PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wolno łączyć na elewacji wełnę ze styropianem



odaro
19-05-2010, 22:58
Czy dobrym pomysłem jest łączenie jako ocieplenie wełny ze styropianem.

Czy lepiej tego nie robić żeby sobie nie zafundować jakiś kłopotów.

Chciałbym zrobić tak że glify okienne chciałbym wyrobić ze styropianu może nawet tego ciepłego szarego.

Ścianę pod cokół budynku ocieplić styrodurem podobnie jak wystające ceramiczne skrzynki od rolet RKS.

A resztę zrobić z wełny Rookwoll.

Czy połączenie na jednej ścianie wełny ze styrodurem nie dawać jakiś problemów za parę lat od położenia struktury.

fighter1983
19-05-2010, 22:59
nie ma problemu z tego typu laczeniem. zreszta powszechnie stosowane jest na wysokich budynkach z powodu przepisow p.poż.

odaro
19-05-2010, 23:54
nie ma problemu z tego typu laczeniem. zreszta powszechnie stosowane jest na wysokich budynkach z powodu przepisow p.poż.


A czym miejsce łączenia wełny z styropianem należy jakoś dodatkowo zazbroić siatką i klejem.

odaro
20-05-2010, 06:40
Jeszcze wychodzi na to że jak będę ocieplał dom to nie będę miał drzwi zewnętrznych.

Jak zrobić ocieplenie bez drzwi zewnętrznych da się wogóle czy lepiej nie ryzykować i czekać cierpliwie aż drzwi zewnętrzne będą zamontowane.

GR***CH
23-05-2010, 17:56
Miałem kiedyś taką sytuacje ale to wynikało z pośpiechu i napiętego terminu.Robią wtedy dłuższe ocieplenie a potem się wycina ale jak nie musisz to poczekaj na drzwi.Powinna być zachowana właściwa kolejność jak terminy nie cisną.

odaro
23-05-2010, 20:56
Miałem kiedyś taką sytuacje ale to wynikało z pośpiechu i napiętego terminu.Robią wtedy dłuższe ocieplenie a potem się wycina ale jak nie musisz to poczekaj na drzwi.Powinna być zachowana właściwa kolejność jak terminy nie cisną.

Niestety teraz już cisną

Jakie potencjalne problemy mogą powstać jak zmienimy kolejność robót z ociepleniem.

Sp5es
14-07-2010, 11:44
Można łączyć, o ile robi się w dobrym systemie (napewno dobra chemia - to nie jest Rockwool).

odaro
14-07-2010, 12:19
Można łączyć, o ile robi się w dobrym systemie (napewno dobra chemia - to nie jest Rockwool).

Nie bardzo rozumiem czym nie jest Rockwool