PDA

Zobacz pełną wersję : Wkład do 3kzł-najlepszy stosunek jakość/cena



Kavior
24-05-2010, 22:42
Witam wszystkich:)
W najbliższym okresie muszę zakupić wkład kominkowy. Budżet to okolice 3tyś.zł. Wygląd wkładu jest mało istotny, ma dobrze ogrzewać dom. DGP na cztery małe pokoje na piętrze jest już rozprowadzone. Odcinki są bardzo krótkie, rury biegną pod sufitem podwieszonym na parterze a kratki są przy podłodze. Metraż całego domu z garażem to 120metrów. Również pod wylewką mam doprowadzone powietrze z zewnątrz od strony zachodniej pod przyszły wkład. Czytam od przeszło kilku tygodni co się da i im więcej czytam tym głupszy jestem. Może ktoś z doświadczeniem napisać co mam kupić by w zimie mieć ciepło a wkład posłużył kilka lat? Chcę ogrzewać dom głownie kominkiem bo ogrzewanie mam gazowe a gaz płynny....

Mojra
25-05-2010, 10:08
Myślę, że godnym polecenia wkładem biorąc pod uwagę Twoje wymagania i budżet jest Arysto A10/450. Bije na głowę inne wkłady w tej grupie cenowej. Solidny wkład stalowo-szamotowy. Parametry też będą ok na Twoją powierzchnie. No i jeszcze jeden plus - jest większy niż standardowe żeliwne 700.. Nie spotkałam się z jakimiś negatywnymi opiniami na ich temat więc śmiało polecam.

racer
25-05-2010, 13:08
Kosztuje ok 3200, trzeba doliczyć koszty podłączenia ok 700-800zł

Mojra
26-05-2010, 09:34
Myśle, że warto dołożyć trochę pieniędzy i zamknąć wszystko w niecałych 4tys. - w końcu to jest inwestycja na długie lata... z reszta 3200zł to cena brutto 22% VAT a przecież może to zrobić na 7% :)

Kominki.fm
27-05-2010, 20:29
Ciekawe skąd moi przedmówcy, wiedzą jaki typ (kształt) fasady wkładu kominkowego byłby najbardziej optymalny. By dobrać najlepiej pasujący wkład kominkowy, trzeba byłoby spojrzeć na układ salonu oraz dowiedzieć się, jakim kominek dysponuje klient.

racer
28-05-2010, 10:25
Przestań bredzić. Przecież pisze że chce tani, gdyby miał więcej środków, mógłby sobie powybrzydzać. Poza tym Arysto pasuje pod każdą zabudowę.

kelly2352
30-05-2010, 18:41
mam pytanie wlasnie zastanawiamy sie nad instalacja grzewcza do naszego domku 180m i bedziemy mieli kominek z plaszczem piec co i chcialbym jakis solar na dach by latem nie palic w piecu mozna te trzy rzeczy polaczyc

Monti2008
03-06-2010, 21:07
mam pytanie wlasnie zastanawiamy sie nad instalacja grzewcza do naszego domku 180m i bedziemy mieli kominek z plaszczem piec co i chcialbym jakis solar na dach by latem nie palic w piecu mozna te trzy rzeczy polaczyc

można