PDA

Zobacz pełną wersję : Ile zostawić na płytki, parkiet i panele przy wylewkach?



kulca
14-05-2010, 10:07
W niedługim czasie będę robił wylewki, docelowo na nich będą płytki, oraz parkiet i panele odpowiednie na ogrzewanie podłogowe, i tu mam pytanie, jaką grubość zostawić na te elementy podłóg? Czy na całej powierzchni może być taka sama grubość wylewki, czy da się później dobrać odpowiednie grubości wykładzin drewnianych?

hojnorek
14-05-2010, 14:49
ja zostawiłem 1cm wyżej tam gdzie miały być płytki (w stosunku do tego gdzie mial być parkiet)
obecnie mam płytki 1cm wyżej od parkietu...

IMO nic nie zostawiaj

Parkiet
14-05-2010, 15:31
W niedługim czasie będę robił wylewki, docelowo na nich będą płytki, oraz parkiet i panele odpowiednie na ogrzewanie podłogowe, i tu mam pytanie, jaką grubość zostawić na te elementy podłóg? Czy na całej powierzchni może być taka sama grubość wylewki, czy da się później dobrać odpowiednie grubości wykładzin drewnianych?
Przy podłogach pływających lico podłóg ceramicznych powinno być nad posadzką odpowiednio do grubości paneli, ewentualnie plus grubość podkładu.
Przy podłogach klejonych surowych różnica w płaszczyznach powinna być równa zakładanej grubości podłogi z drewna.
Natomiast przy podłogach gotowych powyższą różnicę należy zwiększyć o 1mm.
Wszystkie odniesienia należy wykonywać w najwyższym punkcie posadzki . Pozdrawiam.

vadiol
14-05-2010, 21:59
Plytki podlogowe maja grubosc od 8 do 12mm . Parkiet 15 - 22mm . Do wysokosci plytek nalezy doliczyc jeszcze grubosc warstwy kleju . Reasumujac : przy zalozeniu parkiet 15mm - poziom wylewki taki sam . Przy parkiecie 22mm - poziom wylewki w miejscu plytek - +7mm . Zalozenie to dotyczy plytek gresowych . Kamien naturalny moze miec inna wysokosc .

kulca
16-05-2010, 10:42
dziękuję za odpowiedzi, a przy parkiecie 15mm ile na klej się zostawia? Czyli jak będę robił płytki plus parkiet 15mm, to ile zostawić?

Parkiet
16-05-2010, 10:58
Przy parkiecie surowym 15mm /grubość parkietu/ + 1mm /klej/ - 1mm /szlifowanie/ = 15mm.
Przy parkiecie gotowym 15mm /grubość parkietu/ + 1mm /klej/ = 16mm. Pozdrawiam.