PDA

Zobacz pełną wersję : Płytki w łazience



mazza
25-05-2010, 07:34
Jestem na etapie remontu łazienki i szczerze przyznam, że nie wiem jakie kupić płytki i jak je położyć. Łazienka jest mała - ok. 3m2, z umywalką, muszlą klozetową i po przeciwnej stronie z kabinką prysznicową i pralką. Jakie płytki powinnam kupić i dokąd je ułożyć, żeby nie przytłoczyć tej łazienki?
Będę wdzięczna za każda podpowiedź.

Martinezio
25-05-2010, 08:21
Płytki o małych rozmiarach będą dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Duże płytki nadają się do dużych pomieszczeń - w małych powodują właśnie jeszcze pomniejszenie optyczne. Dlatego max 20x25 płytki. Na podłogę za dużego wyboru też nie masz - 30x30. Podłogę można ułożyć w karo - zniwelujesz w ten sposób ew. krzywizny ścian i urozmaici trochę wygląd :)
Jeśli chodzi o wysokość, to ja preferuję układanie płytek prawie pod sufit (do pełnej płytki) z cokołem ok. 6cm. W okolicach armatury typu kabina i umywalka można się pobawić mozaiką, ale nie wiem, czy to w małej łazience wyjdzie z sensem - mozaika ładnie wygląda jaką wtrącenie w dość dużej powierzchni... Przy małej może się zlać i zgubić... Spróbuj na papierze sobie coś wyrysować :)

zenon_arch
26-05-2010, 13:47
a może płytki o normalnych rozmiarach podzielone na małe kosteczki - taka imitacja mozaiki? myślę, że dużego wyboru nie ma przy takiej łazience, albo czarne płytki na podłogę i białe ściany z białymi płytkami, albo krem na ścianę i brąz na podłogę.

savage123
29-05-2010, 08:19
To mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich :)
Sama niedawno remontowałam własną łazienkę i miałam dokładnie ten sam problem co ty - mało miejsca. Wybrałam opcję z mozaiką. Zauważyłam, że niektóre sklepy internetowe pozwalają na zaprojektowanie własnego wzoru (ja np. skorzystałam z usług http://plytki24.pl ), dzięki czemu możesz nadać swojej łazience bardzo interesujący wygląd :) Mojej to nie przytłoczyło, z Twoją pewnie będzie podobnie.
Zdecydowanie popieram Martinezio, proponuję najpierw sobie wszystko rozrysować.

zenon_arch
30-05-2010, 20:27
Właśnie mozaika byłaby cudowna, ale z tym strasznie dużo zabawy, no chyba że (jak już wspomniałem) zdecydujesz się na płytki z małymi kosteczkami lub gotową mozaikę (zbudowaną z takich pasów).

Martinezio
31-05-2010, 08:38
Z tego, co wyczytałem na plytki24.pl, to mozaika jest przez nich wykonywana w formie gotowych blistrów na siatce, więc roboty z tym jest tyle, co z każdą mozaiką ;) Nie wiem tylko, jak cenowo przedstawia się taka mozaika własnego projektu...

Katarzyna1111
31-05-2010, 11:39
Koniecznie połóż płytki do samego sufitu. W poprzednim mieszkaniu 3 razy szlifowaliśmy odpadającą farbę i malowaliśmy, bo płytki kończyły się na wysokości 160 cm. A w małej łazience jest wilgoć i pryska woda....

zenon_arch
31-05-2010, 15:38
Koniecznie połóż płytki do samego sufitu. W poprzednim mieszkaniu 3 razy szlifowaliśmy odpadającą farbę i malowaliśmy, bo płytki kończyły się na wysokości 160 cm. A w małej łazience jest wilgoć i pryska woda....

hm...to może warto pomalować farbą olejną.

Domownik83
15-09-2010, 13:58
Czy trzeba do samego sufitu to nie koniecznie. Teraz mam płytki tylko gdzieś do wysokości 150 - 160 i nad wanną 200 (od podłogi) do tej pory nie miałem żadnych problemów z odpadaniem farby, tynku itd. Możesz więc spróbować w ten sposób. I później łatwiej zmienić wystrój łazienki, bo wystarczy pomalować ściany na inny kolor :-)

klient2002
22-10-2010, 11:32
Witam,
Do małej łazienki na pewno proszę wybrać płytki mniejszego formatu i jasne. Duże czy ciemne płytki pasują do dużych łazienek. Wysokość - ja preferuję prawie pod sam sufit. jest praktycznie. Polecam też duże lustro, optycznie powiększy łazienkę.

KamillaDeMon
29-11-2010, 16:03
Ja w malutkiej łazience mam duże płytki plus mozaika - Sensual art blue Paradyż. Na jednej całej ścianie jest lustro, na drugiej akwarium w ścianie z wbudowanym w środku lustrem- niesamowicie powiększa łazienkę. Polecam:)

Ada1985
25-04-2014, 16:56
Moja łazienka także należy do mikrusów:) Długo myślałam nad mozaiką, bo bardzo mi się podoba taki typ wykończenia, jednak mąż trochę ostudził mój zapał opowieściami ile pracy jest związanej z położeniem tak drobnych elementów. Jestem za to przekonana do opcji całkowitego wykafelkowania, aż pod sam sufit. Wydaje mi się to praktyczniejsze- łatwo utrzymać czystość i nie trzeba bać się zalania łazienki wodą.

Witek_W
19-05-2014, 13:52
Płytki w małej łazience powinny być jasne i błyszczące, bo to optycznie powiększa przestrzeń. Lustro jak najbardziej, tylko nie wieszaj go sobie w takim miejscu, żeby czuć skrępowanie podczas robienia tego czy owego. Niekiedy wychodzi to tak, że człowiek czuje się obserwowany we własnej łazience.