PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie - czy to bardzo niedobra cena...?



revalidon
24-05-2010, 07:26
Witam wszystkich i chciałem sie poradzić... Robię ogrodzenie, a w mojej okolicy nie ma zbyt wiele firm od ogrodzeń, własciwie jest tylko jedna... Zwróciłem sie tam z wyceną ogrodzenia i troche mnie zaskoczyła cena tzn. jej wysokość, ale może nie mam racji...

Otóż za ogrodzenie o długości 17,5 metra i wysokości 1,6 m zrobione z prętów 14x14 mm zakończonych grotem, do tego cztery słupki 60x60 mm, do tego brama szerokości 6 metrów z takich samych prętów oraz trzy furtki o szerokości 1 m, 0,8 m, 0,8 m firma zażyczyła sobie 20 tysięcy zł... Wydaje mi się to dużo, ale może nie mam racji... Do tego oczywiście napęd bramy oraz mnalowanie farbą proszkową w kolorze grafitowym... Dodam, że pręty będą proste czyli nie żadne kute, jedynie bedą do nich dospawane groty, które pewnie są prefabrykowane...
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w cenie takich ogrodzeń...?

alphatom79
24-05-2010, 08:19
Też mi się wydaje że dosyć dużo, ale z jakiego materiału będzie zrobione ogrodzenie ?

revalidon
24-05-2010, 10:39
Ze stali, ale jakiej to nie wiem... Ot zwykłe pręty o przekroju kwadratu 14x14 mm w rozstawie co 10 cm i wysokości 1,6 metra... Do końca prętów bedą przyspawane groty, które sa prefabrykowane...

wkuzdub
24-05-2010, 12:35
Hej.

Powiedziałbym CI czy to dużo czy mało, bo sam wykonuje ogrodzenia, ale z kamienia ;)

Jeśli chodzi o firmę od przęseł, bram itd to polecam firmę kratex.
Tutaj masz linka na ich stronę http://www.kratex.nazwa.pl/index.htm

U mnie robili elementy kute. Mogę ich polecic z czystym sumieniem ;)

Pzdr

zbigmor
25-05-2010, 12:45
Otóż za ogrodzenie o długości 17,5 metra i wysokości 1,6 m zrobione z prętów 14x14 mm zakończonych grotem, do tego cztery słupki 60x60 mm, do tego brama szerokości 6 metrów z takich samych prętów oraz trzy furtki o szerokości 1 m, 0,8 m, 0,8 m firma zażyczyła sobie 20 tysięcy zł... Wydaje mi się to dużo, ale może nie mam racji... Do tego oczywiście napęd bramy oraz mnalowanie farbą proszkową w kolorze grafitowym... Dodam, że pręty będą proste czyli nie żadne kute, jedynie bedą do nich dospawane groty, które pewnie są prefabrykowane...
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w cenie takich ogrodzeń...?[/QUOTE]


Brama jakieś 6kPLN i około drugie tyle za przęsła. W 15kPLN powinno się zamknąć przy zadowoleniu obu stron.

revalidon
26-05-2010, 07:19
Dzieki za jakiś poglad na sprawę... W wyucenie uwzględniono u mnie napęd Thor 1551, który kosztuje 2,5 tys. zł, czy wiuęc w bramie za 6 tys. uwzgledniałeś napęd..? pozdrawiam...

zbigmor
26-05-2010, 09:19
Dzieki za jakiś poglad na sprawę... W wyucenie uwzględniono u mnie napęd Thor 1551, który kosztuje 2,5 tys. zł, czy wiuęc w bramie za 6 tys. uwzgledniałeś napęd..? pozdrawiam...

Uwzględniałem, tylko FAAC, a nie Nice, ale to istotna, ale niewielka przy całości różnica.

wojtas122
27-05-2010, 21:39
Mimo,że sam ,,działam" w temacie ogrodzeń kutych, to kwota podana jest za wysoka. Polecam ponegocjować

ewoja
08-06-2010, 12:49
ja mam pytanie z tej samej beczki ale chodzi mi o ogrodzenie z elementów/bloczków betonowych wykonawca zaproponowł mi 250 zł za metr bez fugowania wydaje mi się trochę dużo czy ktoś ma doświadczenie w tego typu ogrodzeniach i mógłby mi podpowiedzieć ile mniej więcej ceni się taką pracę