PDA

Zobacz pełną wersję : Jotule z płaszczem wodnym.



danka rz
18-02-2004, 21:17
Co sądzicie o Jotulach z pł.wodnym?Czy Jotule mają takie kominki?Jestem laikiem w tych sprawach, proszę o porady i opinie.Dzięki pzdr.

danka rz
19-02-2004, 19:44
Czy w tej sprawie cokolwiek się dowiem? Czy to temat już oklepany? Jeśli tak to proszę o namiary gdzie mogłabym zasięgnąć informacji. Może w poprzednich wypowiedziach coś znajdę? Chodzi o dalsze strony.Pzdr.

FREDY
19-02-2004, 20:12
Już poruszałem ten temat. Ogólnie w ofercie Jotula nie ma takich wkładów, ale Polacy robią wstawki w kształcie podkowy pasujące do tych kominków. Pytaj np. w firmie Uniwag Spolmot we Wrocławiu.

danka rz
19-02-2004, 20:45
Dzięki za informację. Przyda mi się, ponieważ do Wrocławia mam niedaleko. Jeśli chodzi o tę firmę, czy jakość tych wstawek jest nienaganna i czy też oferują kominki Jotula? 3-krotne dzięki. :P

i&w
20-02-2004, 09:38
są polskie,dużo tańsze,z Poznania.Jak chcesz to dzwoń do dystr.032 330 42 60,dostaniesz pełną informację.transport mają wliczony.

danka rz
20-02-2004, 10:42
Dzięki za informacje. Z kontaktuję się. Polskie, ale z jakiej firmy? Czy nie odbiegają dużo od jakości Jotulów? Będę się imała różnych źródeł..Pzdr...

PL
20-02-2004, 10:46
Jeśli kupujesz Jotula, czyli praktycznie najdroższe wkłady, to zapewne zakładasz, że są najlepsze.
Teraz chcesz aby opracowany przez firmę z wielotelnim doświadczeniem, z określoną, pewnie bardzo duża wiedzą wkład, ulepszał ktoś to pewnie "doskonale wie" co robi.

Myślę, że nie tędy droga. Pomijam wogóle zasadność takiego rozwiązania.

PL

danka rz
20-02-2004, 11:05
Więc, co radzić? Czekam na ofertę... Cena nie gra roli tylko bardzo dobra jakość i oszczędna eksploatacja kominka. Potrzebuję solidnej opini od użytkowników z conajmniej z dwu-zimowym doświadczeniem. Chcę zainwestować konkretnie. To w tej chwili moje zadanie....Pzdr..

PL
20-02-2004, 13:23
W takim razie rozważ system dystrybucji gorącego powietrza.

U mnie to działa, ale dopiero pierwszą zimę, więc zgodnie z uwagą o dwuzimowym doświadczeniu, szczegółów nie przedstawiam.

PL

piotr.nowy
20-02-2004, 15:04
Moja siostrzyczka ma DGP zasilane z jotula właśnie. Zrobione kilka lat temu. Hula aż miłoš

04-03-2004, 20:05
Moja siostrzyczka ma DGP zasilane z jotula właśnie. Zrobione kilka lat temu. Hula aż miłoš
Z TURBINA CZY BEZ?

ara
05-03-2004, 08:54
Jeśli kupujesz Jotula, czyli praktycznie najdroższe wkłady, to zapewne zakładasz, że są najlepsze.
Teraz chcesz aby opracowany przez firmę z wielotelnim doświadczeniem, z określoną, pewnie bardzo duża wiedzą wkład, ulepszał ktoś to pewnie "doskonale wie" co robi.

Myślę, że nie tędy droga. Pomijam wogóle zasadność takiego rozwiązania.

PL

Zgadzam się. Jotul jest tak wspaniały,że aż strach go ulepszać :roll:

pozdrawiam

05-03-2004, 08:59
Wybaczcie pytanie laika, ale co to jest ten płasz wodny? :oops:

andrzejj_
05-03-2004, 08:59
uzytkuję kominek panorama firmy jotul.Jestem bardzo zadowolony.Jesli kominek ma dawac duzo ciepła i spalac mało drewna kup jotul.a.A jesli nie zamierzacie palic czesto w kominku to kupcie jakis tanszy

piotr.nowy
05-03-2004, 12:23
Wybaczcie pytanie laika, ale co to jest ten płasz wodny? :oops:

Płaszcz wodny jest potrzebny wtedy , gdy chcesz używać kominka jako "kotła" do centralnego ogrzewania wodnego, czyli do kaloryferków. I właśnie woda w tym płaszczu wodnym jest ogrzewana przez kominek. :roll:

danka Rz
06-03-2004, 08:05
Piotr nowy. Właśnie mam przygotowaną instalację do takiego kominka z pł. wod. doradź jaki kominek kupić Makroterma czy Tarnawę?(nieważna cena, lecz efektywność). Wiem, że Jotule nie mają z pł. wod. więc odpadają. Dzięki z pzdr.

09-03-2004, 10:01
Nie mam pojęcia!
Sporo jest opinii o kominkach na forum ( i każda inna). Czeka cię więc niełatwa decyzja! :roll:

danka RZ
09-03-2004, 12:04
Już widziałam CTM-y i Makrotermy. Niebo,a ziemia CTM-y wielgachne, szpetne i szafkowate,natomiast Makrotermy trochę przypominają kominki i są w miarę estetyczne i drogie.Wnioskując- firma Jotul miałaby duże wzięcie, gdyby robiła kominki z pł. wod. Pzdr.