PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa owadobójcza



wosk96
14-05-2010, 21:53
Witam! Może ktoś ma doświadczenia? Chodzi mi głównie o walkę z komarami, które zaczęły dokuczać w nocy. Znalazłem sprzeczne opinie, że lampa wabiąca na UV słabo działa na komary, a inne, że i owszem. Odpowiadałby mi ten sposób, bo chcę uniknąć środków chemicznych zawartych w elektrofumigatorach.
Jeśli działa to jaką wybrać - na Allegro multum modeli i rozstrzał cenowy znaczny. Czy porywać się na taką za 200-300 i w górę PLN, czy nie gorzej działa taka do 100 PLN? Może ktoś używa i może polecić jakiś konkretny model czy producenta? Proszę o odzew, bo już słyszę bzyczenie...:(

Jarek.P
14-05-2010, 22:27
Mam tanią. Faktem jest, że o wiele skuteczniej wabi ćmy i drobne muszki niż komary, ale komary też kili.
Z taniości jej wynika natomiast co innego - słabiutka moc generatora powoduje, że wystarczy jeden tłustszy owad, którego wyładowanie sensownie nie zesmaży a jedynie przypiecze do elektrod robiąc zwarcie i jest po ptokach, urządzenie aż do wyczyszczenia nie działa.

J.

wosk96
15-05-2010, 07:45
Dzięki za spostrzeżenia. A może jest na niej podana moc - byłby taki orientacyjny punkt, powyżej którego trzeba by dążyć. Pozdr.

Monika B
09-06-2010, 10:51
A jak z czyszczeniem tego ustrojstwa - codziennie, raz na tydzień czy jak? Te owady spadają na podłogę czy gdzieś do środka?
Też się przyglądam, bo moskitiery na wszystkie drzwi balkonowe są ciut przydrogie.

phoenix30
02-07-2012, 19:13
Witam!!
Ja mam taką lampę z lidla http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-D4E13D06-1E5D8A60/lidl_pl/hs.xsl/index_28161.htm, mieszkam 10 metrów od lasu więc sporo miewam bzyczących gości:-), lampa faktycznie działa, głównie zabija ćmy ale komary też się na nią natykają.

Konto usunięte_12*
03-07-2012, 22:00
lampa faktycznie działa, głównie zabija ćmy ale komary też się na nią natykają.
Przede wszystkim zabija te ...już najedzone :D
Nie ma to, jak moskitiera :yes:
Najlepiej lampa owadobójcza sprawdza się do celów ...karmienia pstrągów :)
Mój znajomy dzięki niej w sezonie letnim oszczędza znaczne ilości karmy :cool:
Słyszałem, że już niektórzy właściciele oczek wodnych "nauczyli" korzystać z tej wysokobiałkowej karmy nawet wybredne karpie koi :rolleyes:

kasiamikula
03-08-2014, 22:27
Witam! Może ktoś ma doświadczenia? Chodzi mi głównie o walkę z komarami, które zaczęły dokuczać w nocy. Znalazłem sprzeczne opinie, że lampa wabiąca na UV słabo działa na komary, a inne, że i owszem. Odpowiadałby mi ten sposób, bo chcę uniknąć środków chemicznych zawartych w elektrofumigatorach.
Jeśli działa to jaką wybrać - na Allegro multum modeli i rozstrzał cenowy znaczny. Czy porywać się na taką za 200-300 i w górę PLN, czy nie gorzej działa taka do 100 PLN? Może ktoś używa i może polecić jakiś konkretny model czy producenta? Proszę o odzew, bo już słyszę bzyczenie...:(

Ja używam w wakacje lampy owadobójczej - inaczej nie wyobrażam sobie funkcjonowania w domu (mieszkam przy lesie, więc owadów mam od groma!). Lampy są skuteczne, nieco głośne (przy porażeniu owadów), ale przynajmniej mam świadomość, że są skuteczne. [moderowano spam reklamowy]

franciszko
04-08-2014, 14:40
Również mam taką lampę, jedną z tańszych, daję radę komary potrafią unikać ale zdecydowanie mniej ich teraz jest

Mirek_Lewandowski
04-08-2014, 15:34
Owszem, to działa. Tylko nie na komary, raczej przypadkowo. Niestety. Komary nie lecą do światła, jakie by one nie było. To mit. Przyciąga je podwyższone stężenie CO2 i kwas mlekowy (pot). Więcej przyleci do brudnych skarpetek niż do lampy;)

Greengaz
04-08-2014, 16:49
Również popełniłem to cudo do użytku na tarasie.
Komar i owszem czasem się trafi przez przypadek. Natomiast zleciało się wszystko co fruwa w promieniu 2 km. Brakowało tylko nietoperzy.
Strzelało jak z karabinu 6 lufowego. Był temat do rozmowy z gośćmi, część mogła się pochwalić wiedzą entomologiczną i ... tyle. Małżonka stwierdziła, że czyścić tego nie będzie ;).
Zajmuje poczesne miejsce na strychu w ładnym kolorowym pudełku.

witekadam
15-09-2022, 08:09
Kupiłem najtańszą z marketu, na muchy działa na komary nie działa, chyba, że komar przypadkiem w nią wleci. Na komary kupiłem brosa takiego do gniazdka, działa genialnie. Jedyny minus to buteleczka starcza na ok 20 dni ciągłego działania, kupuje taki dla dzieci za 16 zł.