PDA

Zobacz pełną wersję : krusząca się wylewka



kamlotek
18-05-2010, 17:33
Mam pytanie czy wylewka ma prawo - może się kruszyć po przeciągnięciu po niej butem? Wylewki były robione 5 tygodni temu. Czy to prawda, że na takiej wylewce nie da rady położyć paneli podłogowych,bo będzie się kruszyć. Dodam ,że wszędzie mamy podłogówkę. Na parterze chcemy dać płytki,a na poddaszu panele. Proszę o opinię

Zbigniew100
18-05-2010, 17:54
Zasadniczo to nie , może to tylko jakieś luźne ziarna piasku.
Panele podłogowe nie klejone powinno dać się położyć.

kamlotek
18-05-2010, 18:45
dzięki Zbigniew :yes:

Zbigniew100
18-05-2010, 19:02
Można zastosować to;

http://www.parkietyszczecin.pl/grafika/pdfs/1220743_20080725.pdf

cezka
19-05-2010, 07:03
Mam pytanie czy wylewka ma prawo - może się kruszyć po przeciągnięciu po niej butem? Wylewki były robione 5 tygodni temu. Czy to prawda, że na takiej wylewce nie da rady położyć paneli podłogowych,bo będzie się kruszyć. Dodam ,że wszędzie mamy podłogówkę. Na parterze chcemy dać płytki,a na poddaszu panele. Proszę o opinię
panele to pikuś,ale płytki sie poodrywają

kamlotek
19-05-2010, 08:43
panele to pikuś,ale płytki sie poodrywają

O rzesz:evil::cry:

Muszę poszukać i wybrać coś co wzmocni tą posadzkę:bash:

Zbigniew100
19-05-2010, 09:27
O rzesz:evil::cry:

Muszę poszukać i wybrać coś co wzmocni tą posadzkę:bash:

Dwa posty wyżej.

kamlotek
19-05-2010, 09:34
widziałam Zbyszek,widziałam:yes: dziękuję za podpowiedź,ale szukam jeszcze innych

jarekkur
19-05-2010, 22:05
widziałam Zbyszek,widziałam:yes: dziękuję za podpowiedź,ale szukam jeszcze innych

Ważne! Środki wzmacniające typu Prosfas wymagaja suchej wylewki. Wylewka cementowa nie powinna w swoim przekroju miez wyższą wilgotność niż 1,8CM%.
Mozesz użyć Wakol PU 280. Nadaje sie do wilgotności resztkowej w wylewce rzędu 4% przy dwóch warstwach. Wzmacnai i blokuje wilgoć w wylewce!

kamlotek
20-05-2010, 08:43
Ważne! Środki wzmacniające typu Prosfas wymagaja suchej wylewki. Wylewka cementowa nie powinna w swoim przekroju miez wyższą wilgotność niż 1,8CM%.
Mozesz użyć Wakol PU 280. Nadaje sie do wilgotności resztkowej w wylewce rzędu 4% przy dwóch warstwach. Wzmacnai i blokuje wilgoć w wylewce!

Na pewno napiszę zaraz jakąś "mądrą" rzecz,ale czy to dobrze,żeby po użyciu Wakolu,zablokować wilgoć w wylewce? Wszędzie mamy ogrzewanie podłogowe i od czerwca mamy zamiar wygrzewać podłogę. A jak rozpocznie się wygrzewanie,to wilgoć pomału będzie znikać.
Kiedy powinniśmy posmarować tą wylewkę ? Przed czy po osuszeniu?

Parkiet
20-05-2010, 10:41
Logicznie rzecz biorąc wyłącznie po osuszeniu. Polecam system gruntowo-klejowy WAKOLU przy drewnie klejonym do podłoża, przy panelach pływających może być Prosfas. Pozdrawiam.

lukasz860910
20-05-2010, 19:10
nie ma prawa się kruszyć... albo beton jest za słaby albo za szybko odparowała z niego woda... jeżeli przejedziesz np. gwoździem po betonie i będą głębokie rysy to należy zastosować grunt głęboko penetrujący

cezka
21-05-2010, 06:40
nie ma prawa się kruszyć... albo beton jest za słaby albo za szybko odparowała z niego woda... jeżeli przejedziesz np. gwoździem po betonie i będą głębokie rysy to należy zastosować grunt głęboko penetrujący

lukasz -gwoździem po betonie,rysy głebokie,rysy płytkie,facet musi wezwać kogoś typu kolega Parkietk..,który mu powie coś o wytrzymałości,cokolwiek zrobi sam będzie sobie pluł w brodę,sam to sobie juz wylał wylewkę,teraz ma SAM stwierdzić czy jest dobra,rada rzeczywiście dobra,to może niech lepiej babci spyta -ma większe doświadczenie.Kucie tego to koszmar,zostawienie bez sprawdzenia- potencjalny koszmar,wezwij sobie chłopie kogoś do tego,może jakiegoś bardzo doświadczonego kafelkarza,który na niejedną wylewkę kładł kafle,życze powodzenia .

Zbigniew100
21-05-2010, 06:44
Na pewno napiszę zaraz jakąś "mądrą" rzecz,ale czy to dobrze,żeby po użyciu Wakolu,zablokować wilgoć w wylewce? Wszędzie mamy ogrzewanie podłogowe i od czerwca mamy zamiar wygrzewać podłogę. A jak rozpocznie się wygrzewanie,to wilgoć pomału będzie znikać.
Kiedy powinniśmy posmarować tą wylewkę ? Przed czy po osuszeniu?

Tak, po osuszeniu.

kamlotek
21-05-2010, 10:10
lukasz -gwoździem po betonie,rysy głebokie,rysy płytkie,facet musi wezwać kogoś typu kolega Parkietk..,który mu powie coś o wytrzymałości,cokolwiek zrobi sam będzie sobie pluł w brodę,sam to sobie juz wylał wylewkę,teraz ma SAM stwierdzić czy jest dobra,rada rzeczywiście dobra,to może niech lepiej babci spyta -ma większe doświadczenie.Kucie tego to koszmar,zostawienie bez sprawdzenia- potencjalny koszmar,wezwij sobie chłopie kogoś do tego,może jakiegoś bardzo doświadczonego kafelkarza,który na niejedną wylewkę kładł kafle,życze powodzenia .

Dzięki cezka za odpowiedź i podpowiedź:yes:.
Jak zaczną przychodzić i oceniać kafelkarze,płytkarze to zobaczymy co powiedzą o tej wylewce. Przekażę mężowi,żeby zrobił doświadczenie z gwoździem.;)

taka_ja & taki_on:)
23-05-2010, 09:15
Witaj mój Kamlotku!

Byłam dzisiaj u Ciebie i to Koszmar...
Zdecydowanie nie powinna sie kruszyć wylewka, ale jeżeli tak się stało, to też dobry jest Ceresit wzmacniający, samopoziomujący. ciut drogi to biznes przyznam, ale poczytaj... ten rodzaj Ceresitu CN69 jest od 1-10 mm taki wystarczy.
http://www.ceresit.pl/produkty/produkty-do-wykonywania-i-napraw-posadzek/zaprawy-samopoziomujace-i-jastrychy/cn-69

A na Twoim miejscu wzięłabym kogoś innego od wylewek - z firmy innej, niech oceni. Przy okazji doradzi, co z tym fantem dalej.

monn
22-06-2010, 10:54
Ale numer u mnie ta sama historia. Jesteśmy załamani.
Zrywaliśmy starą wylewkę (bardzo mocną w dodatku) aby położyć ogrzewanie podłogowe w kuchni. A nowa jest do bani, kruszy się nawet po przejechaniu butem. Nie wiemy co robić czy skuwać czy gruntować. Dodam, że wylewka ma 6-7cm. Chcieliśmy położyć duże kafle a tu taka jazda :(

jarekkur
22-06-2010, 21:46
Ale numer u mnie ta sama historia. Jesteśmy załamani.
Zrywaliśmy starą wylewkę (bardzo mocną w dodatku) aby położyć ogrzewanie podłogowe w kuchni. A nowa jest do bani, kruszy się nawet po przejechaniu butem. Nie wiemy co robić czy skuwać czy gruntować. Dodam, że wylewka ma 6-7cm. Chcieliśmy położyć duże kafle a tu taka jazda :(
Pod kafle nie ma problemu. Odkurzyć i zagruntować. sprawdź przedtem łyżeczką do herbaty czy się w wiercisz w głąb wylewki. Reklamuj.Koszty naprawy spadną na wylewkarza. Wylewka powinna mieć odpowiednią wilgotność 3% pod kafle.

v8zj
23-06-2010, 23:17
Wszystkim którzy chcą uniknąć w przyszłości takich sytuacji radzę patrzeć wykonawcy na ręce (chyba że akurat spawa) :) i nie pozwolić sobie wylewać "zupy" betonowej. Beton na posadzki ma być gęstoplastyczny!!!.

piterek63
25-06-2010, 22:42
Gruntujcie kilkukrotnie gruntem głębokopenetrujacym Dobry jest Primer G. Chyba jeden z lepszych

lukasz860910
26-06-2010, 20:59
w Płocku wylewaliśmy posadzkę najpierw górę a potem dół i jak laliśmy górę było lato, bardzo gorąco. Jak przyjechaliśmy na zime lać dół, weśliśmy na górę i w jednym pokoju posadzka wycierała się, nigdzie indziej tylko tam, gospodarz przyznał się że nie wchodził przez dwa dni na budowe i nie podlewał ani nie przykrył a miał zrobić to na drugi dzień po wylaniu a nie po dwóch, słonce spaliło beton, świeciło na pokój przez dwa okna, cała góra dobrze tylko tam żle, zaczął lać po dwóch dniach ale w tym pokoju już się spaliła i nic nie pomogło. Często wina leży po stronie inwestorów ponieważ lekceważą pielęgnacje betonu a to jest naprawdę ważne. Jeżeli beton jest odpowiednio urobiony w odpowiednich proporcjach to tylko wina złej pielęgnacji, a wystarczy polać i przykryć ale w wielu przypadkach nie chce się nikomu a zaś problem

piterek63
26-06-2010, 21:51
dokładnie, woda za szybko odparowuje i beton traci właściwości.