PDA

Zobacz pełną wersję : Fundament prosty czy schodkowy



skresz
26-05-2010, 11:26
Mam problem związany z wyborem fundamentów dom można powiedzieć że jest dwupoziomowy (garaż i strych na innym poziomie) różnica 1m dom ma 13m *14m z czego garaż to 3m*13m dom jest przystawiony do sąsiada od strony garażu.

Na placu jest glina i w wykopanym na 1,8m dole jest woda na 1m chociaż od 6 dni nie pada oczywiste jest to że musze montować drenaż (studnia jest na placu na 10dryn) wiec nie ma problemu lecz nie wiem za bardzo jak drenaż będzie się sprawował przy fundamencie schodkowym i czy nie lepiej będzie nie kombinować i zrobić jednakowy fundament pod całością domu

w garażu mógłbym wtedy zrobić tunel(schowek) lecz nie byłoby tam wentylacji wiec sam już nie wiem

jajmar
26-05-2010, 11:48
Nie wiele z tego Twojego postu mogę zrozumieć.
Ale fundament powinienies wykonac zgodnie z zatwerdzonym projektem, czyli wybór fundamentu powinien juz nastąpic skoro juz kopiesz.

Czy dobrze rozumiem że odkopałeś fundament sąsiada i sobie tak stoi na tych ulewach ? Jeżeli tak to gratuluje odwagi.

skresz
26-05-2010, 12:15
nie do końca jak piszesz

dół jest wykopany 1 metry od sąsiada bo był wyburzony dom który miał niby piwnice 1 * 1,5m w nim zalega woda

projekt nie jest jeszcze zaakceptowany wiec można jeszcze zmienić ponieważ w nim jest fundament schodkowy

alphatom79
27-05-2010, 20:43
Jak w projekcie jest fundament schodkowy to widocznie tak musi być skoro dom będzie miał dwa poziomy

skresz
29-05-2010, 10:45
Witam ponownie może źle zadałem pytanie

czy łatwiej jest wykonać drenaż przy fundamencie tradycyjnym czy schodkowym

czy wykonanie fundamentu schodkowego jest bardziej skomplikowane niż tradycyjnego

czy jest duża różnica w kosztach

chodzi o lewą stronę czyli 3m reszta domu jest podpiwniczona