PDA

Zobacz pełną wersję : vitodens 222



_mariuszm
19-02-2004, 12:17
Chcę zakupić ten kociołek - słyszałem iż ma on ukrytą wadę , czy to prawda ??? oraz czy 86 litrów zasobnik wystarczy na 4 os. rodzinę

Teska
19-02-2004, 12:19
Mariusz ??

pierwsze słysze ,znajomi maja takowy kociołek...ja wprawdzie tez mam ale jeszcze nie uzytkuję....

i kto Ci powiedział ze wada i do tego ukryta :o


ja mam rodzine 3 osobowa i 1 lazienke wiec nam wystarczy,
znajomi maja 4 osobowa rodzine i 2 łazienki...i tez jest ok

am
19-02-2004, 14:19
a cóz to za ukryta wada?

rafslusarczyk
19-02-2004, 14:42
wadą tego kotł jest tylko cena !!!
ale po zatym jest OK
cichy, dużo wody praktycznie bez ograniczeń (jak wybierzesz wode to kocioł działa przepływowo) czas ładowania zasobnika od 10'C do 50'C to około 15 min
86l to tak jak byś miał 150-200l zwykłego zasobnika

Rysiek S.
19-02-2004, 14:57
UWAŻAM , IŻ ZBIORNIK JEST ZA MAŁY DLATEGO KUPIŁEM VITODENSA 200 DO KTÓREGO PODŁĄCZYŁEM ZBIORNIK 150L.

majki
19-02-2004, 16:45
Hej
No właśnie : a jaka cena ? Bo ani w materiałach reklamowych, ani na stronie producenta nic nie ma...
I ( pytanie subiektywne ) uważacie, że dobrze grzeje / mało zużywa gazu, czy nie ? Tak w stylu : jak sie Wam wydaje ?
Pozdrawiam, Majki

KrzysiekMarusza
19-02-2004, 18:57
We mnie w listopadzie rzucono cena 14 tys. zl za komplet - stwierdzilem, ze
40-50% rabatu jest raczej nie do uzyskania :-) i dalem se spokój z
Viessmanem
Chyba ludzie kupuja od 10 tys. zl wzwyz, ale pewnie zalezy od kompletacji kotlowni.
Krzysiek

rafslusarczyk
19-02-2004, 20:06
na stronie firmowej jest tylko trzeba umiejętnie wejść tzn znac hasło!

kocioł rzeczywiście bardzo dobrze się sprawuje co eksploatacji (koszty)
a ceny faktycznia od około 10000zł w zależności od kompletacji.

w końcu jest to najwyższa półka i marka itd
ale to marketing

viessman też ma dwie półki cenowe
vito i calo

Jezier
19-02-2004, 20:16
http://www.thermo-clim.pl/c-viessmann.htm
http://www.viessmann.pl/partnerzy/cennik-01-09-01/2003vitotec1/13-4.pdf
Tutaj są jakieś cenniki

kaltam
20-02-2004, 06:19
Wady nie ma kocioł ale elektronika (dokładnie główna płyta "Komputera").
Sprawa polega na tym, że (tak jak w moim przypadku) posiadam kocioł z opcji full (pełna pogodówka) to układ sterujący głupieje a poznać to po tym, że na wyświetlaczu jest pokazywana temperatura zewnętrzna -30 zamiast np. -2. Jest to jedyny znak, że płyta główna jest uszkodzona. W moim przypadku musiałem czekać blisko 2 tyg. zanim sprowadzono płytę z Niemiec (cała rzecz działa się od paźddziernika do grudnia). Po prostu płyta główna zawiera błąd w oprogrmowaniu i Vissmann wersje polską miał poprawioną dopiero pod koniec 2003 r. W niemczech całą sprawę wykryto w lecie 2003. Najgorsze jest to, że jeżeli ktoś ma kocioł V-222 bez pogodówki to nie wie czy ma płytę z dobrym oprogramowaniem a ponadto polski serwis nic o tym nie wiedział. Poza tym nieprzyjemnym zgrzytem (na szczęście wyłapałem to na drugi dzień po uruchomieniu i nie zapłaciłem drugiej raty - zapłaciłem dopiero po miesiącu prób i testów) jestem z kotła bardzo zadowolony. Służę szczegółowymi informacjami.
PS. Serwis nie wie jakie są konsekwencje pracy kotła ze złym oprogramowaniem. Prawdopodobnie układ pracuje wg złych krzywych grzewczych. Zjawisko pojawia się przy temperaturach zewnętrznych od +3 do -2.

Teska
20-02-2004, 06:34
Kaltam

a jak ktos nie ma pogodówki to jak to wykryc?? jak sprawdzic?

greg98
20-02-2004, 07:34
Wady nie ma kocioł ale elektronika (dokładnie główna płyta "Komputera").
Sprawa polega na tym, że (tak jak w moim przypadku) posiadam kocioł z opcji full (pełna pogodówka) to układ sterujący głupieje a poznać to po tym, że na wyświetlaczu jest pokazywana temperatura zewnętrzna -30 zamiast np. -2. Jest to jedyny znak, że płyta główna jest uszkodzona. W moim przypadku musiałem czekać blisko 2 tyg. zanim sprowadzono płytę z Niemiec (cała rzecz działa się od paźddziernika do grudnia). Po prostu płyta główna zawiera błąd w oprogrmowaniu i Vissmann wersje polską miał poprawioną dopiero pod koniec 2003 r. W niemczech całą sprawę wykryto w lecie 2003. Najgorsze jest to, że jeżeli ktoś ma kocioł V-222 bez pogodówki to nie wie czy ma płytę z dobrym oprogramowaniem a ponadto polski serwis nic o tym nie wiedział. Poza tym nieprzyjemnym zgrzytem (na szczęście wyłapałem to na drugi dzień po uruchomieniu i nie zapłaciłem drugiej raty - zapłaciłem dopiero po miesiącu prób i testów) jestem z kotła bardzo zadowolony. Służę szczegółowymi informacjami.
PS. Serwis nie wie jakie są konsekwencje pracy kotła ze złym oprogramowaniem. Prawdopodobnie układ pracuje wg złych krzywych grzewczych. Zjawisko pojawia się przy temperaturach zewnętrznych od +3 do -2.

Witam, mam V222 i raz (jeden jedyny zuwazylem złe wskazania temp. zewnętrznej -30st) po włączeniu i wyłączeniu pieca wszystko wróciło do normy. W tej chwili piec pracuje poprawnie tj zadana temp. 21st utrzmywana jest 22st. Piec uruchomiłem pod koniec listopada.
Mam kłopot ?

greg98
24-02-2004, 06:14
Ha... Miałem ową przypadłość. wymieniono element odpowiedzialny za wadliwą pracę i już chodzi jak złoto.
Serwisowi Viessmana należą się gratulacje za szybkość działania,
Telefon z prośbą o wyjaśnienie usterki wykonałem w sobotę wieczorem do firmy w której dokonałem zakupu, a w poniedziałek pojawił się serwisant z nową płytą i ok 12 wymienił na nową.
Jakby skala ocen serwisów składała się z pięciu gwiazdek, to u mnie Viessman ma pięć pełnych gwiazdek.
Takiej szybkości działania zyczę wszystkim firmom...

natassza
25-03-2014, 12:11
Witam,

Proszę o pomoc w wyborze kotła kondensacyjnego
Na tą chwilę mamy 2 opcje:
1) vitodens 200-w z zasobnikiem 120 l z wężownicą
2) vitodens 222-f z zasobnikiem warstwowym (100l)
Który kocioł wybrać ?
Ogrzewanie w całym domu - podłogówka plus 2 grzejniki drabinkowe w łazienkach.
Ilość osób użytkujących - 2 osoby dorosłe (na tą chwilę
Pow. użytkowa domu - 121 m2
Dom ocieplony styropianem 20 cm (lambda 0,32)
Poddasze ocieplone wełną (40 cm)
Ponadto w domu będzie rekuperacja.
Jak wygląda kwestia cyrkulacji w przypadku jednego i drugiego pieca?
Gdzieś wyczytałam, że przy piecu z zasobnikiem warstwowym jest problem z cyrkulacją - czy to prawda? Wiem, że należy do niego dokupić zestaw z pompą.

Liczę na pomoc, bo do czwartku musimy wybrać kocioł

Pozdrawiam

Crisiano
25-03-2014, 12:33
Przy zasobniku warstowym musisz miec miekka wode w przeciwnym wypadku musisz zaopatrzyc sie w stacje uzdatniania wody.

piotrek0m
19-05-2014, 21:41
Rozważam kocioł Vitodens 222-F, z regulatorem pogodowym. Niestety to jest bardzo wysoka półka cenowa! Ponad 12 000 pln. Ciekawi mnie dlaczego sprzedawca nie proponuje innych kotłów, tylko wyjątkowo uparcie ten konkretny typ? Wysoką marżę ma? Natomiast instalatorzy "prywatni" polecają kotły w cenie 3 - 4 tyś złotych, twierdząc, że są to równie dobre kotły a po 10 latach i tak sobie wymienię na nowy technologicznie... Spora różnica w cenie... Mam poważny dylemat.