PDA

Zobacz pełną wersję : styropian czy wełna pod wylewkę na gruncie



mati30
17-05-2010, 21:14
Witam, mam nielada problem i czekam na pomoc. chodzi o wylewkę. Fachowiec - murarz zostawił tylko ok.12cm na gotowo i nie wiem co zastosować na izolację cieplną . Może styropian 5cm i wylewkę 5cm + plytki . a może wełne skalną ponoć można jej dać mniej niż styropianu a te same parametry cieplne?

Parkiet
17-05-2010, 21:54
Proponuję zastosować styrodur /polistyren ekstrudowany/ posiada korzystniejsze parametry izolacyjne przy zachowaniu wytrzymałości, co w przypadku posadzek należy brać pod uwagę. Pozdrawiam.

mati30
17-05-2010, 22:04
A czy ten styrodur dać tak jak pisałem 5cm i wylewki 5cm i czy to wystarczy? zapomniałem nadmienić że będzie też w niektórych pomieszczeniach podłogówka

Parkiet
17-05-2010, 22:26
Styrodur ma dobrą wytrzymałość i jeśli wykonasz dobrą wylewkę, najlepiej zbrojoną kratownicami z drutu, to może mieć ona min. 4 cm. Tu zyskasz na grubości izolacji - 6 cm.
Możesz zastosować wylewki anhydrytowe, myślę że Cezka fachowo doradzi w temacie tego typu posadzek. Pozdrawiam.

mati30
17-05-2010, 22:44
dzięki za podpowiedz bo już myślałem że będe musiał zrywać chudziaka i obniżać go a tak to mam jakąś alternatywę .

Sd***gn
09-06-2010, 11:29
Czy możecie mi polecić dobry i w miarę tani styropian na podłogę ?

Castaway
09-06-2010, 13:58
Ja też zastanawiałem się nad styrodurem, ale w sumie przekonali mnie fachowcy żebym nie szalał i zainwestował w porządny twardy styropian, a i tak wyjdzie mnie taniej. Tak więc położyłem 3x5cm Termorganiki silver na to podłogówka i zalałem to wszystko wylewką anhydrytową. No ale miałem na to miejsce. Przy 12 cm myślę, ze poszedłbym w styrodur przy czym 5cm pod podłogówkę to trochę mało, więc tym bardziej należy dać materiał o dobrych właściwościach izolacyjnych.

cezka
09-06-2010, 15:58
Ja też zastanawiałem się nad styrodurem, ale w sumie przekonali mnie fachowcy żebym nie szalał i zainwestował w porządny twardy styropian, a i tak wyjdzie mnie taniej. Tak więc położyłem 3x5cm Termorganiki silver na to podłogówka i zalałem to wszystko wylewką anhydrytową. No ale miałem na to miejsce. Przy 12 cm myślę, ze poszedłbym w styrodur przy czym 5cm pod podłogówkę to trochę mało, więc tym bardziej należy dać materiał o dobrych właściwościach izolacyjnych.
a ile dałeś tego anhydrytu?

Castaway
17-06-2010, 13:58
4,5 - 5cm na 195m2 wyszło 8,5m3.