PDA

Zobacz pełną wersję : Kotłownia poza domem - czy to dobry pomysl ?



moni89
19-05-2010, 14:40
Witam,
czy możecie doradzić czy wchodzi w ogóle w grę wybudowanie małego domku gospodarczego, który pełniłby funkcję kotłowni ? Kotłownia miala byc w piwnicy ale teraz po tej wielkiej wodzie zaczynam sie zastanawiać czy ma sens robić piwnicę i przy każdym deszczu martwić się czy przypadkiem nas nie zaleje ? Kotłownia ma byc na olej lekki, czyli musiałby się tam zmieścić piec i zbiornik na olej. Czy byłoby to drozsze czy tańsze wyjście ? No i ze względów technicznych i praktycznych czy jest to mozliwe.

1950
19-05-2010, 15:22
technicznie wykonalne,
ale rozwiązanie dość drogie,
rury łączące kotłownię z domem, najlepiej preizolowane w kręgu,

Piotr G
19-05-2010, 20:05
Mam takie rozwiązanie i sprawdza się bez problemu mankament - pomieszczenie kotłowni trzeba ogrzewać i to dość solidnie bo jak zgasło w piecu to przy minus 20 woda w wiadrze obok kotła zamarzła. dom mocno ocieplony można powiedzieć energooszczędny a kotłownia już nie w domu 21st a w kotłowni mróz.

Piotr

1950
19-05-2010, 20:17
w kotłowni i tak musi być ogrzewanie i temperatura 16 C,
automatyka kotla olejowego nie dopuści do temperatur niższych niż 2-3 C w kotłowni
w zależności od producenta kotła,
dlatego nie należy się bać,

chyba, że nie będzie zasilania

Piotr G
19-05-2010, 20:24
w kotłowni i tak musi być ogrzewanie i temperatura 16 C,
automatyka kotla olejowego nie dopuści do temperatur niższych niż 2-3 C w kotłowni
w zależności od producenta kotła,
dlatego nie należy się bać,

chyba, że nie będzie zasilania

OK nie doczytałem że kotłownia na olej - zgadza się automatyka przypilnuje temperatury funkcja przeciw zamrożeniowa

u mnie jest kocioł na paliwo stałe i do garażu przeniosłem ze wsględu na bałagan w kotłowni

moni89
25-05-2010, 22:30
Dziekuje bardzo za rady. O ogrzewaniu w kotłowni nie pomyślałam, to fakt.