część z BK. Zamierzam od góry do dołu wyłożyć glazurą. Ściany z BK są równe, z cegły "takie sobie". Czy tynkować łazienkę czy nie? jedni mówią tak inni nie. Czy tynki gipsowe w łazience są jakieś inne? A co wy o tym sądzicie?

Didi
18-02-2004, 08:43
anna99
Zdania uczonych w tej kwesti są podzielone. Ja zrobiłam tynki, zostały one tak połozone aby były szorstkie i włożyli mi na kazdej ścianie takie listwy pionujące - kafelkarz był bardzo z tego faktu zadowolony.

crimson
18-02-2004, 12:35
Anna99
Można otynkować, tylko po co ??? Przeciętny glazurnik sobie z tym poradzi. A tak poniesiesz koszty moim zdaniem niepotrzebne. Tyle tylko, że glazurnik będzie zadowolony :D
pzdr C

19-02-2004, 14:48
Wracając do tematu- jakie tynki.
U mnie z jakiś tam powodów część tynków jest "L" a reszta noramlne (wszystko z Knauf-a). W garażu mam nawet na jedejś ścianie połączone obydwa tynki i w zasadzie nie widać różnicy!
A skoro nie widać róznicy ......