PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BW-01 pracownia DOBRE PROJEKTY



sylah
24-05-2010, 22:25
Witam,

Poszukuję kogoś, kto buduje lub zamierza budować dom BW-01 z pracowni z Jeleniej Góry.

sylah
07-06-2010, 12:52
Czy nikt nie buduje tego domku?

caxap77
07-06-2010, 20:58
Witam serdecznie,
ja co prawda jeszcze nie buduję - jestem na etapie uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy ale na 99% będę właśnie budował ten domek (z niewielkimi modyfikacjami).
Pozdrawiam
caxap77

sylah
08-06-2010, 22:49
Super! W końcu się ktoś znalazł. My też gdzieś na tym etapie, ale chyba się zdecydujemy na ten domek, chociaż to pewnie trochę potrwa. Jakie modyfikacje planujesz?

caxap77
09-06-2010, 08:08
Tak na chwilę obecną to na pewno rezygnacja z wykusza. Dopiero wtedy ten dom zmieści mi się na działce przy zachowaniu wszystkich wymaganych odległości od ogrodzenia. A co do dalszych modyfikacji to się okaże. Co prawda zmniejszy się metraż pokoju dziennego ale z drugiej strony budowa będzie ciut tańsza co ma dla mnie niebagatelne znaczenie :)

sylah
09-06-2010, 20:17
No to ja planuję trochę więcej zmian. Na dole w sumie żadnych, tylko myślimy o poszerzeniu garażu o 1 m. No i zastanawiam się nad przesunięciem spiżarki na przeciwległą ścianę. Ta kuchnia na dole jest trochę mała i myślimy, czy aby jej nie wydłużyć i zrównać ze scianą kotłowni. Nie jestem do tego przekonana, bo wtedy dom zmieni wygląd, dlatego chciałabym go najpierw zobaczyć w realu, ale jak widać, nie wiem, czy to jest możliwe, bo coś mało tych budujących...
Na górze natomiast z tego najmniejszego pokoju chcemy zrobić garderobę (8 m to dla mnie trochę mało jak na sypialnię) i korytarz do pokoju nad garażem. W pokoju nad garażem na pewno 1 lukarna, chyba od frontu. I to by było na tyle.
Gdzie będziesz budował? My w okolicach Bydgoszczy.

caxap77
09-06-2010, 21:45
Ja będę budował w okolicach Żyrardowa.
Ciężko ci będzie ten dom zobaczyć w realu jako, że to jest stosunkowo nowy projekt choć z drugiej strony ta pracownia ma kilka podobnych, starszych projektów.

sylah
10-06-2010, 21:44
No właśnie zastanawiam się jak stosunkowo młody jest ten projekt. Najbardziej zależy mi na zobaczeniu parteru, a w kilku projektach jest podobny metraż, jeśli chodzi o salon i kuchnię. Może w końcu dołaczy ktoś budujący ten dom...

jack.s
18-06-2010, 03:17
W jakiej miejscowości koło Bydgoszczy zamierzasz się budować? Ja mam pozwolenie na budowę dla BW-01 i ruszam w sierpniu. Pozdrawiam.
Jacek

sylah
18-06-2010, 07:52
Witam. No wreszcie pojawił sie ktoś, kto się będzie budował. Ja jestem na razie na etapie warunków zabudowy. Może cos ruszymy w przyszłym roku. Mamy działkę w okolicach Koronowa, w gminie Dobrcz. A Ty? Wprowadziłeś jakieś zmiany w projekcie? Z czego bedziesz budował?Mam nadzieję, że podzielisz się spostrzeżeniami. :)

podwojg
18-06-2010, 13:09
Witam,

Fajnie, że ktoś również jest zainteresowany tym projektem. Ja też mam zamiar budować wg projektu BW-01 z kotłownią na paliwo stałe (węgiel, miał).
Jest to również najlepszy projekt jaki znaleźliśmy. Odpowiada całkowicie naszym wymaganiom. Nie chciałbym w nim nic zmieniać, ale wszytko bedzie zależało od działki jaką wkrótce mamy zamiar nabyć. Ta której cene negocjujemy wymagałaby skrócenia domu o 1m a więc pozbycie się wykusza lub zmniejszenie salonu... ale to jest jeszcze do przemyślenia. Będziemy sie budować w okolicach Radomia.

Pozdrawiam budowniczych....

sylah
18-06-2010, 13:33
Witam! szkoda, że nie bliżej. :) A kiedy zamierzasz zacząć budowę?

jack.s
18-06-2010, 20:20
Dom spodobał nam się taki jak w projekcie, zobaczymy bo na pewno jakieś zmiany kosmetyczne w środku będą, ale to już w trakcie budowy. Działkę mamy w gminie Zławieś Wielka a budować zamierzamy z porothermu Eder.

sylah
19-06-2010, 07:45
No to całkiem blisko. Mam nadzieję, że zgodzisz się na pokazanie domu, jak będziecie mieli już go pod dachem... :) Bardzo by mi na tym zależało. Co innego projekt, a co innego zobaczyc na żywo.

jack.s
19-06-2010, 13:31
nie ma problemu. budowlancy powiedzieli mi, ze budowa do stanu surowego otwartego to dla nich niecale 3 miesiące. Czas pokaże, chociaż umowę z nimi mam tak ustaloną, że będe im płacił etapami tj. po zakończeniu każdego, dlatego nie przewiduje że ekipa będzie się obijać :)

sylah
21-06-2010, 07:31
To super, dzięki. Na pewno odezwę się w listopadzie.

mzebrowski
09-07-2010, 19:43
my też wstepnie wybraliśmy projekt tego domu i interesuje nas wyliczone koszty stanu surowego otwartego jak i dalsze koszty budowy tego domu do stanu surowego zamkniętego, bo my chcielibyśmy zacząć budowę w przyszłym roku,

kubisio
10-08-2010, 13:33
Witajcie, cieszymy się, że znaleźliśmy to jedyne jak narzazie forum dotyczące BW-01. Mało informacji na temat tego domku, a również przymierzamy się do jego budowy, którą zaczniemy w przyszłym roku. Mam nadzieję, że będziemy się wymieniali doświadczeniami i informacjami. Ja na dzień dzisiejszy posiadam ogólny kosztorys tego domu aktualny na IV kwartał 2009 roku. Jeśli ktoś jest zainteresowany z chęcią prześlę, proszę tylko o adres e-mail. (kosztorys na moją prośbę wysłała mi pracownia z Jeleniej Góry)

sylah
11-08-2010, 14:12
Dzięki bardzo za kosztorys!

sylah
18-08-2010, 14:15
Witam ponownie! Czy dysponuje ktoś może rzutem parteru? Chodzi mi o dokładne wymiary, zwłaszcza kuchni?

rombud2011
30-08-2010, 15:23
Witam

Mam rzut parteru i góry, proszę o jakieś namiary to prześlę.

sylah
20-09-2010, 12:13
Witam ponownie,
Gdyby ktoś miał te rzuty, to proszę o kontakt, bo rombud2011 się nie odezwał. :)

rombud2011
21-09-2010, 18:41
Witam

Proszę o przesłanie adresu e-mail, mój adres [email protected]:p

pomian75
25-09-2010, 18:21
Witam wszystkich, budujących i planujących budować dom wg projektu BW01.
Czy ktoś kontaktowł się z projektantami (architektami), bo ja próbowałem ale nie odpisują .
"odpowiemy na wszystkie pytania" nie sprawdza się, może ja planuje i się zastanawiam nad tym projektem a nic z tego nie będzie.
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami z tym biurem. Bo dobry kontakt w "razie czego" też jest ważny.
Pozdrawiam.

trammel
20-10-2010, 09:00
Witam,

Ja kliknąłem na link z e-mailem do architekta -z ich strony internetowej odpowiedzieli i przysłali kosztorys uproszczony oddzielnie na budynek i oddzielnie na garaż.

Ten, który jest na stronce internetowej z 2007 jest mało aktualny.

Pozdrawiam

krzycho_63
21-10-2010, 18:04
Ja również zakupiłem projekt domu bw-01. Obecnie uzyskałem pozwolenie na budowę. Zamierzam budować na wiosnę przyszłego roku. Dom stawiam na działce na Mazurach.

tus20
23-10-2010, 16:13
witam;) mogę prosić info o kosztach i wymiary parteru i poddasza na meila [email protected];) dziękuję i pozdrawiam

trammel
06-11-2010, 15:59
Witam,
Ma może ktoś z Was wycenę stanu surowego otwartego ( z dachem ) od firmy budowlanej?

Pozdrawiam

GOMI_2005
14-11-2010, 08:31
Witam planujemy zakupić ten projekt i rozpocząć budowę w przyszłym roku.
Jak mógłbym prosić o przesłanie kosztorysu, wyceny wybudowania stanu surowego oraz rzuty pomieszczeń.
dane proszę przesłać na adres: [email protected]
Z góry dziękuje i pozdrawiam

jack.s
17-11-2010, 22:49
Też zastanawiałem się nad podniesieniem ścianki kolankowej. Teraz widzę, że dobrze zrobiłem nie ingerując w bryłę. W projekcie ścianka oryginalnie wychodzi i tak wysoka (aż się moi budowlańcy zdziwili) na 3 pustaki + wieniec (wysokość 1 pustaka) + murłata. Wszystko kwestia gustu :)
Przesyłam link jak to wygląda na żywo : http://picasaweb.google.com/lh/photo/DW06VXAfnRmn59M9E1YmCQ?feat=email

Pozdrawiam,
Jacek

jack.s
17-11-2010, 23:01
co do schodów to mam betonowe.

jack.s
17-11-2010, 23:08
co do schodów to mam betonowe.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/WT-q1vhwlcJI8aFg4pPqIw?feat=email

GOMI_2005
18-11-2010, 13:28
http://picasaweb.google.com/lh/photo/WT-q1vhwlcJI8aFg4pPqIw?feat=email

Witam
mam pytanie gdzie ten dom można zobaczyć na żywo, oraz ile kosztowało Państwa wybudowanie w stanie surowym.
Jakbyście mieli Państwo więcej zdjęć to proszę o przesłanie na maila: [email protected]

jack.s
18-11-2010, 16:59
Witam
mam pytanie gdzie ten dom można zobaczyć na żywo, oraz ile kosztowało Państwa wybudowanie w stanie surowym.
Jakbyście mieli Państwo więcej zdjęć to proszę o przesłanie na maila: [email protected]

Jeżeli chodzi o koszty to stan surowy otwarty z dachem deskowanym pod papą i podbitką drewnianą z krokwiami wycinanymi i pomalowanymi na brązowo tj. materiały +robocizna to około 100000zł ( myślałem, że się zmieszczę w 90000) Dokładnie jak podliczyłem wyszło 97100zł. Kwota wraz z materiałem na ścianki działowe z bk i z robocizną. Zdjęcia prześlę jak tylko zrobią do końca dach, bo teraz ciągle leje i się wszystko ślimaczy. Mam w tej chwili dosłownie połowę domu pod dachem.

Pozdrawiam,
Jacek

jack.s
18-11-2010, 17:02
Jeżeli chodzi o koszty to stan surowy otwarty z dachem deskowanym pod papą i podbitką drewnianą z krokwiami wycinanymi i pomalowanymi na brązowo tj. materiały +robocizna to około 100000zł ( myślałem, że się zmieszczę w 90000) Dokładnie jak podliczyłem wyszło 97100zł. Kwota wraz z materiałem na ścianki działowe z bk i z robocizną. Zdjęcia prześlę jak tylko zrobią do końca dach, bo teraz ciągle leje i się wszystko ślimaczy. Mam w tej chwili dosłownie połowę domu pod dachem.

Pozdrawiam,
Jacek

Kwota ta nie powinna się zmienić, ale kto tam wie ... w budowaniu ciągle coś wchodzi...

jack.s
18-11-2010, 17:07
Kwota ta nie powinna się zmienić, ale kto tam wie ... w budowaniu ciągle coś wchodzi...

a jeśli chodzi o oglądanie domu to nie ma problemu tylko jak napisałem wcześniej wolałbym później jak będzie dach :)

pomian75
18-11-2010, 18:47
Witam
w końcu jakieś konkrety, ja liczyłem że wyjdzie dużo wiecej i z suporeksu a nie z cegły.
a ile wzieli budowlańcy?
bo odemnie chcą 40 tys.
Pozdr.
Irek

jack.s
18-11-2010, 19:41
Witam
w końcu jakieś konkrety, ja liczyłem że wyjdzie dużo wiecej i z suporeksu a nie z cegły.
a ile wzieli budowlańcy?
bo odemnie chcą 40 tys.
Pozdr.
Irek
No ja też wcześniej znalazłem ekipę, która mury chciała postawić za 37500zl...., wziąłem ekipę inną (na szczęście) która wzięła 24tys zł za stan surowy otwarty z dachem. Ekipa 3 panów z Borów Tucholskich bardzo dokładnych i znających się na rzeczy. Widziałem jak zbudowali dom sąsiadowi i słyszałem co mówiły inne ekipy, które po nich robiły.. Zobaczę jeszcze jak to będzie u mnie, przy wykończeniówce tj. wszystko się okaże.

PS. Budowanie tą cegła i pustakiem z bk wyszło by podobnie - cena porothermu spadła i za pustak wychodziło po 5,1zł brutto, za bk 7zł. Projekt był zaadoptowany pod porotherm, dlatego nie zmieniałem.

caxap77
18-11-2010, 19:45
Jack.s - bądź tak miły i zrób parę fotek twego domu z zewnątrz. Zżera mnie ciekawość jak wygląda. Ja, jak napisałem na początku tego wątku też buduję BW-01 z modyfikacją polegającą na usunięciu wykusza. Szumne słowo 'buduję' - mam na razie wylane ławy fundamentowe :) Stan surowy planuję na lipiec przyszłego roku. Mój domek będzie z betonu komórkowego. Pozdrawiam

jack.s
18-11-2010, 19:57
Jack.s - bądź tak miły i zrób parę fotek twego domu z zewnątrz. Zżera mnie ciekawość jak wygląda. Ja, jak napisałem na początku tego wątku też buduję BW-01 z modyfikacją polegającą na usunięciu wykusza. Szumne słowo 'buduję' - mam na razie wylane ławy fundamentowe :) Stan surowy planuję na lipiec przyszłego roku. Mój domek będzie z betonu komórkowego. Pozdrawiam

dobra jutro strzelę fotkę na budowie. Ja mam wykusz tj. słupki w wykuszu zrobione z bk bo porotherm nie za bardzo się nadawał.

jack.s
19-11-2010, 16:07
dobra jutro strzelę fotkę na budowie. Ja mam wykusz tj. słupki w wykuszu zrobione z bk bo porotherm nie za bardzo się nadawał.


Witam forumowiczów,

Zgodnie z obietnicą byłem dziś na działce i zrobiłem kilka zdjęć. Mam nadzieję, że spodoba się Wszystkim.
Trochę było ciemno dlatego zdjęcia nie są zbyt dobrej jakości.
link:
http://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname=jack.staniszewski&target=ALBUM&id=5541290790622674561&authkey=Gv1sRgCKTDzpax7-OXnwE&invite=CO-do-8J&feat=email
PS. Jak widać na zdjęciach dach jeszcze w budowie...
Pozdrawiam,
Jacek

pomian75
19-11-2010, 18:25
Witam
Jak widać na zdjęciach chyba zmieniłeś okna nad garażem, w projekcie (w necie) są dachowe czy już jak sprzedają to zmienili projektanci
A na dach dachówka czy blacha?
pozdr.

jack.s
19-11-2010, 19:32
Witam
Jak widać na zdjęciach chyba zmieniłeś okna nad garażem, w projekcie (w necie) są dachowe czy już jak sprzedają to zmienili projektanci
A na dach dachówka czy blacha?
pozdr.

W projekcie okna dachowe można zamienić na zwykłe szczytowe jest to wariantowa opcja. Wybrałem to, gdyż jest to tańsze rozwiązanie. Jeżeli chodzi o pokrycie to będzie to dachówka, ale szczyty będą obrobione blachą. Skrajne dachówki lewe i prawe są bardzo drogie i dlatego zamiast nich będą obróbki blacharskie. Dach chce zrobić w przyszłym roku na wiosnę.... Wiatr musi mi trochę przesuszyć dom, bo przez te deszcze wszystko namokło.

Pozdrawiam,
Jacek

Sławomir78
19-11-2010, 20:54
Witam na forum. Jeszcze nie buduję, ale zbieram dokumenty itd... Mam działeczkę 26 szeroką- interesuje mnie BW-01 czy zmieści się z wykuszem i garażem. Inna sprawa - wjazd od strony zachodniej, czy nie będzie ciemno w salonie ? Pozdrawiam budujących

jack.s
19-11-2010, 22:59
Witam na forum. Jeszcze nie buduję, ale zbieram dokumenty itd... Mam działeczkę 26 szeroką- interesuje mnie BW-01 czy zmieści się z wykuszem i garażem. Inna sprawa - wjazd od strony zachodniej, czy nie będzie ciemno w salonie ? Pozdrawiam budujących

Witam,

Ja mam działkę szeroką na 30m i dom z wykuszem spokojnie się zmieścił. W projekcie i na stronie dobreprojekty.pl przy BW-01, że minimalny wymiar działki to 22.80 m, dlatego jeżeli masz 26m szeroką to spokojnie się zmieści. Pamiętaj tylko żeby odsunąć się od działki sąsiada przynajmniej na 4m z jednej strony - wtedy nie ma problemu z oknami szczytowymi itp. Z tego co piszesz to wykusz miałbyś w kierunku południa, taras od wschodu no i wjazd i drzwi wejściowe + kuchnię od strony zachodniej, jak dla mnie wszystko OK. Po stronie wschodniej na poddaszu miałbyś sypialnie, po stronie zachodniej pokoje dla dzieci i łazienkę na górze.

Pozdrawiam,
Jacek

trammel
20-11-2010, 11:45
Witam,

chyba pierwszy BW-01 w Polsce. Tania ekipa, a widać, że dobrze i szybko budują. W moich okolicach śpiewają sobie dużo więcej.Też zastanawiam się nad deskowaniem pod dachówkę
Pozdrawiam
Artur

Sławomir78
20-11-2010, 16:50
Witam. Jak obejrzeć zdjęcia od "jack.s" ? Udaje mi się otworzyć tylko jedno, a pewnie jest więcej.:bash::bash:

rombud2011
21-11-2010, 08:39
Witam

Wreszcie można obejrzeć jakieś foto domu w realu, ja mam już projekt i jestem w trakcie załatwiania pozwolenia i liczę że swój też w przyszłym roku będę oglądał w realu.
Co do do modyfikacji, to planuję usunięcie wykuszu (możliwość powiększenia kuchni) i poszerzenie garażu o 1,5m.
Zastanawiałem się także na wersję na ogrzewanie gazowe mimo iż planuję ogrzewanie miałem. Kotłownia na gaz jest dość szeroka, wystarczy tylko wymiennik na wodę umieścić na ścianie i powinno być dobrze. Dzięki temu zabiegowi zyskujemy na pokoju i łazience.
Myślałęm także o schodach betonowych ale ze schowkiem i góra również ze ścianami budowanymi.
Widzę że kolega zastosował kominy systemowe, można wiedzieć jakiej firmy?

Pozdrawiam

jack.s
21-11-2010, 14:05
Witam

Wreszcie można obejrzeć jakieś foto domu w realu, ja mam już projekt i jestem w trakcie załatwiania pozwolenia i liczę że swój też w przyszłym roku będę oglądał w realu.
Co do do modyfikacji, to planuję usunięcie wykuszu (możliwość powiększenia kuchni) i poszerzenie garażu o 1,5m.
Zastanawiałem się także na wersję na ogrzewanie gazowe mimo iż planuję ogrzewanie miałem. Kotłownia na gaz jest dość szeroka, wystarczy tylko wymiennik na wodę umieścić na ścianie i powinno być dobrze. Dzięki temu zabiegowi zyskujemy na pokoju i łazience.
Myślałęm także o schodach betonowych ale ze schowkiem i góra również ze ścianami budowanymi.
Widzę że kolega zastosował kominy systemowe, można wiedzieć jakiej firmy?

Pozdrawiam

kominy IBF
pozdrawiam,
Jacek

mdrzymala
22-11-2010, 20:24
Witam na forum. Jeszcze nie buduję, ale zbieram dokumenty itd... Mam działeczkę 26 szeroką- interesuje mnie BW-01 czy zmieści się z wykuszem i garażem. Inna sprawa - wjazd od strony zachodniej, czy nie będzie ciemno w salonie ? Pozdrawiam budujących

Witaj!
Popatrz na BW-02 - wydaje sie ciekawszym rozwiazaniem jak ma sie wjazd od zachodu. Salon ląduje od strony wejscia co prawda - ale zona za to nie dostanie udaru z przegrzania w upalne dni w kuchni. Ja wlasnie nad tym domem sie zastanawiam.

Sławomir78
24-11-2010, 19:08
Witaj. Ja wcześniej pisałem , że nie mogę otworzyć zdjęć ( pisałem do jack.s) - internet radiowy i coś figlował. Ale już OK - fotki BW01 już widziałem. Zgodzę się z twoją opinią, ale nie podoba się nam że do kuchni trzeba iść przez salon. Co prawda to na moje BW02 ma ciekawsze rozwiązanie z kotłownią - ja patrzę pod kątem węglowego.

jack.s
25-11-2010, 11:48
Witam,

Właśnie się dowiedziałem, że jutro zakończenie etapu "stan surowy otwarty" :) Wszystkie ścianki działowe będą jutro gotowe. Byłem dziś na działce i muszę przyznać, że rozkład pomieszczeń jest super. Szczególnie łazienka na górze wyszła nam baaaardzo duża :) Jestem zadowolony i szczęśliwy, że udało się zadaszyć dom przed pierwszym śniegiem i zimą.

Pozdrawiam,
Jacek

jack.s
25-11-2010, 11:52
Witam,

Właśnie się dowiedziałem, że jutro zakończenie etapu "stan surowy otwarty" :) Wszystkie ścianki działowe będą jutro gotowe. Byłem dziś na działce i muszę przyznać, że rozkład pomieszczeń jest super. Szczególnie łazienka na górze wyszła nam baaaardzo duża :) Jestem zadowolony i szczęśliwy, że udało się zadaszyć dom przed pierwszym śniegiem i zimą.

Pozdrawiam,
Jacek

Budowa trwała około 3 miesięcy, sporo było przerw spowodowanych niesprzyjającą pogodą. Panowie z ekipy okazali się rzetelni i słowni. Skończyli tak jak zapowiadali tj. po 3 miesiącach.

Sławomir78
25-11-2010, 21:35
Witaj Jacku. Możesz wrzucić parę fotek w środku?

sylah
26-11-2010, 09:43
Witam,

My tez liczyliśmy, że będzie duzo więcej, więc to duże pocieszenie... Zwłaszcza, że budować będziemy niedaleko...
A myślał ktos o zrobieniu pokoju nad garażem?

jack.s
26-11-2010, 13:08
postaram się, ale ciężko będzie złapać wszystko jak jest bo nie mam obiektywu szerokokątnego.. a przydałby się.


Witaj Jacku. Możesz wrzucić parę fotek w środku?

aagusia
02-12-2010, 23:29
Witam,
zainteresował mnie ten projekt ale kosztorys na stronie jest nieaktualny. Czy można prosić o przesłanie na e-maila uproszczonych kosztorysów budynku i garażu. Z góry bardzo dziękuję. Mój e-mail [email protected]

sebass_
29-12-2010, 20:32
Witam, jeżeli ktoś z Was buduje BW-02 to zapraszam na http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170738-Projekt-BW-02-pracownia-Jelenia-g%C3%B3ra

czy mogę prosić o więcej fotek z realizacji BW-01 ?? Będę bardzo wdzięczny gdyż ja właśnie zakupiłem projekt BW-02 i jestem na etapie załatwiania formalności. Projekciki są podobne, więc jeśli ktoś posiada to proszę o fotki z waszych realizacji :)

Pozdrawiam i do siego roku.

asia01
09-01-2011, 21:59
Witam
Zakupiliśmy z mężem projekt BW -01 który obecnie jest w adaptacji. Z budową ruszamy na wiosnę. Wybraliśmy ten projekt z pośród tysiąca innych ze względu na doskonałą funkcjonalność i jego wygląd. Ze zmian jakie wprowadziliśmy to likwidacja garażu na rzecz drewnianej wiaty, zmiana schodów z drewnianych na betonowe oraz likwidacja dwóch okien dachowych.Czekamy na więcej zdjęć z realizacji budowy BW-01 bo coś mało ich na tym forum.
Pozdrawiamy

robertk_2005
11-01-2011, 19:33
Witam wszystkich. Zacznę od tego że projekt zakupiliśmy z żoną we wrześniu 2010r. Mieliśmy wiele wątpliwości czy to właśnie ten projekt domu. Wtedy nie było żadnego forum na temat budowy tego domu. Decyzję podjęliśmy po kilku konsulatacjach min. z kolegą kóry w chwili obecnej buduje dom lecz inny projekt. Podpowiedział nam on że projekt domu musi być jak najbardziej prosy bez żadnych konbinacji i zmian. Po to potem odbija się w kosztach. I taki on jest. Druga podowiedź to był fakt iż taki dom został wybudowany niedaleko miejsca naszego zamieszkania i stał w stanie surowym otwartym więc mieliśmy okazję kilkakrotnie tam podjechać i pooglądac jak to wygląda. To nam wiele pomogło i tak podjęliśmy decyzję. Teraz widzę że wreszcie coś drgnęło i forum zaczęło wypełniać się poradami. Dlatego rónież postanowiłem dołączyć, chociaż nie mam czym się jeszcze pochwalić. Jesteśmy na etapie załatwienia pozwolenia, jeszcze jakiś miesiąc czasu i je będziemy mieli.
Myślę że od dzisiaj będę stałym gościem. Teraz odnośnie budowy.
Wraz z żoną postanowiliśmy poszerzyć garaż o 1 metr, dodać dwa okna dachowe w pokojach na poddaszu, zrezygnowliśmy z okna dachwego na poddaszu. To jak narazie tyle zmian. Mamy kilka wycen. Zdecydowaliśmy się na fachowaca który wykona nam prace od stanu zerowego ścian szczytowych wycenił się na 30.000 zł brutto za robociznę, materiały wcenił mi na 65 tyś. Mam również jedną wycenę na dach jest to 68 tyś całość. Miał jeszcze dziś przyjechać jeden fachowiec od dachu lecz nie dotarł . Jeżeli ktoś ma inne wyceny prosszę o wpisy na forum.
Na dziś to tyle jeżeli będą jakieś pytania z chęcią odpowiem, również liczę na innych. Do usszenia.

robertk_2005
11-01-2011, 19:42
To jeszcze ja raz. Mam prośbę do jack.s jak byś mógł to wstaw jakieś fotki z salonu i kuchni. Konkretnie interesuje mnie ścianka między kuchnią a salonem i spiżarka. Dzięki

jack.s
31-01-2011, 02:16
Witam,

Niestety na budowie dawno mnie nie było.. urodziła mi się córeczka, dlatego na budowę pojadę jak będzie więcej czasu:P . Proszę podać maila to wyślę fotki te co mam. Aha u mnie nie ma spiżarki, zrezygnowaliśmy z niej.
Pozdrawiam,
Jacek

To jeszcze ja raz. Mam prośbę do jack.s jak byś mógł to wstaw jakieś fotki z salonu i kuchni. Konkretnie interesuje mnie ścianka między kuchnią a salonem i spiżarka. Dzięki

jack.s
31-01-2011, 02:45
wydaje mi się, że to za dużo za ten dach chcą. u mnie za postawienie domu ekipa wzięła 24000 zł - stan surowy otwarty czyli mury, ścianki działowe, więźba + deskowanie+ pokrycie papą. na pokrycie dachu (blacho-dachówka Ruukki) liczę wydać około 21000zł - jest to koszt robocizny i materiału w tym 3 okna dachowe.
kupiłem już okna i bramę garażową i drzwi zewnętrzne - koszt około 19000zł. Łącznie stan surowy zamknięty to koszt 100000zł za stan surowy otwarty + 21000 dach+19000 okna i drzwi = 140000zł. U Ciebie stan surowy otwarty wychodzi 163 tys zł, ale wiem że to też zależy od tego gdzie budujesz bo ceny materiału są zbliżone natomiast robocizna to zupełnie inna bajka.

jack.s
31-01-2011, 23:07
Witam,

Link zawiera zdjęcia wnętrz BW-01 w stanie surowym otwartym. Miłego oglądania:
http://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname=jack.staniszewski&target=ALBUM&id=5568464729995204721&authkey=Gv1sRgCKi4otGM1MHUgQE&invite=CKzgtM0O&feat=email

jack.s
31-01-2011, 23:19
Robert pomyślcie z żoną o kominku tzn. gdzie byście go ustawili. W projekcie są dwa warianty. Ja budując ponownie zdecydowałbym się na kominek w wariancie kuchnia bez drzwi tj. kominek przy ściance działowej między kuchnią a salonem. Mam u siebie odwrotnie i powiem szczerze, że salon jest mało ustawny i chodzi też między innymi o ustawienie telewizora... koło kominka mamy bardzo mało miejsca a jak wrzucimy go na ściankę między kuchnią a salonem to obawiam się że słońce będzie przeszkadzało.

Pozdrawiam


Witam wszystkich. Zacznę od tego że projekt zakupiliśmy z żoną we wrześniu 2010r. Mieliśmy wiele wątpliwości czy to właśnie ten projekt domu. Wtedy nie było żadnego forum na temat budowy tego domu. Decyzję podjęliśmy po kilku konsulatacjach min. z kolegą kóry w chwili obecnej buduje dom lecz inny projekt. Podpowiedział nam on że projekt domu musi być jak najbardziej prosy bez żadnych konbinacji i zmian. Po to potem odbija się w kosztach. I taki on jest. Druga podowiedź to był fakt iż taki dom został wybudowany niedaleko miejsca naszego zamieszkania i stał w stanie surowym otwartym więc mieliśmy okazję kilkakrotnie tam podjechać i pooglądac jak to wygląda. To nam wiele pomogło i tak podjęliśmy decyzję. Teraz widzę że wreszcie coś drgnęło i forum zaczęło wypełniać się poradami. Dlatego rónież postanowiłem dołączyć, chociaż nie mam czym się jeszcze pochwalić. Jesteśmy na etapie załatwienia pozwolenia, jeszcze jakiś miesiąc czasu i je będziemy mieli.
Myślę że od dzisiaj będę stałym gościem. Teraz odnośnie budowy.
Wraz z żoną postanowiliśmy poszerzyć garaż o 1 metr, dodać dwa okna dachowe w pokojach na poddaszu, zrezygnowliśmy z okna dachwego na poddaszu. To jak narazie tyle zmian. Mamy kilka wycen. Zdecydowaliśmy się na fachowaca który wykona nam prace od stanu zerowego ścian szczytowych wycenił się na 30.000 zł brutto za robociznę, materiały wcenił mi na 65 tyś. Mam również jedną wycenę na dach jest to 68 tyś całość. Miał jeszcze dziś przyjechać jeden fachowiec od dachu lecz nie dotarł . Jeżeli ktoś ma inne wyceny prosszę o wpisy na forum.
Na dziś to tyle jeżeli będą jakieś pytania z chęcią odpowiem, również liczę na innych. Do usszenia.

trammel
06-02-2011, 09:05
Gratulacje jack.s z okazji urodzenia córeczki a także z powodu dużych postępów na budowie. Super zdjęcia, muszę na nie patrzeć co prawda przez lustro :-) , ale można już sobie wyobrazić jak dom będzie wyglądał w środku. Co do kominka - też się zastanawiałem, ale myślę że mimo wszystko widok na palący się ogień w kominku jest ciekawszy niż to co nam serwuje tv...A poza tym teraz telewizory są trochę cieńsze niż kiedyś i gdzieś to się da upchnąć ;-)
Mam pytanie - czy murowane ścianki na poddaszu zamiast regipsów wymagały jakiegoś wzmocnienia stropu?

Pozdrawiam

jack.s
07-02-2011, 18:18
Gratulacje jack.s z okazji urodzenia córeczki a także z powodu dużych postępów na budowie. Super zdjęcia, muszę na nie patrzeć co prawda przez lustro :-) , ale można już sobie wyobrazić jak dom będzie wyglądał w środku. Co do kominka - też się zastanawiałem, ale myślę że mimo wszystko widok na palący się ogień w kominku jest ciekawszy niż to co nam serwuje tv...A poza tym teraz telewizory są trochę cieńsze niż kiedyś i gdzieś to się da upchnąć ;-)
Mam pytanie - czy murowane ścianki na poddaszu zamiast regipsów wymagały jakiegoś wzmocnienia stropu?

Pozdrawiam

Strop pozostał jak w projekcie, tj. nie wzmacniałem dodatkowo. Tak naprawdę to nie wiem czemu projektant wrzucił na działowe regipsy, ale według mnie za dużo z tym roboty było. Na pustaki 12 z Solbetu użyte do postawienia ścian działowych na parterze i poddaszu wydałem łącznie z klejem około 2400zł + 1000zł robocizna.

robertk_2005
13-02-2011, 15:03
Witam jack.s. Dzięki za odpowiedź myślałem że się już nie odezwiesz, bo jak widzę to jesteś jednym z liderów tego forum. Również gratuluję pociechy.
Co do zdjęć które umieściłeś są super. Jeżeli masz ich więcej to podam e-mail [email protected] , Jeżeli chodzi o wycenę robocizny murarzy to są drożsi lecz z polecenia.Mam inną wycenę dachu, osobno wziąłem cieślę robocizna 6 tyś, dekarz 12 tyś, co do mateiału to narazie szukam jak najlepszych cen z różnych hurtowni. Jestem również ciekaw czemu zlikwidowałeś spiżarkę.
A ha zapomniałem się pochwalić że mamy już POZWOLENIE na budowę, dostaliśmy je 28.01.2011r. jeszcze 14 dni żeby się uprawomocniło. Czekamy tylko na formalności bankowe. Chcemy ruszyć z budową w kwietniu.
Co do kominka to też miałem z tym dylemat i po długich namysłach zostawiliśmy opcję z wariantu z drzwiami do kuchni z holu.
Jack.s mam do ciebie pytanko czy jest faktycznie sens robić okno na klatce schodowej. I jak możesz to przypomnij w jakim rejonie się budujesz. My budujemy się 15 km od Opola. Pozdrawiamy .

jack.s
20-02-2011, 16:49
Witam i gratuluję otrzymania pozwolenia :)
Jeżeli chodzi o spiżarkę to moja małżonka zdecydowała, żeby jej nie budować. W miejscu spiżarki będzie stolik coś jak 'barowy' i krzesła do tego. Okno, na klatce ma sens o ile nie planujesz wstawiać okna dachowego nad schodami. Pierwotnie mieliśmy nie wstawiać okna dachowego i dlatego zostawiliśmy to na klatce..

Budujemy się niedaleko Bydgoszczy.
Pozdrawiam


Witam jack.s. Dzięki za odpowiedź myślałem że się już nie odezwiesz, bo jak widzę to jesteś jednym z liderów tego forum. Również gratuluję pociechy.
Co do zdjęć które umieściłeś są super. Jeżeli masz ich więcej to podam e-mail [email protected] , Jeżeli chodzi o wycenę robocizny murarzy to są drożsi lecz z polecenia.Mam inną wycenę dachu, osobno wziąłem cieślę robocizna 6 tyś, dekarz 12 tyś, co do mateiału to narazie szukam jak najlepszych cen z różnych hurtowni. Jestem również ciekaw czemu zlikwidowałeś spiżarkę.
A ha zapomniałem się pochwalić że mamy już POZWOLENIE na budowę, dostaliśmy je 28.01.2011r. jeszcze 14 dni żeby się uprawomocniło. Czekamy tylko na formalności bankowe. Chcemy ruszyć z budową w kwietniu.
Co do kominka to też miałem z tym dylemat i po długich namysłach zostawiliśmy opcję z wariantu z drzwiami do kuchni z holu.
Jack.s mam do ciebie pytanko czy jest faktycznie sens robić okno na klatce schodowej. I jak możesz to przypomnij w jakim rejonie się budujesz. My budujemy się 15 km od Opola. Pozdrawiamy .

GOMI_2005
27-02-2011, 21:26
Witam i gratuluję otrzymania pozwolenia :)
Jeżeli chodzi o spiżarkę to moja małżonka zdecydowała, żeby jej nie budować. W miejscu spiżarki będzie stolik coś jak 'barowy' i krzesła do tego. Okno, na klatce ma sens o ile nie planujesz wstawiać okna dachowego nad schodami. Pierwotnie mieliśmy nie wstawiać okna dachowego i dlatego zostawiliśmy to na klatce..

Budujemy się niedaleko Bydgoszczy.
Pozdrawiam

Witam Jack.s
Mam pytanie odnośnie stropu w systemie teriva1
Jak możesz to podaj koszt :
cena materiału
robocizna
zastanawiam się nad stropem tego typu lub zwykły, tradycyjny strop
z góry dziękuje i pozdrawiam

jack.s
28-02-2011, 21:02
Witam Jack.s
Mam pytanie odnośnie stropu w systemie teriva1
Jak możesz to podaj koszt :
cena materiału
robocizna
zastanawiam się nad stropem tego typu lub zwykły, tradycyjny strop
z góry dziękuje i pozdrawiam

Podam cenę materiału bez robocizny gdyż nie wiem ile dokładnie policzyli za sam strop. Dodam tu, że wylali mi schody i dlatego wyszło trochę więcej betonu i stali. W wycenę włączam też wieniec ponieważ zamawiałem stal i nie wiem ile zużyli jej na sam strop dlatego podsumowując materiały obejmują = strop, wieniec i schody
Teriva Stropex - materiał tj. pustaki + belki = 6200zł
Beton na strop = 15,5m3 ( garaż = 4,5m3 i dom + schody = 11m3)= 4800zł
beton na wieniec = 2m3 = 722zł
stal = 1652zł ( na strop, schody i wieniec)

Łącznie wyszło 13374zł bez robocizny. W kwotę wliczony jest transport wszystkich materiałów na budowę.

Pozdrawiam

pioput
02-03-2011, 11:37
Witam,

Niestety na budowie dawno mnie nie było.. urodziła mi się córeczka, dlatego na budowę pojadę jak będzie więcej czasu:P . Proszę podać maila to wyślę fotki te co mam. Aha u mnie nie ma spiżarki, zrezygnowaliśmy z niej.
Pozdrawiam,
Jacek

Witam,
Jacek (jack.s) czy możesz przesłać na maila ([email protected]) pozostałe zdjęcia swojego domu BW-01. Te z galerii już mam, ale chciałem przyjrzeć się jeszcze innym szczegółom. Interesuję się BW-03 i szukam jakiś zdjęć budowanego domu wg. tego projektu. Jednak jest to zbyt nowy projekt, a Twój projekt jest zbliżony wyglądem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Piotr

robertk_2005
05-03-2011, 18:02
Witam wszystkich. Dawno nic nie pisałem gdyż załatwianie formalności zabiera mi dużo czasu. Po uzyskaniu pozwolenia sprawy nabrały tempa. W środę goedeta wytycza budynek, podłączenie prądu oraz wody. W czwatrek mają już przybyć budowalńcy wykonywać wykopy na ławy fundamentowe. Słuchajcie jak wszystko ruszy to mam nadzieje że zacznie się już toczyć. Jak robota ruszy będziemy umieszczać fotki. Pozdrawiamy.

peter_peter
10-03-2011, 07:53
Witam,

Ja również stałem się szczęśliwym posiadaczem projektu BW-01, a obecnie czekam na pozwolenie na budowę.

Ponieważ muszę liczyć się z każdym groszem :/ zdecydowałem się m.in. na zmiany:
- lukarna zamieniona na dwa mniejsze okna dachowe
- wypust na ścianie frontowej (zasiek na opał oraz bez użyteczna przestrzeń na poddaszu) został zlikwidowany, czyli ściana frontowa jest po prostu prosta :)

Zastanawiam się nad delikatnym 'spłaszczeniem' dachu i podniesieniem ściany kolankowej o jeden pustak w celu zdobycia paru centymetrów na poddaszu. Tylko nie wiem czy to nie oszpeci chatki. Czy ktoś już uporał się z takim dylematem?

sylah
15-03-2011, 21:00
-
Zastanawiam się nad delikatnym 'spłaszczeniem' dachu i podniesieniem ściany kolankowej o jeden pustak w celu zdobycia paru centymetrów na poddaszu. Tylko nie wiem czy to nie oszpeci chatki. Czy ktoś już uporał się z takim dylematem?

Witam,

Widziałam ten dom w realu (Jeszcze raz dzieki Jacek!). Nie podnosiłabym ścianki kolankowej, bo jest w sam raz. Ciekawa jestem, jak będzie wyglądał ten dom po zmianach, które chcesz wprowadzic, bo są dość spore. My myślimy o wyciągnięciu do przodu kuchni i zrównaniu jej z kotłownią przy jednoczesnym pozostawieniu wnęki na drzwi.
Bardzo spodobał mi się wykusz- jest spory. Korytarz na dole i gabinet niezbyt duże. Ogólnie bardziej podoba mi się góra niż dół. Te 2 pokoje z balkonem na górze robia wrażenie, dużo tam miejsca, łazienka również.

peter_peter
16-03-2011, 11:57
Dzięki za odpowiedz Sylah,
Pomysł z przesunięciem ściany jest ciekawy, zyskacie sporo miejsca w kuchni (a w pokoju na piętrze niską szafę wnękową na skarpety ;)

Wyrównałem ścianę frontową ze względu na koszty, braku zapotrzebowania na 'zakos na opał' i dlatego, że byłem już nastawiony na bryłę projektu W21.12 tej samej pracowni.
W W21.12 miałem dużo więcej zmian (m.in. pokój nad garażem, czego w ogóle projekt nie przewidywał) i wtedy projektanci z Jeleniej Góry zasugerowali wybór właśnie BW-01.

Jeśli mógłbym prosić osoby posiadające kosztorys naszego projektu będę bardzo wdzięczny za podesłanie na adres (nieaktualne) , nie musi być aktualny, ale w takim stopniu szczegółowości, który zaspakaja hieny dające kredyty :)
(Poziom 0 zrobię za marne oszczędności, które pozostały po zakupie działki ale dalej będę musiał udać się do lichwiarzy ;)
Z góry dziękuję.

sylah
16-03-2011, 13:41
Tekst ze skarpetami mi się bardzo spodobał... :) Choć nie pomyślałam o tym, że tam bedzie więcej miejsca, Dzięki! Kosztorysy, które mam przesyłam na maila.

peter_peter
17-03-2011, 07:31
Bardzo dziękuję Sylah oraz Pomian75 za kosztorys. Pozdrawiam

Mam kolejne trapiące mnie pytanie (w sumie od tego jest forum :P ) do osób, które miały styczność z już wybudowanym domem:
Zlikwidowałem spiżarnie w kuchni i teraz kombinuje gdzie by ulokować z 3 regały na słoiki.
Czy pod schodami (nie obniżając posadzki) jest miejsce na rozsądnych wymiarów szafkę wnękową?

jack.s
29-03-2011, 02:52
Bardzo dziękuję Sylah oraz Pomian75 za kosztorys. Pozdrawiam

Mam kolejne trapiące mnie pytanie (w sumie od tego jest forum :P ) do osób, które miały styczność z już wybudowanym domem:
Zlikwidowałem spiżarnie w kuchni i teraz kombinuje gdzie by ulokować z 3 regały na słoiki.
Czy pod schodami (nie obniżając posadzki) jest miejsce na rozsądnych wymiarów szafkę wnękową?

Pod schodami miejsce jest, jeżeli je zabudujesz tj. wrzucisz tam drzwi to twoje regały powinny się zmieścić. Ja mam schody betonowe i sam zastanawiam się czy nie strzelić tam ścianki i drzwi.. Razem z żoną uznaliśmy, że spiżarka jest zbędna i dzięki temu otrzymaliśmy większą kuchnię.

peter_peter
29-03-2011, 07:03
Pod schodami miejsce jest, jeżeli je zabudujesz tj. wrzucisz tam drzwi...

Właśnie tak to sobie wyobrażałem :)


...Ja mam schody betonowe...

Też chcę zrobić betonowe z wyprawkami drewnianymi. Liczę na to, że będą się komponować z tą 'spiżarką'.

Dziękuję Jack.s za odpowiedź. Pozdrawiam

brudzów
10-04-2011, 16:20
witam. zaczynamy budowę bw -01. czy wproeadzacie zmiany i jakie? my chcemy podnieśc ścianę kolankową w domu i nad garażem . czy ktos z was tak robi i o ile wtedy wydłużyć krokwy żeby dom nie stracił na wyglądzie? jakie ewentualne zmiany jescze planujecie?czy sa juz nowe zdjecia?

jack.s
26-04-2011, 20:01
witam. zaczynamy budowę bw -01. czy wproeadzacie zmiany i jakie? my chcemy podnieśc ścianę kolankową w domu i nad garażem . czy ktos z was tak robi i o ile wtedy wydłużyć krokwy żeby dom nie stracił na wyglądzie? jakie ewentualne zmiany jescze planujecie?czy sa juz nowe zdjecia?


Witam,

ścianki kolankowe w domu .. w projekcie są na 3 pustaki (3x24) + wieniec 25cm + do tego dochodzi murłata 12cm = u mnie wyszło około 110cm - bez podnoszenia. Dom wygląda bardzo zgrabnie .. bez ingerencji, ale to już tylko moje własne zdanie. Nad garażem można by podnieść, ale nie wiem jak to się później komponować. U mnie jest jak w projekcie..
Pozdrawiam,
Jacek

Dom po wstawieniu okien i drzwi, z prawie zrobionymi kominami: https://picasaweb.google.com/jack.staniszewski/StanSurowyZamkniety?authkey=Gv1sRgCOzf_6CgyYPlggE&feat=directlink

robertk_2005
29-04-2011, 08:22
Witam wszystkich. Czas leci jak szalony budowa domu nabrała wigoru. Po wytyczeniu budynku na budowę wkroczyli fachowcy. Od wykonania ław i ścian fundamentowych, przyszłą kolej na chudziaka a już teraz wyciągnęli mi ściany i położyli nadproża. Robota idzie, budowlańcy jak narazie bez uwag lecz lepiej nie zapeszać. Nie wiem jak ale może uda mi się wysłać kilka fotek. Nie udało mi się jak ktoś może to niech napisze jak się umieszcza zdjęcia. Pozdrawiam

pioput
12-05-2011, 06:51
Dom po wstawieniu okien i drzwi, [/url]

Witam Jacek,
Jaki wyszedł Ci koszt okien i drzwi do domu? Czy możesz podesłać więcej zdjęć na maila: [email protected]?
Pozdrawiam,
Piotr

brudzów
16-05-2011, 12:06
czy są nowe zdjęcia? jeśli tak to proszę wstawcie. my czekamy dopiero na pozwolenie. pozdrawiam :-)

simoniq
18-05-2011, 08:07
Witam,
My również zdecydowaliśmy się na ten projekt. Jesteśmy na etapie instalacji wewnętrznych.
W trakcie budowy wprowadziliśmy kilka zmian, m.in. zlikwidowaliśmy wykusz (ze względu na brak miejsca na działce), pogłębiliśmy schowek pod schodami.
Jeżeli chodzi o błędy, które wyszły w trakcie, to przede wszystkim- komin w kotłowni, nasi budowlańcy trzymali się projektu i teraz mamy problem z ustawieniem pieca.

sylah
18-05-2011, 23:01
Witam,
My również zdecydowaliśmy się na ten projekt. Jesteśmy na etapie instalacji wewnętrznych.
W trakcie budowy wprowadziliśmy kilka zmian, m.in. zlikwidowaliśmy wykusz (ze względu na brak miejsca na działce), pogłębiliśmy schowek pod schodami.
Jeżeli chodzi o błędy, które wyszły w trakcie, to przede wszystkim- komin w kotłowni, nasi budowlańcy trzymali się projektu i teraz mamy problem z ustawieniem pieca.


Witam,

A jaki macie piec?

simoniq
19-05-2011, 10:48
Witam,

A jaki macie piec?


Piec będzie na ekogroszek. Elektromet 15 kW.

sylah
19-05-2011, 20:18
Piec będzie na ekogroszek. Elektromet 15 kW.

W czym tkwi problem z ustawieniem pieca?Patrząc na rozmiary tego pieca nie powinno być z tym żadnego problemu(tak sądzę).

caxap77
21-05-2011, 21:24
Witam,
aktualnie jestem na etapie budowy poddasza i muszę zgodzić się z simoniq. Usytuowanie komina plus wielkość kotłowni powodują, że piec który chcę kupić (węglowy na ekogroszek z podajnikiem) będzie musiał być niestandardowy tj. będzie musiał mieć wyjście czopucha z boku pieca tak aby ten mógł stanąć przy ścianie aby tym samym zajął jak najmniej miejsca.
Z innej beczki: Simoniq widzę, że podobnie jak i ja zrezygnowałaś/eś z wykusza. Jak zamierzasz rozwiązać rozdzielenie kuchni od pokoju dziennego? Czy będzie to 'łamana' ścianka działowa zgodnie z projektem? Ja aktualnie nie mam jeszcze ścianki działowej rozdzielającej oba pomieszczenia i w chwili obecnej to pokój jest fajny, czytaj duży ale jak sobie wyobrażę jak to będzie wyglądać po postawieniu ścianki działowej to wychodzi mi, że pokój dzienny to będzie taka 'klitka'. Obawiam się, ze będzie problem z postawieniem jakiegoś stołu. Zacząłem kombinować, żeby może kuchnię zrobić w tym małym pokoiku na dole i mieć tym samym duży pokój dzienny, ale do końca nie jestem zdecydowany.

trammel
22-05-2011, 20:25
Niektóre piece mają wyjście czopucha do góry - na pewno większość tzw tłokowców, wtedy robimy podejście w kominie trochę wyżej i na pewno da się to podłączyć. Poza tym nie wiem czy piec może aż tak blisko ściany stać - musi być chyba dojście do tzw. rewizji.

A co do kuchni - ja robię aneks - wejście do salonu przesunąłem do przodu, kominek będzie stał z drugiej strony komina. Będzie miejsce na tv.

Pozdrawiam

simoniq
24-05-2011, 10:15
Sylah, problem z piecem polega na tym, że wylot na spaliny przypada "w drzwiach" między kotłownią a garażem, takie podłączenie powoduje z kolei problem z dostępem do wyczystki. Nasi fachowcy chcieli podłączyć się do otworu na wyczystkę, a nową wykuć po właściwej stronie. Jednak baliśmy się jak zachowa się wkład ceramiczny i zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania. Ostatecznie piec został podłączony jak w projekcie, za pomocą kolanek. Mam nadzieję, że piec będzie działał jak należy. W wolnej chwili postaram się wrzucić fotkę.

Caxap77, jeśli chodzi o kuchnię, to zakładaliśmy, że będzie się w niej często gotować i zrobiliśmy wariant zamknięty (zrezygnowaliśmy ze spiżarni). Salon faktycznie wydaje się mały i nieustawny... na otarcie łez mamy spory taras ok 30 m2.
Jeśli zależy Ci na dużym salonie to warto przemyśleć inne rozwiązania.

kaska62
02-06-2011, 16:48
Witam!
Przymierzam się do zakupu tego projektu. Co sądzicie o zrobieniu jednego pokrycia dachowego na całość z garażem( coś jak w projekcie W-21.12a).Chyba obniżyłoby to koszty?
Jeżeli można,to poproszę też o przybliżony kosztorys na [email protected]

peter_peter
08-06-2011, 11:02
Witam.

IMHO przez podniesienie dachu nad garażem zaoszczędzi się na dwóch/trzech gąsiorach i dachówkach bocznych, ale...
automatycznie wydłuży się co najmniej jeden spad dachu nad garażem co pochłonie dodatkowe rzędy dachówek,dłuższe krokwie i podbitka, oczywiście zachodzi konieczność podniesienia ścian chyba o 3 'pustaki'. Ciężko tu mówić o zauważalnym obniżeniu kosztów a chatka straci na uroku. Ale może jakiś specjalista wyliczy inaczej :P

aroni
12-06-2011, 10:38
Ja również rozpoczynam budowę BW-01 i mam pytanie do tych, którzy już coś postawili.
Ile potrzeba pustaków porotherm na pierwszą kondygnację? Chcę poprostu
teraz kupić tyle ile mi potrzeba do stropu.
Jakiej wysokości są kominy, bo nigdzie nie mogę znależć?

GOMI_2005
19-06-2011, 22:01
W końcu ruszyła budowa. W sobotę wylaliśmy ławy fundamentowe. Jak będzie coś widoczne to zamieszczę zdjęcia. Budujemy Wersje odbicie lustrzane bez garażu, zobaczymy jak wyjdzie do budujemy na pochyłem terenie.

trammel
22-06-2011, 20:26
Witam,
kominy mają ok.7,7m czyli tyle co budynek do kalenicy od stanu "0".Bloczków 25 myślę że do stropu wystarczy ok 1500 szt (dla wersji z garażem).
Dla Gomi_2005 gratulacje za przekroczenie magicznych 5 stron postów na tym forum..Widać wiekszość zajęta jest budowaniem a nie siedzeniem na forum ;)

Pozdrawiam

aroni
25-06-2011, 14:23
dziękiuję za odpowiedź trammel. własnie pomału kupuję materiał bud i myślę że od sierpnia pójdę w górę , w zeszłym roku postawiłam stan zerowy a w tym roku chcę postawić parter, dlatego nie chcę kupować za dużo materiału i od czasu do czasu będę zapewne potrzebować państwa pomocy, zawsze to macie większe doświadczenie i wiedzę niż ja początkujący forumowicz.

brudzów
29-06-2011, 11:26
a my dopiero odebralismy pozwolenie. teraz kopanie pod fundament, tak z ciekawości ile czasu zajmuje od fundamentów do stanu surowego? zdądymy przed zima? i jak lepeij : zeby fundament stał sobie rok i porzadnie sie usadowił :D czy mozna od razu isc w góre w tym samym roku, bo spotkalismy sie z róznymi opiniami?
czy ktoś buduje w świętokrzyskim?

justyna110689
04-07-2011, 16:43
Witam jestem w trakcie budowy domu bw-01

justyna110689
04-07-2011, 16:46
Ja jestem juz przy końcu własnie zaczynamy budowac drugi z 3 szczytów i pózniej ścianki działowe i okna itd

justyna110689
04-07-2011, 17:00
C:\Documents and Settings\Justyna i Łukasz\Pulpit

justyna110689
04-07-2011, 17:17
http://img818.imageshack.us/img818/3318/p1050017.jpg

Akacja09
29-08-2011, 08:50
Witam serdecznie wszystkich budujących BW-01!
Wczoraj z mężem wreszcie zdecydowalismy się na ten projekt - tylko bez garażu. I powoli marzenia się spełniają.....
Trochę już przegladałam forum, ale nignie nie zauważyłam kosztów budowy! Tak się zastanawiamy ile kosztuje budowa tego domku systemem gospodarczym?

A może ktos się buje w województwie wielkopolskim?
Czy mógłby ktoś przesłac mi na email ([email protected]) kosztorys projektu BW-01?
Jak się współpracuje z pracownią Jelenia Góra?

Przepraszam za tyle pytań w jednej wypowiedzi... z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi :-)

trammel
01-09-2011, 16:43
Witam,

najbardziej aktualny kosztorys jest na stronie Dobre Projekty.I jest oddzielnie na budynek i garaż


Witam serdecznie wszystkich budujących BW-01!
Wczoraj z mężem wreszcie zdecydowalismy się na ten projekt - tylko bez garażu. I powoli marzenia się spełniają.....
Trochę już przegladałam forum, ale nignie nie zauważyłam kosztów budowy! Tak się zastanawiamy ile kosztuje budowa tego domku systemem gospodarczym?

A może ktos się buje w województwie wielkopolskim?
Czy mógłby ktoś przesłac mi na email ([email protected]) kosztorys projektu BW-01?
Jak się współpracuje z pracownią Jelenia Góra?

Przepraszam za tyle pytań w jednej wypowiedzi... z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi :-)

Patt
14-09-2011, 09:14
Witam

Jestem zainteresowana budową BW-01. Projekt jeszcze nie kupiony ale wśród milionów innych na razie jest moim numerem 1 :-)
Mam pytanie do Sylah - czy byłaby możliwość obejrzenia domu na żywo? Będziemy się budować w miejscowości Dobrcz, więc do Ciebie mielibyśmy najbliżej. Pozdrawiam. Patrycja

sylah
14-09-2011, 11:33
Witam

Jestem zainteresowana budową BW-01. Projekt jeszcze nie kupiony ale wśród milionów innych na razie jest moim numerem 1 :-)
Mam pytanie do Sylah - czy byłaby możliwość obejrzenia domu na żywo? Będziemy się budować w miejscowości Dobrcz, więc do Ciebie mielibyśmy najbliżej. Pozdrawiam. Patrycja

Witam,
Nie ma sprawy, tylko my na razie jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Może ruszymy w przyszłym roku.

Patt
14-09-2011, 12:52
Super, dzięki. Nam po głowie na razie chodzi tylko jedna zmiana - nie wiem czy możliwa. Wolelibyśmy mieć kominek na innej ścianie - tej pomiędzy kuchnią a salonem.

sylah
14-09-2011, 12:57
Jest taka opcja w projekcie:
http://www.dobreprojekty.pl/more.php?kod=BW01&kod2=BW02&kod3=w1612c&id=28&typ=jednojbp&numrows=94
U nas będą dość duże zmiany.

Patt
14-09-2011, 13:25
Jest, tylko, że w tym układzie nie podoba mi się to, że do kuchni mam wchodzić przez salon. I dlatego muszę coś pokombinować :-) Chciałabym taki układ jak w tradycyjnym projekcie a tylko przesunąć kominek.

trammel
14-09-2011, 19:04
U mnie jest tak:

74701

piniu55
01-10-2011, 13:21
witam
zakupiliśmy z żoną projekt BW-03 i teraz czekamy na pozwolenie na budowę. Mamy pytanie odnośnie możliwości zobaczenia tego domku na żywo (BW-01 i BW-02 są dość podobne). Mieszkamy w Nowym Tomyślu i jeśli ktoś jest z wielkopolski to proszę o kontakt .
pozdrawiam

ps
pisałem do Akacji09, która jest też z wielkopolski ale niestety nie odpowiada na maile:(

marioiwon77
03-10-2011, 17:46
Witam Wszystkich:)
Jestem na etapie zakupu projektu Bw-3.Chciałbym wszystkich prosić aby pisali jakie wydatki ponoszą w poszczególnych etapach budowy i jaki ilości materiału są zużywane .Z góry dziękuje za wszelką pomoc
pozdrawiam
Mariusz

sylah
09-11-2011, 20:02
Witam ponownie,
Czekam właśnie na pozwolenie na budowę. Zastanawiamy się nad materiałem, z którego budować. Wersje były różne, ale chyba zdecydujemy się na beton komórkowy. Jak wiadomo w projekcie jest porotherm. Nie robiliśmy zmian w projekcie pod tym kątem i zastanawiamy się, czy BK wytrzyma. Czy może ktoś już budował lub buduje z BK? Czy robił jakiś zmiany? Proszę o odpowiedź.

trammel
09-11-2011, 21:43
Witam,
nie takie maleństwa z BK się buduje i stoją. Zapytaj najlepiej swojego kierbuda.

sylah
10-11-2011, 08:26
Jeszcze jestem na etapie poszukiwania kierownika, ale jak znajdę, to zapytam.

sylah
25-11-2011, 10:04
Podoba mi się kolor pokrycia dachu, też myślimy o takim. No i bardzo fajna okolica.

asia01
26-11-2011, 08:41
Witam. Długo nie było nas z mężem na forum ale budowa szła i jakoś czasu brakowało. Mamy stan surowy zamknięty a to link do zdjęć: https://picasaweb.google.com/103000491895372837503/BW01?authkey=Gv1sRgCOnuu7nPx4zU7wE

pioput
16-12-2011, 13:01
Witam. Długo nie było nas z mężem na forum ale budowa szła i jakoś czasu brakowało. Mamy stan surowy zamknięty a to link do zdjęć: https://picasaweb.google.com/103000491895372837503/BW01?authkey=Gv1sRgCOnuu7nPx4zU7wE

Witam,
Super zdjecia. W jakiej odleglosci od ogrodzenia (od frontu) stoi dom?

Pozdrawiam,
Piotr

m&m0123
06-01-2012, 20:04
Witam Wszystkich, my rowniez zdecydowalismy sie jednak na BW-01 (lustro) ale z otwarta kuchnia jak na ponizszym rysunku u Trammela. Planujemy szerszy garaz o 1m, rezygnujemy z pomieszczen nad garazem na rzecz stryszku z wlazem i wysuwanymi schodami w garazu. Myslimy polaczyc dwa sasiadujace pokjoje na poddaszu na rzecz jednej duzej sypialni. Wejsicie frontowe od strony poludniowej. Start budowy wiosna 2012.

Pozdrawiam.


U mnie jest tak:

74701

trammel
11-01-2012, 20:14
W sumie projekt jest dość uniwersalny. Jakby komu za mały był salon, to kuchnię można zrobić w małym pokoju na parterze. Wszystkie media są w pobliżu z łazience. Ja nad garażem będę miał pralnię i garderobę

dodekgniewny666
03-02-2012, 20:31
w zeszlym tygodniu zakipilem projekt bw-01 , w lipcu bedziemy zalatwiac wszystkie pozwolenia :)

dodekgniewny666
03-02-2012, 20:33
wlasnie tez myslalem na starosc juz nie bede potrzebowac takiego wielkiego salonu a pokoj tak ze na starosc zrobie tak jak jest w projekcie

trammel
03-02-2012, 21:25
Witam,
Jest to fajny klasyczny domek z praktycznym rozkładem pomieszczeń . Dla niedużej rodziny w sam raz. A i dla gości miejsce się znajdzie :)

m&m0123
04-02-2012, 09:50
Witam,
Super zdjecia. W jakiej odleglosci od ogrodzenia (od frontu) stoi dom?

Pozdrawiam,
Piotr

Odpowiem za Asie - ich dom stoi 12m od drogi (jesli dobrze pamietam). U nas niestety warunki zabudowy nie pozwalaja odsunac tyle i bedzie 10.
Mam pytanie do budujacych - zmienial ktos blachodachowke na ceramiczna, powaznie rozpatruje ta zmiane i interesuje mnie przyblizony koszt przeliczania projektu?
Pozdrawiam

trammel
04-02-2012, 20:04
m&m-w projekcie, przynajmniej moim jest dachówka - cementowa zdaje się. Ja mam ceramiczną i nic nie musiałem przeliczać. Tylko krokwie są 18cm zamiast 15cm. Łatwiej poddasze jest ocieplić - można dać wełnę 15cm z zachowaniem 3cm przerwy od membrany.
Pozdrawiam

krystek1984
06-03-2012, 15:43
Witam wszystkich budujących ten wspaniały domek. Dołączam się do forum, ponieważ my z żoną również jesteśmy zainteresowani tym projektem, tyle tylko, że z małymi przeróbkami. Mianowicie:salon bez wykuszu, front domu prosty tj.bez zasieku na opał, w kuchni zamiast spiżarki będzie stał mały stolik a na dachu zamiast lukarny wstawimy okno dachowe. Napiszcie co o tym sądzicie, jak to będzie wyglądało w realu? Wy możecie się wypowiedzieć bo widzicie ten dom, a nam jest trudno cokolwiek powiedzieć, to są tylko nasze plany ale nie wiemy jak to będzie wyglądało i trudno się zdecydować. Pomóżcie jak możecie. Mamy jeszcze prośbę czy mógłby ktoś podesłać w miarę aktualny kosztorys na: [email protected] Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i czekam na podpowiedzi.

caxap77
09-03-2012, 10:08
Wprowadzenie zmian, o których mówisz spowoduje, że BW-01 nie będzie wyglądał jak BW-01, szczególnie po usunięciu lukarny, która wg mnie daje dużo uroku temu projektowi. Ponadto kupowanie projektu BW-01 i wprowadzanie tych wszystkich zmian nie ma sensu ponieważ istnieje projekt W-21.12 tej samej pracowni, który różni się od BW-01 większością zmian, które planujesz wprowadzić.

krystek1984
09-03-2012, 14:15
No tak rzeczywiście jest taki jak pisałem tyle tylko, że mniejszy. Sam już nie wiem:( A czy mógłbyś mi podesłać kosztorys do BW-01? Chciałbym sprawdzić jak wyglądają koszta budowy tego domku, czy to nie problem? Pozdrawiam

caxap77
09-03-2012, 21:32
Kosztorys przesłałem na email.
Jeśli chodzi o koszty budowy to uważam, że budując ten dom w wersji budżetowej tj. nie szalejąc z super materiałami i budując systemem gospodarczym (a więc jak najwięcej robić samemu) można ten dom (z garażem) wybudować za 300 tys. zł.

krystek1984
10-03-2012, 07:56
Dziękuję za kosztorys już mniej więcej wiem co i jak. Teraz tylko musimy podjąć z żoną decyzję. Pozdrowienia dla wszystkich budujących.

jack.s
31-05-2012, 08:29
Witam,

Dawno mnie tu nie było. Dom BW-01 jest u mnie " prawie skończony" , tak wygląda : https://picasaweb.google.com/111947881487869201793/Maj2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIifr4v966C3OA&feat=directlink . do zrobienia została elewacja... ogrodzenie i chodniki.

Pozdrawiam

caxap77
01-06-2012, 10:17
Panie Jacku,
gratuluje domu - wygląda świetnie.
Mam nadzieję, że również ja za rok będę mógł pochwalić się takimi zdjęciami.
Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. W projekcie są dwa kanały wentylacyjne w kuchni, których u Pana nie widzę.
Jak Pan zrealizował wentylację: ma pan mechaniczną czy po prostu zrezygnował Pan z wentylacji grawitacyjnej?
Pozdrawiam caxap77

jack.s
01-06-2012, 10:42
witam,

Wentylacja jest tyle tylko, że mam jeden kanał, który podłączony jest do kanału wentylacyjnego w kominie ( od kominka) mam tam 2 kanały wentylacyjne.


Panie Jacku,
gratuluje domu - wygląda świetnie.
Mam nadzieję, że również ja za rok będę mógł pochwalić się takimi zdjęciami.
Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. W projekcie są dwa kanały wentylacyjne w kuchni, których u Pana nie widzę.
Jak Pan zrealizował wentylację: ma pan mechaniczną czy po prostu zrezygnował Pan z wentylacji grawitacyjnej?
Pozdrawiam caxap77

CichyMa
12-08-2012, 13:07
Witajcie, czy Ktoś z Państwa buduje lub już szczęśliwie zbudował domek wg tego projektu BW-01 w warmińsko-mazurskim / pomorskim?
Pozdrowienia

sylah
26-08-2012, 15:13
Witam wszystkich. W końcu ruszyliśmy. Spróbuje dodać zdjęcia. Tak wyglądało to przed:133279

sylah
26-08-2012, 15:18
A tak wygląda obecnie. 133280133281
Zmiany takie, jak pisałam wcześniej czyli niezupełnie BW-01, bo ściana kuchni jest wyrównana. Garaż poszerzony o metr. Okna w wykuszu prawie do podłogi.

m&m0123
02-09-2012, 22:27
A to nasz BW-01 :)

134443134444134445134446

Elfir
03-09-2012, 20:34
juz poprawione

sylah
07-10-2012, 17:17
Witam wszystkich,

Pytanie moje dotyczy otwarcia kominów wentylacyjnych ponad dachem. Większość "fachowców" twierdzi ,że należy otwierać na przestrzał. Do kominka jak w projekcie mamy komin z wentylacją - i tu zgodzę się , można otworzyć wentylację na przestrzał (chociaż kanał wentylacyjny przy otwarciu na przestrzał jest bardzo wąski - będzie to chyba głupio wyglądać), więc może otworzyć z boku - jakkie rozwiązanie wybraliście, jak myślicie? Gorsza sprawa jest przy kominie z kotłowni - tam jest kanał spalinowy z wentylacją + potrójny kanał wentylacyjny - i tego już się nie da otworzyć na przestrzał, chyba ,że powybijać ścianki dzielące pustak potrójny - no ale wtedy możemy mieć sytuację, że może zaciągać z pomieszczeniua do pomieszczenia przy niekorzystnych wiatrach. Czy pootwierać każdy z boku i nie dbać o to ,że na przestrzał ma być. Jak myślicie.

trammel
12-11-2012, 18:54
Witam,

ja mam na "przestrzał" tylko w kominie kominkowym. W tym drugim - nie, każda kratka jest z innej strony i z tego co widzę raczej działa ok.

m&m0123
30-03-2013, 12:59
Kilka nowych 'wiosennych zdjec' ;) http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5186
Wesolych Swiat Wszystkim.

CichyMa
02-04-2013, 16:01
A tak wygląda obecnie. 133280133281
Zmiany takie, jak pisałam wcześniej czyli niezupełnie BW-01, bo ściana kuchni jest wyrównana. Garaż poszerzony o metr. Okna w wykuszu prawie do podłogi.

Czy Ktoś z Was (oprócz "sylah") też postanowił wydłużyć ścianę od kuchni i wyrównać ją z linią ściany kotłowni?
Czy takie rozwiązanie pociąga za sobą inne 'grube' modyfikacje, oprócz np. przedłużenia dachu?
pozdrowienia

sylah
06-04-2013, 13:47
Trochę go zmieniliśmy... CichyMa- mam nadzieję, że coś widać. Niestety ze środka mam tylko zdjęcie z pokoju nad kuchnią. Jak Ci pisałam- nie ma ścianki kolankowej. Postaram się zrobić za tydzień więcej zdj.


Czy Ktoś z Was (oprócz "sylah") też postanowił wydłużyć ścianę od kuchni i wyrównać ją z linią ściany kotłowni?
Czy takie rozwiązanie pociąga za sobą inne 'grube' modyfikacje, oprócz np. przedłużenia dachu?
pozdrowienia

m&m0123
30-06-2013, 14:35
Stan obecny ;)

m&m0123
01-01-2014, 22:11
Grudzien 2013

trammel
28-03-2014, 12:31
Po roku od zamieszkania mogę już powiedzieć, że domek ma bardzo praktyczny układ.Widzę że m&m pomniejszył okna balkonowe na piętrze - z jednej strony fajnie, jednak obawiam się że w dość dużych pokojach będzie zbyt ciemno. To samo z oknami dachowymi. Rozsądne jest natomiast zrezygnowanie z okien dachowych nad garażem w pomieszczeniach gospodarczych i w ich miejsce - okna w ścianie szczytowej.

m&m0123
05-04-2014, 12:00
Trammel gratuluje ukonczenia i zamieszkania;) U nas wykończeniowka w trakcie. Pomniejszone okna balkonowe sa od strony poł-zach i teraz po wykończeniu sufitow i ścian jest wystarczająco jasno. Okna dachowe usunolem, bo mały pokoj zmniejszylismy i zrobiliśmy z niego garderobę plus korytarz do sypialni nad garażem (polecam takie rozwiazanie). Zostawilem tylko jedno nad klatka schodową i to była dobra decyzja bo klatka byłaby zdecydowanie za ciemna.Ogolnie jestem pod wrażeniem jak przestrzenny dom sie okazał miało być 120m2 a wszystkich podłóg u nas po poszerzeniu garażu wyszło blisko 200m2 :)

trammel
05-04-2014, 14:45
Dzięki, chociaż zamieszkałem to w sumie u mnie też ciągle coś do wykończenia :)
U mnie nad garażem obok łazienki jest pralnio-suszarnia a z drugiej strony garderoba. Małego pokoju na górze nie mam - jest wolna przestrzeń - w przyszłości taki mały salonik wypoczynkowy z tv. Od strony schodów dałem balustradę.
Okno nad schodami super doświetla ale mycie to porażka - tylko z drabiny.
No i faktycznie, po podłogach jest 200m2 i na poddaszu duża przestrzeń bo ściany kolankowe mają ok. 90 cm ( wg projektu ).