PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana nazwiska (z rodowodowego) a budowa.



..Piotrek..
14-05-2010, 10:06
Witam. Jako, że nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nurtujący mnie problem liczę na pomoc. Sytuacja wygląda tak: Jesteśmy parą od bardzo, bardzo dawna ale nie mamy ślubu. Zaszła konieczność jednak by związek zalegalizować z powodu kredytu hipotecznego. Zastanawiam się czy narzeczona może przyjąć moje nazwisko bez zbędnych kłopotów ,które mogą zaistnieć z tego powodu. Chodzi mi o to czy trzeba będzie zmieniać wszystkie warunki zabudowy, przyłączy, pozwolenie na budowę itd... Działka też jest na połowę i na różne nazwiska. Nie wiem teraz czy nie lepiej gdyby narzeczona została po ślubie przy swoim nazwisku, a po skończeniu budowy dopiero zmieniła nazwisko. Ślub ma być za miesiąc i nie wiem co robić a dochodzi jeszcze wyjazd na wakacjena początku lipca , czyli zmana dowodu i paszportu z czym się nie wyrobimy na pewno. Chciałbym żeby od razu przyjęła moje nazwisko ale nie wiem czy to nie skomplikuje nam życia na tym etapie w którym sie znajdujemy.
Proszę o rady ewentualnie może ktoś znalazł sie w podobnej sytuacji. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Crazy
18-05-2010, 14:01
Zmień tytuł wiadomości, bo nazwisko jest rodowe nie rodowodowe. Rodowód to może mieć ...., zresztą sprawdź sobie w google.pl

kasia1981
18-05-2010, 20:40
u nas nie było problemu. wszystkie papiery z moim starym nazwiskiem a do kredytu już po ślubie. tylko w księgach wieczystych musiałam dokonać wpisu o zmianie nazwiska. jeśli chodzi o wyjazd na wakacje to wierz mi wszystkie osoby jakie znam wyjeżdżają na dotychczasowych papierach. żona ma 3 miesiące na wymianę dowodu

kasia1981
18-05-2010, 20:41
lubię taki wypowiedzi jak wyżej czyli nie udzielam odpowiedz a czepiam się pisowni

Crazy
19-05-2010, 08:13
lubię taki wypowiedzi jak wyżej czyli nie udzielam odpowiedz a czepiam się pisowni

A ja lubię jak ktoś pisze poprawną polszczyzną.