PDA

Zobacz pełną wersję : przygotowanie podłoża pod płyty k-g



zenekxxx
22-05-2010, 18:12
Witam
Po raz pierwszy kładę płyty k-g na klej (mocar T)
Pytanie: na ścianach mam położony cekol i pomalowane emulsją, wszystko to dobrze trzyma. Czy bezwzględnie trzeba to skuć czy można zagruntować unigruntem i przyklejać płyty ??

Dzięki

GR***CH
23-05-2010, 17:10
Dobrze trzyma to jest zawsze stwierdzenie ogólne.Powinno się skuć dlatego że klej jakiś czas jest wilgotny to raz a poza tym to jest produkt chemiczny i może rozpuścić farbę a wtedy będzie grzechotało.Wszystko zależy gdzie te ściany i jakie jest przeznaczenie pomieszczeń.Jeśli ja bym gruntował to gruntem z górnej półki : mapei,sopro.Napisz coś więcej o pomieszczeniach.

zenekxxx
23-05-2010, 17:36
Blok 10-cio piętrowy zbudowany w 79'tym,
no cóż jak trzeba skuć to trzeba, ale przeraża mnie ten pył z tynku w całym mieszkaniu
Jeszcze jedno, czy płytę tez gruntujemy ?

GR***CH
23-05-2010, 17:48
Będzie to uciążliwe to prawda ale żeby wyglądało pięknie trzeba najpierw pobrudzić.Pamiętaj że takiego remontu nie robi się co rok.Robisz to na wiele lat bo pózniej to tylko malowanie więc wydaje mi się że warto pocierpieć a i pewność 100%.Tylko oczywiście po skuciu gruntujesz i zostawiasz na 12 godzin.

zenekxxx
27-05-2010, 06:49
Ufff. OK ściany przygotowane oczyszczone zagruntowane, ten cekol w niektórych miejscach odchodził łatwo w niektórych razem z warstwą tynku.

Jeszcze pytanko: Czy płytę k-g gruntujemy od wewnątrz unigruntem ?
jeśli tak to raz czy 2 razy ?

Pozdrawiam