PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga w domku typ. kanadyjczyk



kamila83
14-05-2010, 18:33
Witam,

Zdecydowałam się na mały remont w moim domku letniskowym (typ. kanadyjczyk).
Remont zaczyna się od podług... obecnie oczywiście są drewniane, ale osoby co kiedyś mi ocieplali domek pozakrywali otwory wentylacyjne co spowodowało ich gniciem.
Zdecydowałam się na ich "wymianę" i przede wszystkim ich ocieplenie.
Proszę o radę... Przeszukiwałam różne źródła w necie ale nie wiem do końca czy wylewka betonowa będzie dobrym rozwiązaniem.
Mój "spec" ma ją robić:
1. pogłębienie otworu, zasypanie żwirkiem i ubicie zagęszczarką
2. wylanie chudziakiem ok. 10cm warstwy
3. izolacja przeciwwilgociowa - folia budowlana
4. docieplenie i wytłumienie ze styropianu twardego min. 15cm
5. zbrojenie wylewki - siatka stalowa 10x10
6. wylewka końcowa ok. 10cm, zatarta na gładko

Proszę jeśli ktoś remontował (robił od nowa) podłogę w takim domku o swoje zdanie na ten temat.
Pozdrawiam

Parkiet
14-05-2010, 19:15
Bardzo dobry początek planu robót, ze swojej strony proponuję na izolację ze styropianu rozłożyć folię budowlaną 0,2mm. Ponadto wystarczy wylewka grubości 5 cm, tym bardziej , że ma być zbrojona. Grube wylewki w budynkach letniskowych /nieogrzewanych/ sprzyjają zawilgoceniu podłogi ze względu na swą dużą bezwładność cieplną. Pozdrawiam.

kamila83
14-05-2010, 19:37
Dziękuje za szybką odpowiedź :D
Co do grubości folii i wylewki zanotowałam powyższe uwagi :)
A czy mogłabym uzyskać jeszcze odpowiedź czy taka metoda podłogi jest dobra do takiego typu domku??

Parkiet
14-05-2010, 20:05
W nawiązaniu do charakteru i typu budynku , najodpowiedniejsza byłaby podłoga drewniana na legarach. Biorąc pod uwagę względy praktyczne , proponowane przez Ciebie rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie. Pozdrawiam