PDA

Zobacz pełną wersję : Droga gruntowa, a jej właścicie?



P:)apolinek
15-05-2010, 19:23
Witam.
Od 2005 roku stałem sie posiadaczem działki budowlanej połozonej na peryferiach .
Obok mojej działki znajduje sie droga dojazdowa do pól,draga ta była własnoscia poprzedniego własciciela i bez jego zgody została wciagnieta na mapke.
Funkcjonuje ona na mapkach jak groga nr 575 od lat 80
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/27e3618b00eb110a.html
Sytuacja przedstawia sie nastepujaco:
kolorem niebieskim oznaczyłem droge asfaltowa przez wieś
czerwonym droge która pierwotnie była i jest droga dojazdowa do pól dr 576
czarnym droge która była droga wewnetrzna,i została wciagnieta na mapke. dr 575

Na po jakich przesłanek droga została wciagnieta na mapki.??
W jaki sposób moge wyegzekwowac zniesienie tej drogi z mapki i oznaczenie jej statusem wewnetrzej bedacej moja własnościa.

Pozdrawiam

mynia_pynia
16-05-2010, 09:28
Jeśli droga jest twoja własnością to scal ją z działką budowlaną/polem rolnym i po sprawie.

P:)apolinek
16-05-2010, 11:45
Gdzie mogę sprawdzić kto jest właścicielem drogi.??
Trochę to dziwne ze został nadany jej numer bez wiedzy poprzedniego właściciela.

Tomkii
16-05-2010, 15:46
Gdzie mogę sprawdzić kto jest właścicielem drogi.??
Trochę to dziwne ze został nadany jej numer bez wiedzy poprzedniego właściciela.
Ja mam drogę (a w zasadzie dojazd wyłącznie do mojej działki) której nawet nadano nazwę bez mojej wiedzy i zgody! Nawet nie była wydzielona geodezyjnie.
Zacznij od geodezji - niech podadzą na piśmie na jakiej podstawie prawnej droga została wpisana na mapy i nadany jej numer. Ciąg dalszy będzie zależał od tego co odpiszą.

P:)apolinek
17-05-2010, 07:53
Troche niezrecznie sie wyraziłem,działkę przejołem w spadku po rodzicach.Podczas pomiarów geodezyjnych kiedy to Panowie palikowali działke paliki były umiejscowione tuz przy działce sasiada.Z tego wynika jakby droga była częscia dzialki,wiec dlaczego nadano jej bezprawnie numer i przekształcono na polna.
Jakim prawem ktos moze droge wewnetrzna przekształcic na droge polna??

herakles
17-05-2010, 08:45
Dzwonisz do rejestru gruntów, podajesz numer działki i nazwę okręgu numeracyjnego i dostajesz informację o właścicielu i numerze księgi wieczystej, lub zarządcy terenu.

Jeśli jesteś właścicielem tej działki(w KW jest albo nie ma), zgłoś budowę ogrodzenia tej działki i zobacz co się stanie, jak po miesiącu nie dostaniesz sprzeciwu, to ogrodź i po sprawie.

P:)apolinek
19-05-2010, 12:59
W wydziale geodezji twierdza ze droga 575 wydzielona z mojej działki jest drogą gminna,była nia od załozenia ewidecji.Jak mozna wyegzekwowac zmiane statusu drogi na droge wewnetrzna skoro praktycznie obok niej jest 2 droga polna dojazdowa do pól,która była droga pierwotna.