PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga na kruszywie keramzytowym



marcopolo87
22-05-2010, 17:48
Witam, czytałem trochę o keramzycie i interesuje mnie wykonanie podłogi na takim kruszywie. Tyle, że jest to podłoga na stropie międzykondygnacyjnym wykonany z Akermana. Aktualnie są stare dyle drewniane i chciałbym położyć panele. Gdzieś wyczytałem, że warto położyć warstwę kruszywa keramzytowego 10-20mm , na to płyty OSB lub pilśniowe, później podkład z izolacji gąbkowej i panele. Ktoś z Was wykonywał coś takiego? Co myślicie o takim rozwiązaniu?

jarekkur
23-05-2010, 22:56
owszem wykonywałem taką podłogę w butiku odzieżowym w Monachium (duża frekwencja piesza). Robi sie tak jak opisujesz. Folia na strop. Keramzyt typu np. Fermacell 4mm. Na stępnie płyty OSB (nie pilśnia). Keramzyt 10-20mm jest zbyt gryby. Miedzy ziarnami pozostają wolne przestrzenie (powietrze), które bedą sie wypełniały skruszonymi podczas chodzenia ziarnami keramzytu. Po pewnym czasie podłoga zacznie nie równo siadać. Dlatego drobniejszy 4mm. Płyty OSB na pióro/wpust klejone ze sobą klejem D3 do drewna. Płyty nalezy układać napisami do góry

marcopolo87
25-05-2010, 23:34
To jeszcze pytanie, jak lepiej zagęścić? Ręcznie ubijakiem o wym. gdzieś 40x40cm czy małą zagęszczarką?