PDA

Zobacz pełną wersję : Wygładzanie ścian



piotron
19-05-2010, 13:49
Witajcie

muszę wygładzić ściany w domu chciałbym to zrobić sam ale nie wiem jak ściany są pomalowane farbą jest to budynek z wielkiej płyty i oto moje pytania :

1 jakimi produktami mam to zrobić słyszałem że nakłada się 2 warstwy szarą i białą a biała sie szlifuje i jeszcze jakiś grunt ?
2. prosił bym o wskazówkę jak to sie robi krok po kroku :) tzn jak to nanieść na jaką grubość itp

generalnie sytuacja finansowa zmusiła mnie do tego żeby robić to samemu także proszę o pomoc chodzi mi o to jak to zrobic jak nakładać itp

będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

pozdrawiam

sabcia224
21-05-2010, 22:28
Witam.Narzędzia paca metalowa, wiertarka,śmigło,packa na śiatkę do szlifowania,papier ścierny,szpachelka,Na początek opstukaj ściany skuj wszystko to gdzie są głuche dzwięki , całe ściany zagruntuj gruntem pod gips (pierw sprawdz czy ściana chłonie wode jak tak to kup grunt do ścian chłonnych jak nie to do nie chłonnych)ubytki załataj gładziom albo jakąś szpachlą. Gładz rozrób według instrukci na worku (jak tego nie robiłeś wcześniej to rozrabiaj małe ilości) nanieś pierwszą warstwe około 3mm,jak podeschnie nałusz drugą warstwę cienką i morze być żatszą, po wyschnięciu szpachelką ze skrop grubsze zacieki i papierem ściernym ziarnistość 80 lub 60 albo siatka taka sama ziarnistość szlifuj delikatnie do głatkości. Ewętualne rysy lub ubytki zaszpachluj po wyschnięciu wyszlifuj, pozdrawiam i powodzenia.

GR***CH
23-05-2010, 17:22
Ze wszystkim się zgodzę ale te 3mm to będzie ciężko uzyskać to dość grubo i bez wyrobionej ręki cieżko będzie. Papier 80 lub 60 to do czego ?Cekolu? to też przesada.Na ostatnie warstwy wez gotowca w wiadrach i delikatny papier 150,180 max.Reszta jest ok.