PDA

Zobacz pełną wersję : kotly drew-met mj2 dolne spalanie



tomek 1981
14-05-2010, 23:00
Czy ktos mi doradzi na temat pieca drew-met mj2,mam znajomych co pala takim piecykiem i bardzo sobie chwala palisz czym chcesz a w piecu az chuczy temperature osiaga bardzo szybko,prosty tradycyjny piec,Mam pow 160m2 w tym podlogowki 50m2 16grzejnikow i 2suszarki w lazienkach.Myslalem nad defro optima komfort plus lub taki tradycyjny.Bardzo prosze o porade z gory dziekuje.

Grzesiek13
16-05-2010, 19:20
Nie sądzę, żeby w dolniaku spalalać byle co. Twoje posty brzmią, jak reklama tych kotłów,
Pozdrawiam.

tomek 1981
16-05-2010, 23:38
Mysle ze nie masz na mysli paleniem butami bo taki piec by nie dawal takiej satysfakcji ja drzewo czy wegiel.

Grzesiek13
17-05-2010, 05:46
Do spalania drewna, masz kotły pracujące na tzw holz gas. Jak chcesz spalać wszystko to kup sobie "śmieciaka" tam nie ma znaczenia sposób spalania, sprawność, rodzaj paliwa, stałopalność. Dziwią mnie producenci tzw kotłów na "wszystko" , kiedy wreszcie zrozumieją, że każdy rodzaj kotła (typ) jest praktycznie przystosowany do danego rodzaju paliwa + paliwo zastępcze.

Grzesiek13
17-05-2010, 05:47
Mysle ze nie masz na mysli paleniem butami bo taki piec by nie dawal takiej satysfakcji ja drzewo czy wegiel.

Osobiście znam ludzi, którzy palą w takim kotle np. ściankami materiałowymi, a jakie przy tym walory zapachowe w okolicy.

so.mar
18-12-2010, 22:34
Od niedawna mam piec z drew-metu - Kocioł MJ-1NM
w zasadzie jedynym plusem dla mnie na tą chwilę to że mogłem go zgodnie z przepisami zainstalować w zamkniętym obiegu.
oprócz tego ,,certyfikatu" którym się firma chwali nie zauważyłem plusów kotła.
Może ktoś z użytkowników forum posiada taki piec i ma lepsze doświadczenia???
Proszę o porady co poprawić żeby to mniej węgla spalało.