PDA

Zobacz pełną wersję : ekipa wykonująca tynk szlachetny (cyklina) w pomorskim



radziun
19-05-2010, 16:56
Witam,

mam do wykonania tynk typu cyklina na moim domu (około 170 m2). Czy znacie jakieś namiary na ekipy wykonujące tego typu tynki w pomorskim?

W zasadzie to mam dane dwóch ekip:
1) Firma pana Inatlewskiego z Gdańska - robią dobrze, szybko i w miarę tanio (55 zł/m2) ale nie mieszają sami tynku tylko bazują na gotowych mieszankach (bardzo wysoka cena materiału - 55 zł/m2),
2) Górale Pana Smoły z Małopolski - robią dobrze i tanio (60 zł/m2), mieszają sami tynk (materiał 18 zł/m2) ale na wejście na budowę trzeba czekać rok czasu...

W zasadzie może to być ekipa przyjezdna - w rodzinie i wśród znajomych byłyby do wykonania tynki na 6 domach (minimum miesiąc roboty) więc może komuś opłacałoby się przyjechać z daleka...

Pozdrawiam

Firma z Małopolski
03-06-2010, 09:19
Jesteśmy z małopolski i wykonujemy na tynk typu cyklina. Chętnych proszę o kontakt 601509975.

boglich
04-06-2010, 19:03
Witam,

mam do wykonania tynk typu cyklina na moim domu (około 170 m2). Czy znacie jakieś namiary na ekipy wykonujące tego typu tynki w pomorskim?

W zasadzie to mam dane dwóch ekip:
1) Firma pana Inatlewskiego z Gdańska - robią dobrze, szybko i w miarę tanio (55 zł/m2) ale nie mieszają sami tynku tylko bazują na gotowych mieszankach (bardzo wysoka cena materiału - 55 zł/m2),
2) Górale Pana Smoły z Małopolski - robią dobrze i tanio (60 zł/m2), mieszają sami tynk (materiał 18 zł/m2) ale na wejście na budowę trzeba czekać rok czasu...

W zasadzie może to być ekipa przyjezdna - w rodzinie i wśród znajomych byłyby do wykonania tynki na 6 domach (minimum miesiąc roboty) więc może komuś opłacałoby się przyjechać z daleka...

Pozdrawiam
mam pytanie.jestem nowy w temacie ale niech mi ktoś odpowie co to jest "tynk typu cyklina":eek:z góry dziękuję.

radziun
29-06-2010, 11:22
Nie wdając się w dokładne definicje cyklina to mineralny tynk szlachetny, ciężki, grubowarstwowy (~3 cm), bardzo trwały (utwardza się w czasie), niebrudzący się. Jego nazwa wzięła się stąd, że podczas jego wykonywania, po wstępnym wyschnięciu warstwy wierzchniej (ozdobnej) wydrapuje się ją z użyciem metalowych cyklin - co daje ostateczny efekt.

Tynki tego typu są drogie (~100 zł /m2) ale są bardzo trwałe i efektowne. Wykonuje się je głównie na budynkach zabytkowych, kościołach, ale i też domach przy czym budowanych w sposób tradycyjny (pustak betonowy, cegła itp.)