PDA

Zobacz pełną wersję : jak zakryć murłate ?



chrobry
23-05-2010, 19:49
Od strony wewnętrznej mam nie obmurowaną murłate. Niestety zostało tam dosyc mało miejsca, cegła na sztorc sie nie zmieści. Tak sobie pomyślałem że przystawie deske i przestrzeń miedzy murłatą a deską zapianuje. Czy to dobry pomysł czy lepiej dociąść pustaka pianowgo, przymurować i przytynkować, a może jeszcze coś innego ? Gdybym to zapianował to po zdjeciu deski pianka bedzie na równo z otynkowaną ścianką kolankową. Czy potem jak będzie to gipsowane gips bedzie trzymał sie pianki ? A musze cos zrobic bo płyty GK na skosie nie zasłonią całej murłaty.

GR***CH
23-05-2010, 20:33
Lepiej zrobić obróbkę pustakiem ale na upartego to można i pianą tylko niskorozprężną i dobrze wyprzyj deskę oraz posmaruj olejem bądz preparatem do szalunków bo inaczej pianka się przyklei do deski. Pózniej obróbka wstępna twardym gipsem - szarakiem albo nida start badz podobne. Jak wyschnie to na tym samym gipsie wklej na całości siatkę elewacyjną ( wtop ją w gips ) .Pózniej wykończ gładzą ,szlif i maluj.

Rom-Kon
23-05-2010, 20:41
...a nie lepiej zamiast pianki dać dobrany grubościowo styropian i na to tynk gipsowy na siatce?

edde
23-05-2010, 20:45
twardy styropian na piankę, na to pasek płyty G/K na wkręty do murłaty, na to tynk na siatce metalowej (leduchowskiego - zakładam,że tynk cem.-wap.)
tak mam i jest ok

GR***CH
23-05-2010, 20:54
Tez się dołączam.Z tym styropianem to fajny pomysł.

chrobry
23-05-2010, 21:12
...a nie lepiej zamiast pianki dać dobrany grubościowo styropian i na to tynk gipsowy na siatce?

Jeżeli już iść tą drogą to czy nie lepszy będzie zwykły tynk (są takie gotowe zaprawy tynkarksie) skoro poniżej jest też zwykły tynk ? Czy jednak dać gipsowy ?

edde
23-05-2010, 21:17
daj zwykły c-w, pamiętaj o siatce leduchowskiego z zakładem na ścianie (skuj stary tyn na 10-15 cm poniżej murłaty i nałóż siatkę na to skucie i obróbkę murłaty, to wzmocni i zapobiegnie pęknięciom i rysom w tym miejscu i to zatynkuj))

orko
24-05-2010, 12:33
A ja mam inną radę.
Skoro widać murłatę, tzn, że jeszcze sporo możesz dołożyć ocieplenia.
Skosy trzeba tak obniżyć aby murłata została zakryta, bo potem będziesz zastanawiał się dlaczego masz zimno wilgoć i inne kwiatki w okolicach murłaty właśnie.

Dawidowski
24-05-2010, 12:45
U mnie jest tak twardy styropian przyklejony pianką do murłaty,dodatkowo połapany wkrętami z dużymi podkładkami, na to siatka i tynk cementowo-wapienny położony kiedy tynkowaliśmy ściany. Wszystko wygląda jednolicie ze ścianką kolankową. Jak narazie a od tynkowania minęło prawie 2 miesiące jest ok.