PDA

Zobacz pełną wersję : Podłaczenie powietrza i inne



Pinus25
19-05-2010, 07:32
Witam wszystkich.
Niby o tym juz było. Ale kazdy przypadek jest inny.

Mam pare pytan:
1. Czy powietrze do spalania moze być dostarczone z klatki schodowej czy lepiej z zewnatrz? ze strony PD
2. Czy do komory ogrzewania takze trzeba doprowadzić powietrze? Ja mógłbym doprowadzić z klatki schodowej a do spalania dać z zewnatrz tak jak pkt.1
3.Czy drzwiczki kominka powinny być dobrze zaizolowane? Czyli dajemy tak wełnę by dotykała krawędzi drzwiczek? A gdzie te 5 cm przerwy?

KrzysztofLis2
21-05-2010, 07:06
Ad 1. Zawsze lepiej z zewnątrz.

Kominki.fm
24-05-2010, 20:04
1. Lepiej z zewnątrz, ale czasami nie ma wyjścia i rurę ciągnie się z innych mniej szczelnych pomieszczeń.
2. W "komorze ogrzewania" musi być zapewniona właściwa cyrkulacja powietrza konwekcyjnego. Trzeba zatem solidnie rozszczelnić zabudowę kominkową na dole (gdzieś w podstawie) i na górze. Powietrze będzie wpadać w obręb zabudowy kominkowej na dole, a wypadać górą (już gorące).
3. Absolutnie nie wolno izolować drzwi wkładu kominkowego (nie wiem, czy dobrze Pana zrozumiałem). Należy bezwzględnie zapewnić właściwą owiewkę wokoło wkładu kominkowego. Dlatego pojawiają się szczeliny pomiędzy wkładem kominkowym a zabudową kominkową. Oczywiście, jeżeli zastosuje się tzw. piecokominek zamiast standardowego wkładu kominkowego, a zabudowa kominkowa wykonana jest z materiałów akumulujących ciepło, to wspomniane szczeliny są niepotrzebne.