PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewki ???



jon345
21-05-2010, 09:49
W najbliższym czasie firma będzie wykonywała mi wylewki w zwiazku z
tym mam kilka pytań:
1. Czy mają zrobić różną wysokość wylewki w pomieszczeniach, gdzie będą panele i w pomieszczeniach gdzie będą kafelki?
2. Czy bardziej sie opłaca wynająć ekipę do roboty za ok 11 zł i samemu kupić materiały czy też wziąść firmę z materiałem (wylewka ok 7cm)?
3. Co lepiej stosowac zbrojenie czy włókna polipropylenowe?

cezka
21-05-2010, 09:52
W najbliższym czasie firma będzie wykonywała mi wylewki w zwiazku z
tym mam kilka pytań:
1. Czy mają zrobić różną wysokość wylewki w pomieszczeniach, gdzie będą panele i w pomieszczeniach gdzie będą kafelki?
2. Czy bardziej sie opłaca wynająć ekipę do roboty za ok 11 zł i samemu kupić materiały czy też wziąść firmę z materiałem (wylewka ok 7cm)?
3. Co lepiej stosowac zbrojenie czy włókna polipropylenowe?

panel 8 mm na gąbce 5 mm,kafle 15 mm z klejem -przelicz

BMS
21-05-2010, 12:44
(...) (wylewka ok 7cm)?
3. Co lepiej stosowac zbrojenie czy włókna polipropylenowe?

Co innego siatka zbrojeniowa a co innego włókno polipropylenowe.
Siatka, jak sama nazwa "zbrojeniowa" wskazuje ma za zadanie wzmocnić wylewkę, szczególnie ważna w przypadku cienkiej ok. 4cm wylewki lub gdy styropian jest ułżony na nierównościach stropu czy chudziaka, często pozostałościach po tynkarzach i się (styro) najzwyczajniej "kołysze" lub zaburzona jest proporcja grubości styropianu w stosunku do grubosci wylewki.
Włókno polipropylenowe nie jest elementem "zbrojącym", ma za zadanie zredukować mikropęknięcia w betonie w pierwszej fazie wiązania, po związaniu betonu daje tyle co umarłemu kadzidło.
Przy 7cm wylewki i w miarę równym podłożu, na którym jest ułożony styropian, można sobie siatkę darować. Oczywiście przy założeniu, że cement będzie dobry i w odpowiedniej ilości (min.250kg/m3), piach o uziarnieniu min 0-3 lub więcej + plastyfikator dobry.

Parkiet
21-05-2010, 13:46
W najbliższym czasie firma będzie wykonywała mi wylewki w zwiazku z
tym mam kilka pytań:
1. Czy mają zrobić różną wysokość wylewki w pomieszczeniach, gdzie będą panele i w pomieszczeniach gdzie będą kafelki?
2. Czy bardziej sie opłaca wynająć ekipę do roboty za ok 11 zł i samemu kupić materiały czy też wziąść firmę z materiałem (wylewka ok 7cm)?
3. Co lepiej stosowac zbrojenie czy włókna polipropylenowe?
Wykonanie posadzki zleć firmie zajmującej się wylewkami, w ogólnym rozrachunku na pewno będzie taniej. Wbrew pozorom wykonanie dobrej posadzki nie jest takie proste jak się wydaje.Profesjonalna firma wie jakie materiały sa najlepsze a ponadto ma opanowaną technikę wykonawczą oraz posiada odpowiedni sprzęt. Piszę to z pełnym przekonaniem ponieważ bazą do moich prac jest właśnie posadzka, której jakość mnie cieszy lub nie pozwala pracować. Technicze porady masz powyżej - właśnie od profesjonalnych firm zajmujących się posadzkami. Pozdrawiam.

edde
21-05-2010, 19:30
Co innego siatka zbrojeniowa a co innego włókno polipropylenowe.
Siatka, jak sama nazwa "zbrojeniowa" wskazuje ma za zadanie wzmocnić wylewkę, szczególnie ważna w przypadku cienkiej ok. 4cm wylewki lub gdy styropian jest ułżony na nierównościach stropu czy chudziaka, często pozostałościach po tynkarzach i się (styro) najzwyczajniej "kołysze" lub zaburzona jest proporcja grubości styropianu w stosunku do grubosci wylewki.
Włókno polipropylenowe nie jest elementem "zbrojącym", ma za zadanie zredukować mikropęknięcia w betonie w pierwszej fazie wiązania, po związaniu betonu daje tyle co umarłemu kadzidło.
Przy 7cm wylewki i w miarę równym podłożu, na którym jest ułożony styropian, można sobie siatkę darować. Oczywiście przy założeniu, że cement będzie dobry i w odpowiedniej ilości (min.250kg/m3), piach o uziarnieniu min 0-3 lub więcej + plastyfikator dobry.

no i tu jon345 chyba myli pojęcia siatki zbrojącej (która nie jest siatką przeciwskurczowa), siatki przeciwskurczowej(która nie jest siatką zbrojącą) a do tego wmieszał włókna PP (które są przeciwskurczowe) :)

f.5
26-05-2010, 21:48
BMS na jakim terenie działasz ???

leszek187
12-06-2010, 13:04
Siatka, jak sama nazwa "zbrojeniowa" wskazuje ma za zadanie wzmocnić wylewkę, szczególnie ważna w przypadku cienkiej ok. 4cm wylewki ...

Jaka będzie grubość betonowej otuliny tej siatki przy grubości wylewki 4 cm? Chyba nawet zakładając idealne ułożenie siatki w posadzce (co jest na budowie raczej niewykonalne na całej powierzchni posadzki) otulina będzie zbyt cienka. To chyba bardziej dla dobrego samopoczucia inwestora ta siatka będzie.

BMS
13-06-2010, 05:46
Jaka będzie grubość betonowej otuliny tej siatki przy grubości wylewki 4 cm? Chyba nawet zakładając idealne ułożenie siatki w posadzce (co jest na budowie raczej niewykonalne na całej powierzchni posadzki) otulina będzie zbyt cienka. To chyba bardziej dla dobrego samopoczucia inwestora ta siatka będzie.

Siatka przeważnie ma grubość prętów z których jest wykonana fi3mm i oczku 10x10cm, także przy wstępnym zasypaniu powierzchni betonem, ułożeniu następnie siatki i dosypaniu betonu do zadanego poziomu powinna znajdować się mniej więcej po srodku przekroju jastrychu, czyli otulina będzie po około 2cm z każdej strony. Tak jak napisałem wcześniej siatka przy tej (4cm) grubości wylewki jest jak najbardziej zalecana. Przy odpowiednim stosunku grubości styro do grubości wylewki i równości powierzchni, na której jest ułożony styropian + dobry beton z zastosowaniem odpowiedniego uziarnienia kruszywa i cementu etc. siatkę można sobie darować aczkolwiek koszt jej jest niewielki bo ok. 2,50 ; 3PLN m/2.

jarekkur
13-06-2010, 22:43
jeżeli siatkę można sobie darować, a wiem, że jest to możliwe przy zastosowaniu uziarnienia minimum 2-4mm i w/c 0:55, to nie zakładałbym siatki. Parkieciarze w większości korzystają z mierników elektrycznych, które są wrażliwe na obecność metali w podkładzie i otrzymują zafałszowane wyniki. Nie wielu mierzy CM a jeszcze mniej robi to prawidłowo. Nikt nie mierzy wago-suszarką oprócz chyba dwóch lub trzech forumowiczów. Jeden mierzy DNS. Jezeli można to nie zakładaj siatki! Na pewno poinformuj parkieciarza, bo on prawdopodobnie nie zapyta.

fighter1983
14-06-2010, 00:28
BMS wg Ciebie dobry plastyfikator to dokladnie jaki?

BMS
14-06-2010, 04:33
BMS wg Ciebie dobry plastyfikator to dokladnie jaki?

Nie jestem ich przedstawicielem ani nie mam profitów z zastosowania akurat tego plastyfikatora, ale opieram się na tym jaki jest beton po wyjściu z maszyny i później na swoim i moich ekip doświadczeniu. Używałem różnych, głównie za sprawą braku tego, o który prosiłem inwestora lub dlatego, że inwestor zażyczył sobie zastosowanie innego. Karty techniczne różnych plastyfikatorów, również przeglądałem i porównywałem i tu teoretycznie nie ma żadnych większych różnic. Generalnie już na wstępie głównie konsystencja i kolor (być może to tylko barwnik i chwyt marketingowy) jest nieco gęściejszy (gęstszy?) i ma ciemno brunatny kolor, po dodaniu do wody zarobowej intensywnie ją zabarwia, w przeciwieństwie do innych, które jakby "ginęły" w tejże właśnie. Beton po wyjściu z maszyny jest jakby bardziej plastyczny, "klejący się" a nie suchy. Beton z użyciem tego plastyfikatora, pod łatą specyficznie się zawija tworząc tzw. kluski, nie mam zdjęcia ale teraz widzę, że muszę takowe zrobić, po zatarciu mechanicznym daje efektowny wygląd posadzki (bez większych przebarwień czy wykwitów) co ma zapewne także wpływ nie tylko na efektowność wykonanej posadzki ale także na efektywność. Pozatym jego zapach w trakcie wykonywania prac jest akceptowalny a po ich zakończeniu wręcz niewyczówalny.
Tyle z mojego doświadczenia.
And te winner is http://feb.com.pl/pl,category_tree,496

Parkiet
14-06-2010, 08:05
Nie jestem ich przedstawicielem ani nie mam profitów z zastosowania akurat tego plastyfikatora, ale opieram się na tym jaki jest beton po wyjściu z maszyny i później na swoim i moich ekip doświadczeniu. Używałem różnych, głównie za sprawą braku tego, o który prosiłem inwestora lub dlatego, że inwestor zażyczył sobie zastosowanie innego. Karty techniczne różnych plastyfikatorów, również przeglądałem i porównywałem i tu teoretycznie nie ma żadnych większych różnic. Generalnie już na wstępie głównie konsystencja i kolor (być może to tylko barwnik i chwyt marketingowy) jest nieco gęściejszy (gęstszy?) i ma ciemno brunatny kolor, po dodaniu do wody zarobowej intensywnie ją zabarwia, w przeciwieństwie do innych, które jakby "ginęły" w tejże właśnie. Beton po wyjściu z maszyny jest jakby bardziej plastyczny, "klejący się" a nie suchy. Beton z użyciem tego plastyfikatora, pod łatą specyficznie się zawija tworząc tzw. kluski, nie mam zdjęcia ale teraz widzę, że muszę takowe zrobić, po zatarciu mechanicznym daje efektowny wygląd posadzki (bez większych przebarwień czy wykwitów) co ma zapewne także wpływ nie tylko na efektowność wykonanej posadzki ale także na efektywność. Pozatym jego zapach w trakcie wykonywania prac jest akceptowalny a po ich zakończeniu wręcz niewyczówalny.
Tyle z mojego doświadczenia.
And te winner is http://feb.com.pl/pl,category_tree,496

Polecam superplastyfikator APROMENT P . Ma właściwości pozwalające na uzyskanie W/C 0,4 przy zachowaniu dobrej urabialności mieszanki betonowej, a ponadto delikatnie ją napowierza co wpływa na póżniejszą szczelność betonu. Zużycie ok. 1% względem masy cementu. Jakie masz zdanie o tym produkcie. Pozdrawiam
.

Parkiet
14-06-2010, 08:24
jeżeli siatkę można sobie darować, a wiem, że jest to możliwe przy zastosowaniu uziarnienia minimum 2-4mm i w/c 0:55, to nie zakładałbym siatki. Parkieciarze w większości korzystają z mierników elektrycznych, które są wrażliwe na obecność metali w podkładzie i otrzymują zafałszowane wyniki. Nie wielu mierzy CM a jeszcze mniej robi to prawidłowo. Nikt nie mierzy wago-suszarką oprócz chyba dwóch lub trzech forumowiczów. Jeden mierzy DNS. Jezeli można to nie zakładaj siatki! Na pewno poinformuj parkieciarza, bo on prawdopodobnie nie zapyta.

Osobiście jestem za jak najcieńszą posadzką betonową ze względu na mniejszą jej bezwładność cieplną oraz krótszy czas schnięcia. Dlatego dla uzyskania odpowiedniej sztywności płyty polecam stosowanie siatki czy kratownicy z drutu. Moim zdaniem to parkieciarz powinien dostosować rodzaj sprzętu pomiarowego do posadzki a nie odwrotnie. Chyba nie ma problemu , żeby nabyć profesjonalny miernik DNS, któremu zbrojenie w betonie jest obojętne. Pozdrawiam.

Limagraf
18-10-2010, 18:29
Czy nie za gruba ta wylewka, wg projektu:
20cm - podsypka
5cm - xps
20cm - wylewka betonowa z siatka

lukasz860910
19-10-2010, 20:38
Czy nie za gruba ta wylewka, wg projektu:
20cm - podsypka
5cm - xps
20cm - wylewka betonowa z siatka

nie należy odbiegać od projektu ale sprawdz jeszcze raz może coś pomyliłeś... w domku taka gruba wylewka? a podbeton jest w projekcie?
spotkałem się że nie było podbetonu w projekcie tylko podsypka, keramzyt na to cienka szlichta betonu folia i posadzka

lukasz860910
19-10-2010, 20:39
chyba jeszcze między podsypką a keramzytem była folia ale już nie pamiętam dokładnie